1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подарок за партнерот за Нова година

Дискусија во 'Врски' започната од buttercup, 20 декември 2009.

  1. garudamon

    garudamon Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    61
    Му купив чаша огромна од 500мл со рачка, со спајдермен. Сироткото во мерач пиеше млеко, оти обичните чаши од по 200мл му биле мали. Ептен е на ќеф, дури и не ја става во машина за садови сам си ја мие :D
     
  2. nina-nina

    nina-nina Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    17
    Јас на твое место неби се замарала што да му купам на дечкоми за нова година.Тоа ми е изживеана работа,глупости како малине деца,нова година иде, очекувам подарок или да купам подарок :P Ако доаѓа од странство сигурна сум дека не доаѓа за твојот поклон...незнам зошто и воопшто ти е назначено дека доаѓа од странство :wasntme:
    АКО САКАШ ДА МУ ПОДАРИШ НА НЕКОГО НЕШТО И ДА ГО ИЗНЕНАДИШ НЕМОРА ТОА ДА Е САМО ВО ПРАЗНИЦИТЕ....ДЕЧКОТО НЕ ТИ Е ДЕЧКО САМО ЗА НОВА ГОДИНА.
    или ако толку многу би сакала да му купам поклон би му купила чоколаден дедо мраз :D
     
  3. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    ^^ што има глупост во тоа да си купиш подарок, (а и нагласила дека е од странство затоа пто го нема видено долго време па да му купи нешо изненадувачко) јас со дечко ми цело време си купуваме по нешто па макар и една шоља за чај, а за нова година за родендени за годишнина значи обавезноо!! почесто е изненадување, а оваа нова година си одбрав џемпер долг а јас нему парфем и еден дедо мраз за дома украс ;)
     
  4. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Значи, не ти го разбирам баш одговоров. Како можеш да кажеш дека тоа се глупости и изживеана работа??? Тоа како прво не е замарање со непотребни работи, туку внимание или онака чисто дека сакала да го изнендаи. Ние секогаш со дечко ми си купуваме поклончиња, ситници и неможеш да кажеш дека и изживеано или глупаво. Мене некој кога ќе ми поклони нешто, стварно многу ми значи, мислел на мене и не е ради реда и јас исто така уживам кога подарувам, посебно за празнициве..
     
  5. nina-nina

    nina-nina Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    17
    Епа ете така за мене е глупости и изживеана работа да се замарам што да му купам на дечко ми или маж ми за нова година,затоа што сметам дека поголемо изненадување и внимание е да изненадиш некого во обичен ден а не на годишнина,нова година,св.валентајн или роденден да му купувам поклон...кај мене се знае за овие денови јас изненадувам со платено патување,со уживање во џакузи,со организирана забава,со романтична вечера,со платено зимување итн.
     
  6. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Немој да ме разбереш погрешно ама ова твоево според мене е снобовски и неможе секој да си го дозволи. Зимувањето и летувањето е нешто што заеднички се планира,како и самата новогодишна прослава или роденденска сеедно.Подарокот е изненадување. Ситница која ќе ти ја стопли душата, вредноста не е воопшто битна. Гестот е најбитен. Малите нешта го прават животот убав, жалосно е кога некој тоа не го цени.
    Да се задржам на темата мојот партнер доби шалче и капче, а јас кугла голема новогодишна. Тој знае дека куглите се моја опсесија и ги имам најразлични но оваа ми е најдрага! :inlove:
     
    На ehrgeizig123 и Srekicka им се допаѓа ова.
  7. ma4e-94

    ma4e-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    42
    за нова година му купив милка чоколада во срце...
    а тој ми купи обетки...многу се убави :)
    многу сакам да подарувам! :) :) :)
     
  8. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    Му купив шал од орифлеим :D
    А тој мене сјај и мече од Џамбото :)
     
  9. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Јас ништо не му купив :$ Едноставно мислев дека и тој нема, па затоа :$ Ама денес се оправдав 8)
     
  10. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Некако Нова година не ја гледам како некој важен ден/вечер па сметам нема потреба од скапи подароци и некои на кои ќе им се утепам од мислење дали се добри или не. Нешто симболично е во ред. :) Добра чоколада никогаш не е на одмет. :D
     
    На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    лани му купив панталони(негова желба)
    за оваа година не сум размислила, но сигурно ќе го прашам,дали има некоја желба
     
  12. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    јас оваа година решив да му подарам пијалок со чаши спаковани во кутија што се мислам дека би му се допаднало многу,но немам уште некоја идеја...
     
  13. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.270
    Допаѓања:
    21.974
    Пол:
    Женски
    Му го дадов подарокот уште пред една недела :D Му купив многу убав шал како што тој сакаше, и едно такво плишено LOVE што свири и пее, и мал украс Снешко :D Ептен се изненади, и му се допадна подарокот :)
     
  14. nicol

    nicol Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    139
    И јас му го дадов подарокот му купив парфем, ама вечерта ке добие уште еден подарок,планирам да му купам добри гакички и да ги спакувам во чоколадна кутија што е во вид на срце или ке биде од милка или од шери, а и планирам уз тоа да ставам и еден кондом зошто ке ни треба за вечерта сигурно :lol: :lol: а добро може и без тоа :P МИслам дека е добра идеава :inlove:
     
    На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. kasiopeja

    kasiopeja Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    39
    му купив кожен паричник и реков ќе му го дадам на Н.Г. ама не издржа срце јуначко и денес му го дадов.Значи ич не можам од него да кријам нешто. :inlove:
     
  16. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.097
    Пол:
    Женски
    Оваа ќе ни биде 3та Нова Година како ја славиме заедно и досега не сме си поклониле ништо.
    Не чекаме ние да дојде Нова Година, Валентин и други празници за да си подариме нешто, туку тоа го правиме најчесто во обични денови, сметам дека тогаш изненадувањето е поголемо.
    Кај па јас ќе се испотрошам за алишта, чевли уште да му купувам него нешто, ќе свршам работа. :D А, и не сакам ништо за подарок за Нова Година, сакам само многу љубов, разбирање, почит - и се‘ ова да трае цела година, а не само тој ден. :)
     
  17. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.599
    Оваа година поради мојата очајна финансиска ситуација, скромно се подновив со едни фини секси гаќички, па подарокот е во облик на целовечерно блудничење, проследен со вечера и вино.
    Колку да не биде без ич, ќе му купам една книгичка од омилениот автор.
    Инаку, видов многу интересна фигура, голем Дедо Мраз, како држи едно чинивче со средна големина и сакав да го наполнам со домашни колачиња, си најдов и рецепт со Нутела :lol: , ама Дедо Мразот непријатно ме изненади со цената. :^) Го*це едно скапано.

    Секогаш останува идејата за обична новогодишна чинија, ги има во Џамбо околу 200 ден. најголемите и колачињата.
    [​IMG]
    http://chasovipogotvenje.blogspot.com/2 ... vPcWzVAaSo
     
    На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
  18. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Ништо нема да купам, немам пари :( .
    Не сум во долгови, ама во полоша финансиска состојба и од Грчка сум, ќе му подарам добар блоуџаб, милион бакнежи, и искрена љубов.
    Коj ќе добие бољи поклон од ова нека ми се јави 8) .
     
    На ana-banana, Trendafilka и Marilyn-Monroe им се допаѓа ова.
  19. mia9184

    mia9184 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    296
    Пол:
    Женски
    Девојки каде можам да најдам од оние дипломите за најдечко, најфраер ...во Скопјево ?
     
  20. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.336

    Ги има во книжарите
     
    На mia9184 му/ѝ се допаѓа ова.