1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подарок за партнерот за Нова година

Дискусија во 'Врски' започната од buttercup, 20 декември 2009.

  1. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.919
    Пол:
    Женски
    tigarche Ако сакаш ливчиња со причини зошто го сакаш.. можиш да му направиш некоја интересна кутија и на листови во боја напиши ги причините.. така ќе бидиш сигурна дека ќе ги прочита и ќе знае дека навистина си се потрудила :)
    вака нешто
    [​IMG]
    или вака
    [​IMG]
    со кутијата можиш да му подариш вино и чоколадо :)
     
    На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.785
    Допаѓања:
    81.012
    Пол:
    Женски
    Пакет(че) кондоми, за заемна анти-стрес терапија. :wasntme:
     
    На crazylady, QweenSM, glosipgirl и 7 други им се допаѓа ова.
  3. male

    male Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Девојки кажете идеја каде можам да купам убав дебел шал за машки и капче... јас навистина немам идеа.. а еве нова година се ближи а јас немам никаков план..


    п.с ах леле овој факултет жива ќе ме изеде :@
     
  4. Peperutka-19

    Peperutka-19 Активен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    13
    Инаку женски јас покрај Нова година славам и годишнина со партнерот на 01.01 :rofl: Па искрено еден поклон ке биде и за двете пригоди, но имам 2-3 идеи па се двоумам која онака баш најмногу одговара за тој повод ( како и да е една од овие 3 ке ми остане и за св. валентајн :D ) би сакала да ми помогнете што е можно побрзо зошто немам многу време :?: Во план ми беше да нарачам онаква чаша со наша слика ( како оние од емисијата на драган вучич , кога ке ставиш топла вода излегува сликата, таман сега на ладново за чајче ) знам дека ги прават во фото јасмина (отприлика околу 450 ден мислам дека чини) , втора идеја е сложувалка (ама ова не знам колку чини) , и трета идеа е да ги соберам сите наши слики и да направам албумче со слики зошто сите слики ни се расфрлани по компјутер а можат лесно да се изгубат, а ако направам албумче ке ни останат и како спомен за понатаму и плус тоа е многу романтично и убаво. Ке купам некое пообемно , ке ги ставам сите слики што ги имаме , а останатите ке ги оставам празни, само на последната фотографија ке ставам некое мало парче хартија и ке пишам неколку убави реченици од срце , и ке пишам нешто во стил дека останатиот дел од албумот ке го пополниме заедно во иднина :D Со сето тоа секако торта ке порачам или ке направам во форма на срце и вино, и секако доооообар секс :)
    Што мислите , што е најдобро?
     
  5. snejk35

    snejk35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2013
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    33

    ако сакаш да потрошиш пари за нешто што ќе го облече само за тебе ...и само за нова година -ОК...инаку ниеден маж тоа нема да го носи регуларно.... :)
     
  6. snejk35

    snejk35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2013
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    33
    АЛООООООО ДЕВОЈКИ ... СЕ ШТО ВАС НЕ ВИ СЕ СВИГА- ЌЕ МУ СЕ СВИГА НЕМУ...МАШКИТЕ НЕ СЕ РОМАНТИЧАРИ.....НИЕ СМЕ ПРАКТИЧАРИ !!!!! ако не е нешто што може да го облече - како џемпер или кошула...шал....или нешто што е гаџет ...не фрлајте пари......ако ви е стален дечко пижами или огртач - дефинитивно :)
     
  7. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.446
    Допаѓања:
    48.170
    Пол:
    Женски
    ^Лично мене поклоните за вакви празници ми се базираат врз основа на симболика отколку на парична вредност и практичност. Затоа и се освнувам кон тоа да биде во духот на Новата Година затоа што е симболичен период иако сум свесна дека конкретно наведениве нема да ги носи секојдневно.

