Погоди ја личноста над вас!

Дискусија во 'Форумски игри' започната од dusenceto, 3 јули 2010.

 1. dusenceto

  dusenceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Еве вака ... Јас сега ќе ставам слика од некој\а позната личност а некој од вас треба да каже кој е тоа па така тој или таа ќе ставе друга слика итн итн ... Се надевам дека ќе ви биде забавно :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.159
  Допаѓања:
  2.701
  Megan Fox.
   

  Прикачени фајлови:

  • 153899_large.jpeg
   153899_large.jpeg
   Големина на фајлот:
   48,6 KB
   Прегледи:
   759
 3. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Хехе Снежана од холмарк :) Кристин Креук

  [​IMG] ?
   
 4. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.355
  Emma Roberts?
  [​IMG]
   
 5. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.176
  Пол:
  Женски
 6. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Да..ама не се исти игрите.
   
 7. dusenceto

  dusenceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Ајде јас ќе продолжам.
   

  Прикачени фајлови:

  • Shakira - Spy.jpg
   Shakira - Spy.jpg
   Големина на фајлот:
   21,3 KB
   Прегледи:
   732
 8. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Шакира

  [​IMG]
   
 9. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Деми Ловато ??
  [​IMG]
   
 10. Lover.Girl

  Lover.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  Alyssa Milano, Фиби од Волшебнички.. :)
  [​IMG]
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  Мадона
   

  Прикачени фајлови:

  • xnxpco.jpg
   xnxpco.jpg
   Големина на фајлот:
   25,4 KB
   Прегледи:
   139
 12. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Николас Риера,Тачо од ангели

  [​IMG]
   
 13. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  695
  Наталиа Ореиро
   

  Прикачени фајлови:

  • 435345.jpg
   435345.jpg
   Големина на фајлот:
   56,1 KB
   Прегледи:
   135
 14. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.911
  Ерик Дејн од Вовед во Анатомија
  [​IMG]
   
 15. Lover.Girl

  Lover.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  Луис Хамилтон :)
  [​IMG]
   
 16. Iva-Sliva

  Iva-Sliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  43
  Adam Croasdell
  [​IMG]
   
 17. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.778
  Milo Ventimiglia :inlove:

  :lol: малце ретро фотка
   

  Прикачени фајлови:

  • 10.jpg
   10.jpg
   Големина на фајлот:
   41,1 KB
   Прегледи:
   113
 18. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Џорџ Клуни ? :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • lost_0004.jpg
   lost_0004.jpg
   Големина на фајлот:
   202,9 KB
   Прегледи:
   106
 19. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.900
  Јоsh Holloway, Соер од Изгубени.

  [​IMG]
   
 20. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Роберт Патинсон

  [​IMG]