Форумџика на годината 2020

Погоди за кој предмет станува збор

Дискусија во 'Форумски игри' започната од PinkPrincess, 28 април 2011.

 1. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  56
  сапун
  предмет што служи за слушање музика? :music:
   
 2. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  MP3
  предмет што секоја девојка или жена мора да го има во својата чанта (помош-козметика)
   
 3. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.066
  Допаѓања:
  8.080
  Пол:
  Женски
  Кармин, сјај, лабело ...нешто такво! :rofl:
   
 4. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.448
  Допаѓања:
  1.530
  Пол:
  Женски


  Сега ти треба да прашаш за предмет :)
   
 5. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.176
  Допаѓања:
  1.824
  Пол:
  Женски
  Ај јас ќе прашам да не се закочи играта. :)
  Предмет што служи за бришење на подот?
   
 6. RoseMarie

  RoseMarie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  18
  крпа?

  предмет што служи за цртање на ѕид?
   
 7. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.176
  Допаѓања:
  1.824
  Пол:
  Женски
  Мислев на џогер, али како и да е. :D

  ==> Спрејови

  Предмет што служи за гледање телевизија? :D
   
 8. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  268
  Pc ..:P
  Предмет што служи за правење макарони? :D
   
 9. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  120
  lonec ??? :)))
   
 10. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.563
  Допаѓања:
  9.890
  rozy треба да поставиш прашање.:)
  Предмет кој служи за гледање Долина на волците :D
   
 11. taylor.swift

  taylor.swift Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  10
  Тв
  предмет кој служи за учење
   
 12. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  190
  книга
  предмет кој служи за пиење кафе ? :)
   
 13. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Филџан :lol:
  Предмет кој служи за пеглање коса ?
   
 14. WinnieThePooh

  WinnieThePooh Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  201
  пегла
  Предмет кој служи за градски превоз?
   
 15. FashionMonster

  FashionMonster Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  67
  Автобус
  Предмет кој служи за пишување? :)
   
 16. cacikr

  cacikr Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  243
  Пенкало
  Предмет кој служи за средување веѓи?:)
   
 17. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  3.192
  Пол:
  Женски
  чупалка

  предмет кој служи за фарбење на коса ?
   
 18. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.097
  Пол:
  Женски
  четка? :D
  предмет кој служи за миење садови
   
 19. O.Mally

  O.Mally Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  11
  Сјај? :)
  Предмет кој служи за заштита од дожд ?
   
 20. antonina

  antonina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  809
  Чадор :nod:
  предмет кој служи за тепање муви? (aјде даа ве видам,има повеќе одговори) :lol: