1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подарок за годишнина од брак на моите родители

Дискусија во 'Брак' започната од Viiiiip, 16 ноември 2010.

  1. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    На моите утре им е 19 годишнина од брак, па сакам нешто да им подарам ситно пошто не сум при пари. Па некоја идеа да купам нешто или да направам :?: ?
     
  2. fifi16

    fifi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    имаш интересни предлози на претходните страни, цд од нивната свадба, доколку е на касета снимена, може рамка со слика од нив кога биле млади да им ги разбудиш спомените... една вечера може во некој ресторан за нив 2, да им дадеш 500 денари па тие да одат :)
     
  3. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.403
    Допаѓања:
    35.982
    Тешко на вечера со 500 денари :| Освен на кебапи ако ги праќа...Можеш да им зготвиш вечера или ручек ти сама,или убав десерт,или карти за кино или театар ако се љубители..
     
  4. male

    male Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Изминатото лето моите родители правеа 27 години од кога се заедно.. Татко ми претходната година стана пензионер а мама како помлада уште на работа (иако и двајцата се релативно млади 48-50 години). И никогаш до сега не сум смислила ништо и покрај тоа што го знаев датумот..но некако периодот беше тежок за сите, некои проблеми го нападнаа нашето семејство и решив на некаков, иако минимално, да го сменам секојдневието..ми текна малку доцна два дена пред датумот.. и реков ќе нарачам една торта нормално со натпис на неа Среќна годишнина нивни иницијали, срциња, и бројот на годините колку што се заедно... Мама беше на работа, тато по дома, си ја земав тортата (нормално не ја забележа татко ми), ја викнав сестра ми која е мажена со внукот и зетот на гости и кога се собравме сите ја извадив тортата (сестра ми не ни знаеше за поводот, скроз сме различни, додека јас сакам на другите да им е добро и ако се они среќни и јас сум, она обратно од мене, сака сите на неа само да и одат по газот и гајле и е)... Па забележав ко дури и криво да и е...ми вика зошто не ми кажа на мене,,јас ништо не знаев... Леле кога ја видов насмевката на мама и тато до уши што би се рекло... пак како младенци заедно си сечеа торта, а внук ми срце бее... дедооо ајде баци ја невестата баба :D ете тоа нема никогаш да го заборава јас..а се надевам ниту тие...едноставна работа која не бара многу време, а може да украде безброј насмевки, чуства, и љубов во очите... Мамо и Тато ве сакам најмногуу..вечно да сте ми заедно и среќни!! :inlove: :*
     
    На Ouravanture, princess5, Acka22 и 2 други им се допаѓа ова.
  5. tigarche

    tigarche Активен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    1
    јас барам некој подарок за годишнина на баба и дедо (50 годишнина слават) па ве молам за совет
     
  6. elenkata20

    elenkata20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Се ближи годишнината на моите па што да им подарам ? Ама нај скромно и специфично :) поздрав
     
  7. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    јас за годишнини на моите им носам што им фали по дома, последен пат мајка ми постојано збореше дека ке купува некој поубав сервис за кафе, пошто сите филџани веке стари, некои со по нешто накапано, еден сервис немаше да составиш, и тоа им купив. По практичните работи сме сите. Никој не паѓа на срциња и гравирани иницијали... ама секој си знае какви се луѓето у фамилијата и што одговара
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  8. tea20

    tea20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2014
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    365
    Дечкии предлог за брз поклон?? Годишнина од брак и е на сестра ми а не ми текнува ништо за поклон
     
  9. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Ако си за креативност, на флаша вино можеш да испринташ некоја порака плус да додадеш фотографии од нив двајца, исто така и некоја убава поголема рамка со слика од нив.
    Ако не си, можеш да купиш некоја декорација за во домот, како на пример слика, некој глинен украс, сет со убави чаши..
     
  10. spacegirl92

    spacegirl92 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2016
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    2.588
    Пол:
    Женски
    А некои пораки да ми предложите за 25 годишнина од брак, на нет најдов само пораки за меѓусебно честитање на сопружниците.
     
  11. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.660
    Допаѓања:
    20.950
    Пол:
    Женски
    Сакам да прашам овој пат.:D
    Што би им купиле на вашите родители за годишнина од брак?Некаков поклон, да испадни интересно.
    Сакав да им порачам торта, ама на истиот ден и е роденден на баба ми и за нејзиниот повод ќе има торта. Исто размислував и за ваучер за масажа, ама не сум сигурна.:whew:

    Any ideas?
     
  12. Ljubova

    Ljubova Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2021
    Пораки:
    726
    Допаѓања:
    2.704
    Зависи од буџетот и можностите. За на моите годишнината им уплативме викенд на раат да одморат. Масажа исто не е лошо. Може и некој убав украс за дома со нивни слики, од дрво прават, ќе ги потсека на годините заедно.
     
    На cresa-jagoda и christinnn им се допаѓа ова.
  13. Плава коса

    Плава коса Активен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2022
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Добра вечер