1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подарок за годишнина

Дискусија во 'Врски' започната од iv4ence, 15 декември 2009.

  1. Kikirikicaa

    Kikirikicaa Нов член

    Се зачлени на:
    15 април 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Девојки со дечко ми скоро одиме една година незнам шо да му купам, предлог?
     
  2. Cherryblossom9

    Cherryblossom9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2017
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    90
    Девојки помош! му земав на дечко ми каиш со тока на дуки дасо ми го завиткаа убаво и сега уште мафини да направам.. А со него нешто правевме муабет и ме праша кој број носам чевли :o изгледа ке ми купи некои штикли и сега ми е мисла да не е малку мојов подарок:worried:??? Дали да доземам уште нешто и што??
     
  3. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.491
    Допаѓања:
    26.359
    Пол:
    Женски
    Можеш некој парфем или новчаник на пример.
     
  4. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.101
    Допаѓања:
    37.575
    Пол:
    Женски
    Зошто да е малку каишот и мафините и зошто да докупуваш уште? Ќе се натпреварувате кој поскап и поголем подарок ќе даде?
    Во моментот толку пари си имала и толку си купила. А замисли да не те прашал за број на чевли и да ти купил нешто поевтино или пак воопшто да не ти купил. Како ќе се чувствува тој?
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Cherryblossom9

    Cherryblossom9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2017
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    90
    Во право си, ти благодарам :) јас обично гледам да е нешто подарено од срце и нешто што го сака или му треба во моментот.. Само сега кога ме праша некако се осетив виновно што за прв пат не сум дала повеќе, затоа прашав за ваши мислења..
     
  6. SexyGirl2

    SexyGirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2017
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    454
    Пол:
    Женски
    I need help...Naskoro so decko mi pravime 6 godini od vrskata...uste sto veke si nemame podareno i sakav da smislam nesto sto mu nemam do sega podareno...Pa si mislam da mu kupam nekoe srebreno lance ..sto mislite za idejata? i da najdam 6 razlicni kutii po golemina i da gi stavam edna vo druga...na krajot vo najmalata so pandelce ukrasena da bide lanceto. Vo drugite kutii ke mu stavam nekoi poraki, sliki nasi, cokoladca...
     
  7. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Мразам поклони |( Дечко ми на ова често знае да прокоментира дека не сум женско. Повеќе ценам мали, незначителни работи кои укажуваат дека смислил нешто и некако нешто поврзал со мене, дали за да ме насмее, расположи или да ми остане во сеќавање моментот, отколку да потроши пари. Од бивши имам добивано колекции, мечиња, облека, ружи, нешто што знаеле дека сакам а во моментот не сум имала пари за тоа или не ми се давале... Не памтам ништо од тоа... едноставно таквите работи немаат духовна вредност, цвеќе е убав гест, а најлесно да се извадиш, чисто клише...
    Знам дека и дечко ми не сака, ќе организирам да идеме или да излеземе некаде, кај што не сме биле, макар и само на пијачка или вечера. Полесно е да кажеш: "Се сеќаваш таа вечер кога бевме таму и таму" отколку "Се сеќаваш на таа вечер кога ми купи/ти купив". Едноставно, поклоните не ги прават спомените.
     
    На Rubiii, Оленка*, esperansa777 и 2 други им се допаѓа ова.
  8. SexyGirl2

    SexyGirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2017
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    454
    Пол:
    Женски
    Vecerata, izleguvanjeto i posetuvanjeto na nekoi novi mesta sekako ne bega, ama sepak i podarokce ne e loso, i sitno da e ama pak e mal znak na vnimanie i nesto za uspomen od toj den. I predmetite si nosat so sebe spomeni...Sepak sekoj si ima razlicno razmisluvanje, razlicen stil ...Koj kako si saka taka si pravi :D:*
     
    На crazylady и Tina2017 им се допаѓа ова.
  9. anonymous16

    anonymous16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    921
    Девојки знае ли некоја од вас каде можам да најдам од овие магичните фото коцки кои се отвараат со нови фотографии?
    [​IMG]
     
    На molikaMk му/ѝ се допаѓа ова.
  10. SexyGirl2

    SexyGirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2017
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    454
    Пол:
    Женски
    eve mila ima na fb ako e ova toa isto sto go baras :* https://www.facebook.com/swancaricatures/?fref=ts
     
  11. anonymous16

    anonymous16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    921
    Ти благодарам многу мила.. Многу ми помогна ❤❤❤
     
    На SexyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Oфф тoпик.

    Дaли знaете пo кoлку денaри и кoлку време им е пoтребнo зa изгoтoвкa нa кaрикaтурa?
     
  13. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Мене со се рамка се средено околу 1700 ден ми зема.Зависи колку работа има али би требало за 2-3 дена.
    Најубаво ти е да се јавиш и да прашаш за колку време и ако ти се брза да нагласиш
     
  14. Summerlove@2016

    Summerlove@2016 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2017
    Пораки:
    244
    Допаѓања:
    310
    Пол:
    Женски
    Здраво,со дечко ми уште малку правиме 1год. Од врската тој моментално не е овде во дтранстбо е но за тој ден ке биде вратен. Па би сакала да му подарам нешто,веке му купив кошула но би сакала уште нешто,сепак и долго време не сме се виделе..па ве молам дајте некој предлог уште нешто да купам
     
    На EraBon му/ѝ се допаѓа ова.
  15. EraBon

    EraBon Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    595
    Mozes racen casovnik paricnik i slicno :)
     
    На Summerlove@2016 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Summerlove@2016

    Summerlove@2016 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2017
    Пораки:
    244
    Допаѓања:
    310
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам..супер би било
     
    На EraBon му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Топ понуда!!!
    Ако слушнете дека пак има (посебно за октомври) споделете...
     
  18. greenota

    greenota Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2015
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали може да ми кажете некој добар ресторан или место нешто интересно во Скопје за прослава на годишнина? Лимит ми е 3.000 ден., не сме ни двајцата љубители на поклони подобро да отидеме негде да поминеме ден/вечер заедно а да не е сити мол или кафичине на кеј, или место кај што има полуголи 15 годишни шмизли со 100 кила пудра. Значи место кај што одат нормални class луѓе а да е во мој буџет :?::rofl: фала :)
     
  19. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Не сум била, но сум гледала доста слики од Four, изгледа многу убаво, а и одат нормални луѓе. Баш вакви парови што слават годишнина, роденден и слично.
     
  20. Mariangel

    Mariangel Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.649
    Допаѓања:
    47.003
    Пол:
    Женски
    Na 20ti sept ni e godishnina so mm. Mnogu sakam originalni i unikatni podaroci no godinava i nemam nekoja ideja. Napraviv slika ja izvadiv ke ja stavam vo ramka i ne znam ushte shto da dozemam. Ako ima nekoj nekakva originalna ideja neka spodeli :)

    Eve ja slikata shto ja napraviv (ova zamachkanoto ni se iminjata :D ) 20170911_120807.jpg
     
    На Maša8, Summerlove@2016, SunnyGirl2 и 1 друга личност им се допаѓа ова.