Форумџика на годината 2020

Погоди за кој предмет станува збор

Дискусија во 'Форумски игри' започната од PinkPrincess, 28 април 2011.

 1. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.097
  Пол:
  Женски
  крем

  предмет за перење алишта :lol:
   
 2. MarcheloGirl

  MarcheloGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  13
  сапун

  предмет за јадење
   
 3. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
  лажица
  виљушка
   
 4. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  Кики требаше да напишеш друг предмет.
  Предмет за пишување.
   
 5. whitepearl

  whitepearl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  perce
  predmet za odenje
   
 6. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  94
  Што сега треба нога да пишам?! :D
  предмет за возење
   
 7. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
 8. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Предмет за закачување алишта!
   
 9. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  2.926
  Пол:
  Женски
  Жица :?:
  Предмет за пишување.
   
 10. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  Пенкало или молив..
  Служи за пиење вода. :P
   
 11. marija.directioner

  marija.directioner Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  24
  Чаша? :D

  -Предмет кој служи за слушање музика. :P
   
 12. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  звучник?
  предмет кој е за релаксирањееее
   
 13. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  ТВ!
  Предмет за лепење постери?
   
 14. Floyd12

  Floyd12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  110
  Лепак
  Предмет за греење?
   
 15. EMILI1999

  EMILI1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  парно.......личен предмет?
   
 16. Sara2

  Sara2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  чешел?
  Предмет кој служи за плаќање во продавница :)
   
 17. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Пари! :cash: !

  Предмет што ни служи за флитање! :D
   
 18. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Парфем

  Предмет за повеќе светло во нашата соба?
   
 19. Devojka20

  Devojka20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2012
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  53
  Рефлектор. :D
  Средство кое може да не однесе до посакуваната дестинација за мн побрзо време одошто со кола?! :?: :D
   
 20. EMILI1999

  EMILI1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  авион
  предмет со кој се заштитуваме?