1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погоди ја мачешката раса

Дискусија во 'Форумски игри' започната од mil4ence, 26 септември 2013.

 1. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Па, мачкарки, да видам колку ве има. :D
  Мислам дека е јасно, се пушта слика од некоја раса на мачка и членките ја погодуваат.
  Таа што ќе ја погоди продолжува со ставање на слика од некоја друга расна мачка. :)
  Павила:
  -Нема ставање на слики ако не е одобрено од страна на членот кој ја поставил расата;
  -Без полнење на играта сo офф-топици.

  Тоа е тоа, само 2 правила кои треба да се почитуваат за да нема хаос во играва и да си поминеме убаво. ;)
  Па, да почнеме...
  [​IMG]
   
 2. DogsAreMyLife

  DogsAreMyLife Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  50
 3. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Da, ti si sledna.
   
 4. DogsAreMyLife

  DogsAreMyLife Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  50
 5. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  случајно да не е manx-мачка?
   
 6. DogsAreMyLife

  DogsAreMyLife Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  50
  Да ти си следна.
   
 7. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  погодувајте! :)
   

  Прикачени фајлови:

  • dghdghdgh.jpg
   dghdghdgh.jpg
   Големина на фајлот:
   4,7 KB
   Прегледи:
   90
 8. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.695
  Пол:
  Женски
 9. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  точен одговор! :) папилон,ти си следна! :)
   
 10. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.695
  Пол:
  Женски
  Оваа е лесничка. :)
   

  Прикачени фајлови:

  • ....jpg
   ....jpg
   Големина на фајлот:
   22,2 KB
   Прегледи:
   81
 11. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.743
  Допаѓања:
  4.842
  Maine conns?
  Сега ја пронајдов темава,пе ќе ви се приклучам.
  Еве ви една доста позната и лесна раса.
   

  Прикачени фајлови:

  • cat..jpg
   cat..jpg
   Големина на фајлот:
   177,5 KB
   Прегледи:
   51
 12. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.695
  Пол:
  Женски
  Свинкс?
  Иначе тоа не беше таа раса Scottish Fold беше....
   
 13. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.743
  Допаѓања:
  4.842
 14. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.695
  Пол:
  Женски
  Хинт:
  Не е Абасениска!
   

  Прикачени фајлови:

 15. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  да не е Ocicat Cat?
   
 16. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.695
  Пол:
  Женски
 17. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  да не е cornish rex?
   
 18. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.695
  Пол:
  Женски
 19. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.743
  Допаѓања:
  4.842
 20. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.695
  Пол:
  Женски