    За други поводи а и често и без повод одбирам поклони кои би му биле практични и знам дека ке му се најдат. Со оглед на тоа дека ни јас ни тој не сме мали деца па да се радуваме на мечиња и срциња пажњата гледаме да ни биде нешто што ни е потребно и од што ке имаме реална корист.
    Од друга страна сакам да биде нешто што ке остане а нема да биде изедено и испиено за 2 дена па макар и во фиока да седи ама секој пат кога ке ја отвори таа фиока и кога ке го види ке му текне на мене. Така некогаш поклоните треба да имаат и некоја емотивна вредност а не само практична. ;)
     
  8. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.362
    Допаѓања:
    126.108
    Јас му купив боксерки со новогодишни мотиви,чоколадо,заедничка фотографија ја направив во ноговодишен стил со снегулки такви раб.и на неа порака за нг.Новогодишен украс спаковано во кутија :inlove:
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  9. SnowWhite91

    SnowWhite91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    1.153
    Допаѓања:
    1.399
    Ние заедно бевме во град, јас си одбрав чанта - која тој ја плати, тој си одбра џемпер - кој јас го платив. Барем земавме работи кои ќе ни користат и кои ни се допаѓаат. Можеби не е воопшто романтично или изненадувачко, али е практично. :)
     
    На crazylady, Elena69221, Roxana и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. sungod

    sungod Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    40
    Sorry bro, ја сум романтичар, поштувам романтични гестови :D. Супер предлог-идеа
     
    На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Talita

    Talita Популарен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    942
    Допаѓања:
    1.396
    Пол:
    Женски
    Девојки јас малку закаснив со поклонот бидејќи утре му е роденден па така планирам заедно да му ги дадам. Му купив часовник и сеа сакам слика да извадам заедничка и се двоумам за текст каков да има, никаква идеа не ми иде на памет.. На сликата планирав текст од песнана Nothing's Gonna Change My Love For You ама се премислив. Па затоа ми треба ваша помош околу текстот, да ја средам и да ја урамам. Да не е некој долг ама и да не е некој краток текст...Ако имате идеа слободно ^_^ Нешто вака планирам
     

    Прикачени фајлови:

    • h.JPG
      h.JPG
      Големина на фајлот:
      25,5 KB
      Прегледи:
      220
  12. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.919
    Пол:
    Женски
    Пред некој ден бевме излезени заедно и застанавме пред една цвеќара, тука на излогот имаше наредено кугли со дедо мраз, еленчиња, снешковци.. заприметив дека загледа една од куглите па се одлучив за тоа, кугла и чоколадо..
     
  13. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.785
    Допаѓања:
    81.012
    Пол:
    Женски
    Му набавив трзалици со логоа на познати бендови, се надевам дека нема да ме запроси од радост. :D:D
     
    На Candid, EMoonlight, Doozy и 2 други им се допаѓа ова.
  14. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.340
    Допаѓања:
    90.421
    Пол:
    Женски
    Нема подарок, не беше умен :D

    Размислувам за USB мобилен полнач.
     
    На EMoonlight, okcenzi и simoncelicius им се допаѓа ова.
  15. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.169
    Пол:
    Женски
    Што знам...некогаш и ситниците го прават големото.
    Не мора да се подарува којзнае што доволно е да има нешто симболично колку да се знае дека не сум го заборавила:D Оваа година ќе го подновам со нови гуми за ауто:angel:по струка де:tmi:
     
  16. mamita83

    mamita83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2014
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    426
    Mishela, kaj gi kupi trzalicite, na maz mi sakam da mu kupam. Kupi mu novi zici i kje igrame na svadba ;D
     
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.785
    Допаѓања:
    81.012
    Пол:
    Женски
    Ги нарачав преку другарка која престојуваше во Америка, а вака мислам дека има многу избор да се нарачаат преку интернет од Ибеј или Алиекспресс, а и не се воопшто скапи, јас ги зедов за 18$ , па да видиме како ќе се покажат.

    Немал потреба од нови жици, значи ништо од бизнисот, фала Богу! :whew: :rofl::rofl:
     
  18. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.919
    Пол:
    Женски
    Кога треба да му поклонам нешто многу се нервирам, затоа што не можам да најдам подарок :|
    Сакав да му купам капа или домашни влечки, ама пред некој ден ми кажа дека на роденден ги добил и двете, кугли има еден куп дома колекционер е и има секакви.
    Новчаник, рачен саат, каиш, кошули, џемпери, марами, вратоврски, ракавици, шал не носи (facepalm) за писменца, за љубовни пораки не сме деца..

    За нова година немам идеа што да му купам :?:
     
  19. izabela.nik

    izabela.nik Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    6.062
    Пол:
    Женски
    Јас му купив од џамбото новогодишен украс чизма ја наполнив со чоколатца и чорапи
     
  20. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    На маж ми му купив кошула од тудорс и доста му е:)