1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подарок за партнерот за Нова година

Дискусија во 'Врски' започната од buttercup, 20 декември 2009.

  1. SexyPrincess

    SexyPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    132
    Ај пак да ја активитаме темава....
    Што би им купиле за нова година на вашите партнери?? Некои изненадување, или поклонче... што??
    А воедно и да ми помогнете да ми текне некое изненадување да му приредам... :$
     
  2. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Јас баш пред некој ден размилував.
    Ќе му купам боксерки, и тоа црвени! ]:)
     
    На tweety26 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. SexyPrincess

    SexyPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    132
    Јас му купив веке боксерици за роденден со уште нешто.... :worried:
     
  4. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Јас решив да му купам шал, бидејќи сака шалчиња а и зима е ќе го топли :lol: се одлучив за тоа. Ќе купам една честитка и нешто благо (неговата омилена чоколада или колачиња :) ), ќе го однесам сето тоа убаво да го завиткаат и ете го подарокот :D
     
  5. sanaqualia

    sanaqualia Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    33
    Украсна пепељара, ако е пушач :)
    Убави шољи за кафе, чај, во комплет две, за да пиете заедно од нив ;)
    Парфем или лосион за после бричење, по ваша желба, како што сакате да ви мириса :D
    Долна облека, боксерки, или пак новогодишна танга со сурла напред :lol:
    ЦД со омилена музика..........
    Или едноставно претворете се во поклон, секси долна облека, облечете одозгора наметка и заврзете се со машничка па господинот нека го отпакува поклонот :D
     
    На tweety26 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Ручки од тупан!
    Бре!
    Што има подобро од самото мое присуство,неговото присуство,топла атмосфера и светот како да си стои!Ваши минути!Периодов каков што е...навистина подарок би ни било времето и присуството на двајцата на исто место и пријатното ќутење.Ништо друго не ни фали.Ни гаќи,ни лосион за после бричење,ни парфем,ниту огрлица,ниту било што материјално.
     
  7. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Една петарда во боксерките! :)
    Да му се расцвета :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Umbrella22, Femina...1, sea-star и 7 други им се допаѓа ова.
  8. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Не му купувам поклон! После толку години, веќе немам инспирација што да му купам! Се му имам купено... Доволна сум јас! Јас, јас и само јас! :lol: :lol: :lol:

    Егоцентрик опасен :D
     
  9. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Си ја завршив јас таЈа работа со време. :D
    Купив ламбориџини на батерии со далечински управувач и му се допадна ептен, средив да му го испорачаат пред куќен праг, тука се ѕвездосал од мојата драма, ама добил брилијантна идеја како да го вози на улица, напоредно со неговата кола. :D
    Како само ќе ги управува и двете истовремено, тоа не знам... Мултитаскинг, :D

    И овај што ми беше зборот...
    Да, фан сум на подароци и подарување, од изборот на подарокот, до виткање и честитката која задолжително оди, начинот на кој ќе допатува до личноста за која е наменето...
    Ама го пратив намерно порано, за да не биде апла новогодишно, мене ми се сакаше дека е четврток :P
    И што сега?
    И напоменав дека не сакам никаков подарок, ако нешто ме иритира тоа е - дај ми го - на ти го, работава.
    Ти ми купи, ќе ти купам и јас.
    Иш.
    Нејќум.
    Доволен ми е он.
    Гол.

    А ние сме што се вели на сам почеток, ова е прв сериозен подарок досега од моја страна, не сметајќи една логичка коцка за проверка на интелигенција на склопување, :geek:
    btw - еве ви добра идеја, откријте колку ви е паметен типот, ги има подобри снабдени книжарници и во Рамстор, за некои 300-400 ден ;)
    Ем ќе скине живци составувајќи ја,
    ем ќе си знаете со кого сте се фатиле на оро. :D
     
  10. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Не сум по изненадувањата и подароците... не е ни тој! Ни оваа, ни претходната, ни најпрвата Нова година не сме си подариле нешто! Баш сме досадни! |( Ма ни муабет не правиме на таа тема...
    Си велам дека треба некогаш да го изненадам, ама никако да го сторам тоа!
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Јас знам мене он што ќе ми подари. Видов таму чепркал нешто по сајтот на сакам книги. И офкорс барал книга :lol: Си знае он мене најмногу што ме радува. Е ама знам и јас него што го радува(како и сите мажи нели :rofl: )
     
  12. Symona

    Symona Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2010
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    60
    Ах маки големи :^) ова Волево мое денес ми донесе Зајче мало демек поклон за нова година :@ абе ми се идеше и него и зајчето преку прозор :devil:
    Јас со каков поклон да му возвратам ?? да му купам едно јаре или теле |( :rofl:
     
    На Femina...1 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Sharonn

    Sharonn Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    зоштоо?!? па и зајчето е убав подарок.кога тој нема да биде до него,зајчето секогаш ќе те потсетува на твојата сакана личност .лично мене ,ми се допаѓа подарокот што си го добила.
    ееех ,мене некој да ми купеше зајче ..
     
  14. Symona

    Symona Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2010
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    60
    Кажувај ако си од скопје веднаш ке направиме примо предаја во најбрз можен рок :rofl:
     
  15. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Јас му купив сиво-розево џемперче, многу е убаво :inlove:
     
  16. Sharonn

    Sharonn Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    хаха ,да од скопје сум,но веќе имам слично глодарче дома.. :D
     
  17. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Како да го изненадите партнерот за новогодишната ноќ?

    како ... Би го изненадила вака... Би била лута цела ноќ и на полноќ ке му треснам една жешка од едниот образ и ке ме погледне па оп уште една на другиот образ за да биде добар и послушен наредната година :rofl:
    Се шалам, ама убава ми е замислата :D

    Би го изненадила кога би можела... би му купила најубава кола.Би го удрил шлог, па овоа ризик ми е некако па сега вака скромно ако славиме заедно ке го изненадам така што ке му дозволам филм да одбере :D
    И после можеби по заслуга да го зачини со нешто сексуалното задоволство. Ама секако по заслуга и расположение. :D

    не е потребно ништо посебно и спектакуларно за да ви е убаво и незаборавно.
     
    На tweety26 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Aх!подарок?За оваа година? Hезнам искрено!Cекоја година му подарувам боксерки,парфеми,колекции нешто,оваа година ке си ја пуштам кадата доволно голема е,шампањско со овошје настрана,повеке ке се нарадува вака да го изненадам,отколку да му купам нешто :) п.с го замолив оваа година да не ми подарува ништо,здосадено ми е од поклони некако :tmi:
     
  19. yummy

    yummy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    49
    Аххх...мојот поклон е лудило!
    Вака, му купив црна маица и на неа пишува ONLY (MOETO IME) CAN TOUCH YOU THERE и стрелка надолу :D
    Маицата е црна, а буквите ги принтав црвено
    е сега му купив и боксерки, ама тие се целите бели со јаготки по нив :D :D :D само ме мачи дали ќе му се свиѓаат:?:

    дали вие некогаш би му купиле на дечкото такви боксерки?
     
    На tweety26 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Stam

    Stam Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    175
    ^ хахаха оригинален подарок нема што! :D И јас би му купила такви боксерки зошто да не!
    Јас на либето за Нова година си му купив новчаник, многу е убаав :inlove: , стварно немав подобра идеја и се надевам дека ќе му се свиди :) :?: