Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погоди за кој предмет станува збор

Дискусија во 'Форумски игри' започната од PinkPrincess, 28 април 2011.

 1. PinkPrincess

  PinkPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  Епа еве вака ќе ја играме оваа игра

  Како за почеток јас ке опишам предмет а вие треба да погодете за кој предмет станува збор

  На пр.

  Предмет кој служи за средување на ноктите :*
   
 2. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
  турпија
   
 3. PinkPrincess

  PinkPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  Точно :D Сега ти поишуваш некој предмет :*
   
 4. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  627
  Допаѓања:
  745
  Зошто не се коментира во темава ? :?:

  Предмет кој служи за јадење супа. :P
   
 5. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.763
  Допаѓања:
  10.358
  Пол:
  Женски
  Лажица ?.
  Предмет кој служи за сликање .
   
 6. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.408
  Четка

  Предмет кои слижи за разубавување на нашите сензуални женски усни???
   
 7. FansyChick

  FansyChick Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Вазелин
  Предмет кој служи за чистење...
   
 8. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  634
  метла има и други ама ај ова ... :)
  предмет што служи за осветлување :)
   
 9. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  190
  сијалица :)
  предмет кој служи за ... потпис :)
   
 10. LuckyStar

  LuckyStar Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  22
  пенкало :)
  предмет што служи за менување на тв програмите :^)
   
 11. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  146
  Даљинско..
  Предмет што служи за пиење сок? :D
   
 12. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.940
  Чаша.

  Предмет што служи за палење цигара? :lol:
   
 13. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.876
  Запалка

  Предмет кој служи за бришење прашина ?
   
 14. PinkPrincess

  PinkPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  Крпа

  Предмет кој служи за греење ? :lol:
   
 15. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.706
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Камин.

  Предмет што служи за разубавување ?
   
 16. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Некаква шминка :P

  Предмет што служи за пишување?
   
 17. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  молив.

  Предмет што слуши за сликање?
   
 18. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  102
  телефон
  предмет што служи за цвеќе
   
 19. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.091
  Вазна
  предмет што служи за подобро гледање ?
   
 20. Ivah

  Ivah Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  197
  оЧила.
  предмет што слуЖи за капење :) ?