Форумџика на годината 2020

Погоди за кој предмет станува збор

Дискусија во 'Форумски игри' започната од PinkPrincess, 28 април 2011.

 1. dancing.in.the.rain

  dancing.in.the.rain Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  142
  папуча :D шала на страна, сепак нека биде тепалка за муви. :lol:
  предмет за пресметување на математички задачи?
   
 2. antonina

  antonina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  809
  калкулатор :)
  предмет со кој си ги миеме запчињата? :angel:
   
 3. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  четка :)
  предмет со кој палиме цигарчина?
   
 4. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  704
  Допаѓања:
  1.431
  Упаљач :)
  Предмет со кој сечеме леб?
   
 5. s.t.e.f.a.n.j.a

  s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  51
  нож
  предмет со кој пишуваме?
   
 6. lusi17

  lusi17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  Пенкало ??

  Предмет со кој ги четкаме забите xD
   
 7. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  Четка за заби

  Предмет кој ние женските го користиме,(околу) 7 дена во месецот :wasntme: :D
   
 8. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Влошка :D
  Предмет за рендање ? :geek:
   
 9. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  ренде..... :^)
  Предмет кој служи за пеење... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 10. anny23

  anny23 Активен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  11
  mikrofon....
  predmet za lakiranje...
   
 11. t.i.n.k.b.e.l.l

  t.i.n.k.b.e.l.l Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  четка
  предмет шо ке го носе хурем султан
   
 12. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  476
  Пол:
  Женски
  далечинско
  предмет кој служи за стискање на екранот од мониторот
   
 13. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  прст.. :wasntme:
  Предмет за пиење ракија?
   
 14. Iva.T

  Iva.T Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2011
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  59
  Чаша.
  предмет за учење.?
   
 15. antonina

  antonina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  809
  книга
  предмет кој служи за правење оригами..
   
 16. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
  Тврда хартија?
  Предмет што служи за да останеме во контакт со пријателите ?
   
 17. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  телефон
  Пред кој служи за слушање музика?
   
 18. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  399
  Вокмен.. хахах, ви текнува на нив? ;)
  Предмет кој служи за навивање (на натпревари)?
   
 19. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
  знаме,свирка?
  Предмет кој служи за освежувајне на простории. :puke:
   
 20. renne

  renne Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  19
  Освежувач.. :D
  Предмет кој служи за гледање Хурем Султан ? :D