1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подарок за партнерот за Нова година

Дискусија во 'Врски' започната од buttercup, 20 декември 2009.

  1. buttercup

    buttercup Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    se blizi nova godina ii nemam nikakva ideja sto da mu kupam! decko mi e od stranstvo i doaga za nova godina no nemam nikakva ideja sto da mu kupam! pls kazete nesto ideme skoro 2 godini! i ako moze nesto neobicno neka e! ne mi e bitna cenata!
    blagodaram odnapred!!!!!
     
  2. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Еве ти неколку предлози
    -шалче
    -капче
    -нараквички
    -некое интересно џемперџе
    -козметичка колекција
    -рачен часовник
    -книга
    -рамка за слика
    Толку,не ми текнува повеќе.
     
    На vilma му/ѝ се допаѓа ова.
  3. happy

    happy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2009
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    jas mislam pred se deka treba nesto romanticno da bide toa pr. vo domasna atmosfera da mu spremis romanticna vecera pred nova god toj den vecerta i togas da mu go dades podarokot, od gore navedenite kapce mi se bas sviga ali zavisi kakov stil ima, ubavo spakuvan normalno. :)
     
  4. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Na mojot soprug rodenden mu e den pred nova godina i ovaa godina planiram da mu priredam edna fantasticna vecer sexy dolna obleka podvezici, cipka dobro vino e seaa sipka nemam :D ama ke posluzi i stolot pa ke mu igram malku striptiz (prvpat i uste sega mi e sram ama so vinoto ke se opustam malku) ;) i plus parfem od avon (negoviot omilen) i mislam deka ke bide prekrasno. Pa eve ti ideja buttercup :)
     
    На vilma му/ѝ се допаѓа ова.
  5. buttercup

    buttercup Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    MM PARFEM VEKE MU IMAM POKLONATO, ISTO I RAMKA ZA SLIKA...:D DOBRA IDEJA E SO KOZMETICKATA KOLEKCIJA NO DA BIDE SOSTAVENA OD NESTO POGOLEMO, NESTO POVEKE:)
    BLAGODARAM!!!
     
  6. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    Што да му купам на дечко ми за нова година (изненадување)

    Се прашувам што би бил најдобар поклон за новата година сакам да го изненадам сакам да му остане во сеќавање бидејќи премногу го сакам сакам уживам да му приредувам изненадувања овој пат незнам што да направам па би ве замолила доколку имате некоја идеја да ми помогнета благодарам однапред :mrgreen:
     
  7. Vodolija

    Vodolija Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    12
    Баш пред некој ден на сајтов прочитав за едно секси изненадување, па зошто не би го применила тоа :D Секси долна облека, вино, свеќи, љубов... 8) Поубаво амин :)
     
  8. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    хммм добра идеја ама НГ е за 3 дена... :\ може после новогодишната забава :D нема да ни треба вино .... = )))
     
  9. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70

    btw благодарааааам многу на една од идеите :*
     
  10. Vodolija

    Vodolija Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    12
    Хехе, најбитно е да си поминете најубаво и да го помните моментот, или моментите :D :D :D Ти посакувам најубав помин и после да кажеш како поминааа :P Позззз
     
  11. Vodolija

    Vodolija Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    12
    Иначе нема проблеем :** 8)
     
  12. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    Фалааа договорено имај и ти најубава Нова годинааа каде и да ја чекаш... и со кого и да е =) пројди си најубаво па после ќе раскажуваме :D
     
  13. Vodolija

    Vodolija Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    12
    Фалааа многу :) Е сеа јас еден совет да побарам,да не отварам нова тема бидејќи е до негде поврзано со ова...Имам дечко три месеца, многу се сакаме, супер ни е и слично, но дознав дека сака да ми купи некој поклон за нова година...Најискрено јас нејќам бидејќи јас немам појма што би му купила, а и малку ми е глупаво пошо одиме само три месециии...незнам што да правам...сакам некако да му дадам до знаење дека несакам поклон ама незнам како... :roll:
     
  14. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    Хммм зошто да не го примиш подарокот? Земи го бидејќи би било глупо доколку го има купено ...мој совет ти е напиши некој текст или несхто такво напиши неколку причини зопто го сакаш на честитка и дај му ја верувај ми дека е многу добар подарок ќе трае и ќе разбуди емоции во него а подарокот земи го зато би му паднало криво нему... тоа е мојот совет :)
     
  15. Vodolija

    Vodolija Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    12
    Па,секако кога веќе би го купил би го примила подарокот...Глупаво од моја страна ќе биде да не го примам,но не сакам да испаднам неучтива или невнимателна кон него, а стварно не планирав ништо...Иначе супер советтт...Ќе се потрудам нешо да напраам...Се надевам ќе му се допадне :) :***
     
  16. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    Мислам дека е и најдобро нешто да е од тебе онака од срце направено него купено што знам...поубаво така ... нешто што цел живот ќе го потсеќа ... =) и после кажи ми што си направила кога ќе помине новата година ќе чекам одговор биди ми поздравена се најубаво :*
     
  17. Vodolija

    Vodolija Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    12
    Ќе го применам тоа сигурно, па обавезно ќе ти кажаам :D Ајдее најубав и најлуд помин уште еднашти посакувам :D
     
  18. katence4

    katence4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    17
    јас планирам на мојот дечко да купам некое слатко капче и шалче и секако една гоооолема милка ммммммм ама сепак добро е да се слушне и друго мислење
     
  19. mirka

    mirka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13

    Pa mozes ednostavno da zablezis sto toj saka da ima,koga se setkate ili gledate po izlozi, jas taka doznav deka preeeeemnogu saka belegzija i si molcev,pred 2 dena izlegov i mu kupiv,sega e presreken za toa! :) ;)
     
  20. NotInLove88

    NotInLove88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    вака јас лично не поради некоја фрустрираност од мојот не -многу одамна -бивши ,туку од чисто поштовање би му пуштила нешто што он многу би го ценел и би му се израдувал најмногу на свет ...црн 25 цм вибратор....хаха не дека врши некоја работа ова како сугестија ...само си изразив мое лично мислење хихихии
     
    На tweety26 му/ѝ се допаѓа ова.