1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подарок за годишнина

Дискусија во 'Врски' започната од iv4ence, 15 декември 2009.

  1. cakii

    cakii Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    18
    Може да ми кажеш каде го купи тој албум? Бидејќи и мене ми се допаѓа таа идеја, иако сакам нешто по интересно по лудо а сепак романтично :D Доколку имате некоја таква идеја ве молам кажете ми! :)
     
  2. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    сакам таков албууууууум сакааам и карикатурааааааааааааааа леле мора да соберам пари до 24ти :D:D:D среќна сум ви блчагодарам нааааааааааајмногу ! :)
     
    На maleckataa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас купив таква убава тетратка ,подебела и во неа напишав многу наши убави моменти .. и тоа што чувствувам за него .. но ни пола не напишав , и ќе му ја дадам и заедно ќе ја продолжимееж :P
     
  4. strudla

    strudla Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    7
    ми треба помош, дечко ми е во странство на работа отиде пред неколку месеци, и сега за еден месец ке си дојде, кога разговаравме по телефон ми рече ако направам нешто многу убеливо сто ке го предомисли да не оди веќе можеби и да остане да не иде више, ве молам за помош, кажете некој предлог, сто да го изненадам, како да го убедам да не иде,сте имале ли слична ситуација,
     
  5. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    haha vaka nesto ne mi teknuva,no mislam deka decko ti bez razlika na podarokot ne se vrakja :)
     
  6. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    запроси го :D па да видиме дали ќе оди пак во странство :D :D :D
     
    На Trxmx, В.ДелРеј, Annie.mk1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    :D да Иренна имаш право..купи прстен и побарај го за маж ;) :) ..нормално ако толку многу го сакаш и спремна си за да го поминеш остатокот од животот со него..или ако не сакаш тоа, тогаш јас би ти рекла да му отидеш изненадно таму па да си останете и двајцата таму :lol:
     
  8. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Подготви му романтична вечера со многу свеки, вино.... Облечи нешто посекси, доволно ќе биде да го запреш да не оди повеќе во странство, или да те земе со него :)
     
  9. strudla

    strudla Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    7
    istoto mi go kaza i sestra mi zaprosi go hehe ali toa e golem cekos, rano e uste hehe toa so seksi dolna obleka toa mi zvuci ubavo ali toa nemA DA go natera da ne si odi, nenzam ni samata ali fala vi mnoguu
     
  10. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    женски дај кажете ве молам некаков поклон за 2 годишнина за дечко ми или можи и да ми наведите нешто романтично да изедам... а во моментот ништо не ми текнува ... :( ве молам пишете нешто романтично плссс
     
  11. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Најубавиот поклон што дечко ми го добил за роденден од мене беше пред неколку години. Наместо за него, јас си купив секси долна облека за мене, корсет и подвезици и честитка на која што писуваше: на предната страна имаше Џивџи со коментар Твојот најубав поклон за роденден... (со продолжеток на пораката на наредната страна и Џивџи легнато на перниче со провокативен поглед)... сум јас. Покрај ова секако имав нешто купено и за него, но неможам да се сетам што точно беше. Ти би можела покрај ова да му поклониш и некоја украсна кутија во која ќе напишеш некоја љубовна порака и секоја буква по редослед со бројче на задната страна, која буква по ред од реченицата е, ќе ја исечеш и ќе ја измешаш во кутијата, мислам дека би му се допаднало. Секако ако сте сексуално активни, ако не, можеш да ја искористиш само втората идеја :lol: ... Ајде ако ми текне нешто друго би ти пишала, ма да на мојот дечко, до ден денес кога и да го прашам кој подарок му бил најубав од мене, тој секогаш го споменува ова. Сигурна сум дека и на твојот дечко би му се допаднало ова, на кое машко не би уствари :D Позз :f:
     
  12. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
     
  13. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    јас со дечкоми ке правам 2 години и му реков дека сакам нешто романтично да ми направи за годишнината... не знам ни дали ке направи оти не е многу по тие работи :D ама јас сакам нешто да направам нешто многу романтично што ќе го памти цел живот ама не знам што.. дајте предлози некои идеи шо било плссс.... :)
     
  14. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    ве молам пишете нешто некој предлог дадете.....
     
  15. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    ne sum ni jas mnogu po romantiki ama ete kje se obidam
    bi trebalo da e ubavo vremeto,pa mozes da spremis nesto da go odneses na nekoe mestence kade sto nema nikoj,kupi nekoi slatki sto najmnogu gi saka ili spremi mu ti,kupi vino,zemi nekoi vasi zaednicki sliki,potsetuvajte se,smejte se.ako mi tekne nesto pointeresno ke ti kazam.
     
  16. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Навистина интересни идеи за подарок за годишнина... И искрејно размислував за кариктарурава... па си велам каде ќе ја стави... Потоа за албумот со слики... заедно сме 1 година... и околу 10тина заеднички слики имаме... А несака да е нешто за носење што е сака да е пооригинално нешто... Ќе направам торта во форма на срце и свеќичка со број 1, за да си ја дувнеме... Ама што да купам и убаво симболично нешто... Некој да има плус идеја освен овие??? :D :D :D
     
    На Marija9 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.084
    Допаѓања:
    6.783
    Пол:
    Женски
    Јас за годишнина му купив новчаник и прекрасен парфем.Исто така размислував за часовник зашто носи часовници и ги обожава :) За сериозни луѓе тоа би било најдобро.. :)
     
  18. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Знам дека темата е за годишнина, а мене ми треба да ми дадете некоја интересна идеја за роденденски подарок :) За 7 дена му е роденден на дечко ми, ќе му купам Полис ланче многу е убаво, и мислам да го однесам да го изгравираат со наши иницијали за да изгледа уникатно :) Сакав и срце торта да земам, ама од различни градови сме и додека јас да отидам кај него тортата ќе се стопи по патот :$ Па ај кажете ми некое интересно изненадување, нешто креативно, значи поклон веќе имам смислено ама сакам и онака уште нешто убаво да му направам :?:
     
  19. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Девојки, за брзо време треба да патувам, пола година во странство! Сакам да му купам нешто на дечко ми, за да се сеќава на мене!.....Дајте некој оригинале предлог! :inlove: :inlove: :inlove:
     
  20. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас ќе одам на одмор деновиве и дечко ми ми рече да носам танга и да му ја оставам , да се радува дур не сум овде :D Ова никогаш немаше да ми текне .. Будала е :rofl: