1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подарок за годишнина

Дискусија во 'Врски' започната од iv4ence, 15 декември 2009.

  1. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Сакам да го изненадам со нешто мало и скромно за НГ му купив часовник, за Божиќ му купив блуза еее веќе од празници и родендени ќе банкнотирам :D
     
  2. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Зипо упаљач
    еротска играчка
    колонска вода
    брич од оние убавите
    шал
    сребрено ланче
    привезок со емоционално значење
    карикатура од него
    некоја ситница за на работа
    тегет чорапи :lol: ( за ова се шалам )
    или излезете негде почасти го
    футрола за мобилен
    боксерици
    книга
    наочари
    парфем
    некоја напредна технологија ( ситна )
    папучи за низ дома
    камасутра

    и веќе не ми текнуваат :)
     
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.105
    Може ќе бидам груба и преискрена...ама ниедна стварчица нема да му значи толку многу(добро освен ако не е препрактична,па секој ден да му врши работа)како една релаксирана вечер со ѓаволски добар бџ и добар секс...мажи,врти ги,сучи ги,тие се,наши се или па туѓи,ама ние си ги сакаме! :D
     
    На Zaljubena111 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    А би сакала тебе мажот да ти подари жилет за бричење :?: И покрај тоа што и ние користиме сепак не е подарок кој е наменет за жени.Исто и со розата, тоа е подарок кој традиционално им се дава на жените.Ова е ранливост на стандардите на машкост и сила.Се шалам за ова последново :lol: ама мој совет е да не му подаруваш роза во никој случај ;)

    Убаво си кажа Лилит што најмногу му значи :lol:
     
  5. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Жени ми се ближи годишнина и сакам да изненадам пак некко посебно, ама не знам како. Тотално останав без идеи. За Нова Година
    и роденден му беше тогаш
    ептен беше задоволен.
    Да му готвам ок ама секојдневие веќе ни е :?: Да набројам што му имам купено до сега, па ако имате идеа за нешто ново кажете
    3 парфеми, 6 џемпери, 3 маички, 2 јакни, шал, карикатура, мечиња, боксерици ни сама не знам колку, еднаш му правев албумче со наши слики и му пишував под сликите лигавки работи :$ . Го изненадувам чат-пат и со некоја долна облека од валијант, сега сакам нешто поразлично :?:
     
  6. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    ^ Јас консултирав 6 машки (мои другари и братучеди) :) и сите до еден ми потврдија дека сакаат да поседуваат убаво и квалитетно џебно ноже.
    Значи не Мејд ин Чајна, по можност швајцарско ноже (сега, целосната верзија на ножево со лупа и сите свемирски додатоци е некаде околу 100 евра :o , ама некое поедноставно може да се најде и за 2500 ден. па нагоре).

    Сите мажи до еден колекционираат колички на Бураго, или барем сакаат да го прават тоа :D , добар подарок може да биде баскет или дрес од омилениот тим.
    Не знам каков тип е дечко ти, се кити или не, мене лично ми се допаѓаат оние машки прстени и алки од медицински челик, ама мојот не сака такви работи ич. :(

    Часовник е секогаш добар избор, само да се погоди моделот, исто како и добар парфем.
    Пар добри боксерки или пижами.

    Шатор со вреќа за спиење. :D Една, да ве собере двајцата. ;)

    Во секој случај гласам за практични работи, мажи не ти сакаат срциња, мечиња, рамки за слики, балони и такви глупости.
    Зготвеното јадење не го потценувај, секогаш е добар избор. ;)
     
    На marama и budala.sum-pa.sto им се допаѓа ова.
  7. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Супер идеја е ова со количките, за ножето не знам колку би ми направило мерак, ќе го потпрашам одоколу :?: Иначе тренираше фудбал па мислев дрес од тимот негов со иштампано неговото име на него. Имам уште време, ама сакам некако се совршено да е. Фала на предлозите во секој случај :)
     
  8. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Леле многу ми се допага идеата со карикатурата супер е би го изненадила дечко ми без повод само ја кажете ми каде цртаат карикатури и колку пари??? :*
     
  9. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Во рамстор за 500 денари, ако сакаш од тебе и него 1000 е. Ова беше пред 3 години, сега може и поскапо да е, ама мислам дека не е ;)
     
