1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подготовки за убавина пред летниот одмор

Дискусија во 'Канта' започната од Perfection, 8 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Perfection

  Perfection Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  14
  Летото е веќе на прагот. Претпоставувам дека изборот на локација за одмор оваа година ќе биде некоја убава песочна плажа. 8)
  Иако станува збор за одмор, сепак во темата сакам да дискутираме за перодот пред него, односно подготовките кои ги правите, за да се чувствувате убаво и удобно таму, што се разбира е предуслов за добар помин :) . Навистина и не е така лесно, бидејќи следува депилација, маникир&педикир, грижа за целулитот и некоја соодветна диета.
  Кога станува збор кожата на телото. Дали конзумирате некоја посебна храна (на пр. моркови), за подобрување на тенот? Од друга страна, дали сте на некоја диета, со цел да се чувствувате позгодни и поубави во летните костими за капење? Како се грижите за вашата коса, нокти и тн.?
  Значи, кои се целокупните подготовки за да изгледате убаво на плажа (одмор)?
  Може да напишете и Каква облека преферирате да носите?
  Секој има различни навики, па доколку сум пропуштила нешто, можете да го споделите овде.
  Добронамерн совет е секогаш добродојден. :)
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.