1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подарок за годишнина

Дискусија во 'Врски' започната од iv4ence, 15 декември 2009.

  1. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328

    хехехе.............леле кај му текнало!!! 8) Јас не би имала храброст таква работа да направам! Ќе потонам од срам :$
    :lol:
     
  2. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Мажи .. ајде де :D Вика да си ја чувам под перница хахаха :D Инаку можеш како на филмовите , ланче твое ова она :D Забегав а :tmi:
     
  3. Ferhunde-L

    Ferhunde-L Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    14
    Поклон за 2 год.

    Здраво . јас и дечко ми правиме 2 години па се прашувам што да му купам за убаво да го одбележиме денот. Јас мислев благо да направам некој срциња ама тој не јади благо . Дајте ми вие некој убав предлог. Однапред ви благодарам :)
     
  4. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Купи му боксерки а купи си и за тебе нешто секси па ќе го изненадиш пријатно,јас за една годишнина така направив беше пријатно изненаден и возбуден...
    Друга варијанта отидете некаде на романтична вечера немора да има поклон и тоа ќе биде пријатно...
    Ако не си за ништо од ова одбери му некој поклон,нешто што сака.
     
  5. vikimk

    vikimk Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    mi se dopadna idejata so torta so svekicka za godisnina :)
     
  6. Marge

    Marge Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    2.745
    Јас на дечко ми му купив zippo упаљач,со доживотна гаранција :D се мрдна луѓе,леле колку беше среќен,никогаш го немам видено толку среќен...а тоа со карикатурата е прекрасна идеа,веќе размислувам за тоа :)
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  7. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Јас сега за годишнина планирам да извадам околу 40 слики да ги расфрлам на креветот кај него и околу нив полно свекички и полно листови од црвен трендафил... :D
    мислам дека е добро а?
     
    На sonique и baguf4e им се допаѓа ова.
  8. Baby-91

    Baby-91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
     
  9. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    па гледав јас скоро во тобако мислам дека беа од 1800 нагоре, имаше еден многу убав зипо сив со црно мислам дека беше 2800 така нешто
     
  10. marija56

    marija56 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    2
    kje mozi da mi pomozite so decko mi pravam godishnina prva godina ni e ovaa..i sakam neshto orginalnoo da mu dadam shto kje mu ostani vechnoo...
     
  11. drugar

    drugar Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    17
    Знаеш ништо не е вечно, секој предмет може да се загуби, расипе ....... Направи денот на годишнината никогаш да не го заборави и да посакува цел живот истиот ден да го славите. Само споменот е вечен ништо друго .
     
    На Philosopher му/ѝ се допаѓа ова.
  12. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Хм, а што мислите за долна облека?
    Јас сакам да му купам некои интересни боксерици и да ги спакувам убаво. Може во кутија со чоколадца...
    Па вечерта да си ја поминеме во домашна атмосфера, со свеќички, благо и така натаму.... :)
     
    На realna му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Baby-91

    Baby-91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Да да можеш и јас му имам подарено на дечкоми боксерици само што тоа беше за велентајн :)))
    A поинтересно ќе изгледа ако боксериците ги облечеш на некое мече :))))
     
  14. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Хм , да да може да биде интересно мече, ама не сум сигурна дали него ќе му се допаѓа :?:
    Дефинитивно боксерици ќе бидат, зошто све претходно имам купено.
     
  15. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Може задоцнета реакција, ама може ќе и е од помош на некоја друга девојка... Мене дечко ми за годишнина ми даде подарок Рамка за слика е ама е огромна колку цело пано... И на неа имасе изнаставано еден куп слики од нас двајца, од него од мене кога сме правеле нешто заедно, и беше како ретроспектива на нашата годишнина, на времето минато заедно, беше ПРЕКРАСНО... мн се изненадив... и си ја чувам закачена дома... Се надевам дека ќе му помогне на некој :D
     
  16. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Девојки и мене ми се ближи годишнина..6 год..Му имам купено се..интересна оваа идеја за карикатура..не сум од скопје па ме интересира колку време ја цртаат ако некој знае нека пише...стварно е интересно :angel:
    Ја на дечко ми за годишнина..отиде он у теретана и ја кај него дома додека го немаше и купив свеќи мали оние направив огромно срце на подот и напишав со селотејп те сакам...купив мече што пее една приспивна песничка и честитка пишубаше нешто за нас...купив сладолед,овошје и шлаг и му направив овошен куп и сок од киви и јаболка ( најомилен десерт ни е и најомилен сок) и пред да дојде ги запалив свеките,угаснав светло а он не знае дека сум тука..леле кога влезее мн беше срекен :inlove: И послее завршетокот беше ммммммм :inlove:
    Едно време со мечето заспиваше да му пее :lol:
     
    На realna и Offspring им се допаѓа ова.
  17. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    годишнина ми е со дечко ми вечер после 12 па сакав да ве прашам спремам едно 3 4 минутно изненадување додека да го отвори подарокот па сакам у позадина да оди песна па нз која да а ставам
    владо јаневски ако не те сакам
    владо јаневски од овој ден
    или оливер драгоевиќ једина (цело време ми ја пееше таа песна додека бевме на одмор)
    и сега сите се од машки изведувачи имате ли некоја идеа? ве молам за помош нема да стигнам до вечер


    извинете што предходно прашав и во сдп
     
  18. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    5.945
    Допаѓања:
    20.449
    Пол:
    Женски
    Мора да е македонска или српска има мн убаво странски Everything I do-B. Adams. Bed of roses - Bon Jovi
     
  19. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    ^ сакав да биде македонска затоа барав некоја таква, овие странскиве веќе ми се некако поминати се тие па тие љубовни песни затоа
     
  20. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Па од сите тие јас сум за једина. А шом ти ја пеел уште поубаво :*