  10. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.105
    Да ви кажам за Бураго колку само сме се лажеле...мислев јас така на времето и после многу време,му викам дали сакаш Бураго,пак?!
    И ми вика,абе не сакав да те разочарам...ама ниедно машко не сака количка играчка,макар и за колекционери,ако сакам,ќе си ја купам сам,а од тебе не сакам,се додека не е вистинска кола. :D И јас кисела фаца..значи...колку и да се љубители на нешто,никогаш не можеме да бидеме сигурни дека ќе го погодиме подарокот.Ете ко мојон...утната ствар,исто и дресови,топки од омилени тимови...а толку многу сака фудбал.Сега му подарувам ептен практични работи,како на пример облека и книги и готвам,толку.Задоволен е и не се жали.А најсреќни би биле ако сме у можност да им подаруваме разни технолошки новини,но како што знаеме коштаат...те барем мојов би бил.Еве од такви тракатанци знам дека одлепува на Зипо и добри паричници,кожени и мангупски,евентуално мала ламба ( ми ја кажа и марката,ама скроз ја заборавив,ја имам некаде запишано) која чини мало богатство.
     
  11. theprincess1

    theprincess1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    mene me ceka 5 godisnina od vrska, eden mal jubilej! :)
    se mislev izmegu bonsai drvce, karikatura, mi se svigase idejata so nozeto(ama neznam kade da najdam) ili mene mi tekna da mu kupam pehar i na negoda izgraviram "best boyfriend", negovoto ime i datumot (ama isto taka neznam kade graviraat)...
    sto mislite vie?
    [mod-kirilica:o3fdyh2g][/mod-kirilica:o3fdyh2g]
     
  12. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    И сега за количката и за дресот ме предомисли Лилит :( . Ништо ќе му купам пижами. И ќе му напишам 48 причини зошто сум со него, обожава кога го дигаат во облаци :lol: . И едно добро ручече секако.
    Сакав да прашам каде може да најдам долна облека од латекс или лак освен во валијант и валентино. Имам 3 од таму, сакам уште едно, ама многу ми се скапи, од 2500 нагоре се :( И тоа, ај ваљда ќе успеам планов да го претворам во реалност :)
     
  13. lovelost

    lovelost Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    15
    Знаете ли каде се продаваат тие зипо упаљачи и отприлика колку пари се ? :) ;)
     
  14. Anuskata

    Anuskata Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Prekrasni vi se ideiteee....
    a ke moze li nekoja ideja i za praznikot koi doaga sv. Valentain? :)....
    blagodaram odnapred :)
    [mod-kirilica:23afkqlu][/mod-kirilica:23afkqlu]
     
  15. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Знам само дека се негде 1000 ден а каде може да се најдат појма немам :?:
     
  16. loveletter

    loveletter Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    за прв пат во животот ке направам 1 година со некого кој го сакам и сакам да приредам добро изненадување сакам да докажам дека навистина ми значи ......може мал совет од долгоискусните :D бидејки доаѓа и Валентин сакам нешто посебно смислив нешто но за годишнина незнам каков поклон би бил соодветген дечко ми е 23 годишен .......Благодарам однапред и очекувам добар предлог .. :*
     
  17. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    пишав и на друго место ама поради тоа што никој ми нема напишано ништо ќе прашам и овде... дали може некој да ми каже каде да ја најдам темата за приредување на стриптиз.??? не можам да ја најдам.. ве молам за помош итно ми треба...... :(
     
  18. Idiotka90

    Idiotka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    Секој си го знае партнерот и знае што сака тој. Ние можеме да кажуваме еден куп предлози и ни еден од тие да не "запали" кај него. Лесно можам да речам купи некоја убава рамка, стави ваша слика ... бла бла, но што ако тој не е така романтичен и повеќе би се израдувал ако му купиш нешто практично него ли еден куп подароци кои само ќе му стојат дома и ќе му фаќаат прашина.
     
  19. srcushka

    srcushka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    7
    уште малку правам 4 год со дечко ми и за тој ден сакам да му пратам неккава порака уникатна пошо ние за тој период од 4 год раскинувавме неколку пати,се повредувавме еден со друг но сеа нашата лјубов е посилна од се.во таа порака сакам да му казам дека и после се лошо што поминавме го сакам премногу.и некој предлог за поклон ако мозе да ми казете.позз фала ви многу
     
  20. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Јас добив и нова идеја тука на сајтов негде ја најдов. Сакам да му напишам со нитроглицерин те сакам или така нешто :?: и да го заплам да гори тоа. Кај да го купам тоа чудо?
    И дајте бе никој не знае кај да најдам кожен или лакован долен веш освен во секси шоп :^)