Форумџика на годината 2020

Погоди за кој предмет станува збор

Дискусија во 'Форумски игри' започната од PinkPrincess, 28 април 2011.

 1. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.986
  Пол:
  Женски
  Телевизор или компјутер.

  Предмет кој служи за спиење
   
 2. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
  Кревет , перница
  Предмет кој служи за обојувајне на ноктите. 8)
   
 3. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  122
  лак

  Предмет преку кој комуницираме со лугјето од цел свет
   
 4. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
  Фејсбук,телефон.интернет...
  Предмет кој служи за корегирајне на шминката... :emo:
   
 5. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  679
  Допаѓања:
  3.782
  Пол:
  Женски
  Марамче..
  Предмет кој служи за пеење во живо?
   
 6. sweetyy1

  sweetyy1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  66
  Микрофон
  Предмет што служи за пишување смс? :D
   
 7. inuska

  inuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Мобилен.
  Предмет што служи за осветлување на просторија.
   
 8. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Сијалица.
  Предмет со кој се сече?
   
 9. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.086
  нож
  предмет со кој се мати
   
 10. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
  Миксер
  Предмет со кој се зацврстува нешто....?? :tmi: :^) 8)
   
 11. Coco-Chanel

  Coco-Chanel Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Лак за коса ;)

  Предмет кој служи за да те изнервира :devil:
   
 12. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.284
  Допаѓања:
  1.021
  Југо? :rofl:

  Предмет со кој се мери јачина на звук? (ајде журкаџии :D )
   
 13. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Децибели? хахаха

  Средство за депилирање? :D
   
 14. milenna.torres

  milenna.torres Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  120
  восок ?
  најгадниот инсектт
   
 15. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.176
  Допаѓања:
  1.824
  Пол:
  Женски
  Комарец.

  Предмет што служи за шминкање. :wasntme:
   
 16. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Сенка?Шминка?

  Преедмет кој служи за зацврстување и мироса мн убаво :wasntme: :emo:
   
 17. Kristinna1

  Kristinna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  124
  Парфем? ..незнам
  Предмет кој служи за БЕЛУВАЊЕ ЗА ЗАБИ?
   
 18. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Грешка..,имаш не е парффем

  Продолжувам-...за заби ...паста.
  Еден вид страна на интернет...?
   
 19. renne

  renne Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  19
  Форум? п.с не го разбирам баш прашањево.. :?:
  Средство со кое се купуваат штикли :D
   
 20. inuska

  inuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  кредитка картичка :)
  Нешто на кое ги гледаме омилените серии...