1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подобрување на имунитетот

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Marilyn-Monroe, 13 мај 2011.

  1. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    А ти колку време го пиеше?? Имаше некој ефект или џабе...?
     
  2. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Јас и сеуште го пијам еве веќе 3 месеци,зошто во зима најмногу ми паѓа имунитетот и заради болести...па задоволна сум до сега се супер ми е. :)
     
  3. srn4e

    srn4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    111
    Јас наутро преферирам цеден лимон со мед,но пред една година толку многу ми падна имунитетот што се ’’отрув’’ од апчиња.Потоа земав капсули Имунобор околу три месеци и за среќа имав голем успех фала му на Господ сега поминувам само со полесни настинки.
     
  4. SkarletOHara

    SkarletOHara Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    1.224
    Допаѓања:
    2.880
    И јас мислев да земам ECOMER, има некој искуство со нив, вреди да се даваат парите?
     
  5. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    ^ јас ги имам пиено екомер, ама само по 1 на ден, 1 месец ги пиев, а тие треба да се пијат по 2,3 на ден капсули. Скапи се, а мене не ми се експериментираше.
    Обично се потпирам на Центрум, ми вршат доста работа, поготово зимно време. Летно време на овошје и зеленчук. Од сабајле на гладно обавезно јадам овошје (праска, банана, сливи..) и пред спиење исто така (диња или лубеница обично). Со секој оброј салатка. Брза храна неможам да смислам. Домашно приготвена храна, манџички, печена или варена, риба, домашно приготвени сокови... Физичка активност, одмор, квалитетен сон, многу вода, позитивност и смеење :)
     
    На eli25, Annath, Abeja и 2 други им се допаѓа ова.
  6. VanillaB

    VanillaB Активен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    Јас досега не сум имала проблеми со имунитетот, не сум користела никакви помошни препарати за јакнење на имунитетот... Но сега, односно пред два месеци откако дознав дека треба да ми прават операција почнав со земање на: алое вера со нони сок, масло од црн дроб на ајкула.... Сега постоперативно освен алое со нони си додадов и Спирулина, витамин Ц, Б-комплекс, витамин Е... секако обавезно свежо овошје и зеленчук (брокули, морков, диња, круши)... Малку сум во дилема дали сите овие помошни препарати се доволни, дали се добри (пак ќе потенцирам дека досега имунитетот ми е супер)??? Инаку сум фармацевтски техничар и се што ќе видам на работа веднаш отварам да прочитам и во секој препарат наоѓам нешто корисно и од толку многу информации незнам дали сум ги одбрала вистинските препарати :D
     
  7. ribce27

    ribce27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    54
    од кога дознав дека имам хпв почнав мн да се грижам за имунитетот пиев секакви витамини,сируп од камбуха што ли не.сега го прекинав таблетите и сум на природни витамини(овошје и зеленчук) правам сок во блендер од мешано овошје,јадам повеке салата,пилешко,риба еднаш до 2 пати неделно.храната е мн важна за одржување на здрав имунитет и нормално намален стрес.
     
  8. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Земав екомер денес,и сеа ми рече аптекарката да ги зимам по 1 на ден,ама прочитав на нет дека треба по 1-2 таблети 2-3 пати на ден.
    Некој да ги користел?Имаат ли ефект и како правилно се пијат,јас решив да земам по 3 пати на ден по 1 таблетка.
     
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.652
    Пол:
    Женски
    Најдобро е да ги земаш како што ти се препорачани од доктор. Без разлика што е препарат за имунитет, сепак е хемија. Да не си направиш некоја белја.
     
    На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.
  10. nadja.d

    nadja.d Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2012
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    220
    Можеш да си земаш слободно по 2-3,но по некое време намали по една.Инаку Екомер е речиси исто со Алкавит кои се поевтини ако не се лажам,можеш да пробаш и од тие.
     
    На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.
  11. lavinija28

    lavinija28 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2013
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    2.152
    Пол:
    Женски
    Би сакала да знам какви апчиња/прашоци и сл. користите за подобрување на имунитетот во овој период? Дали имате совет нешто да препорачате или некое искуство со истите? Јас имам користено ацерола (но од нив имав болка во желудник) Биолектра со цинк и селен -беа добри и обичен витамин ц. Сега зедов од зегин витамини ОД А ДО З (германски и ми ги пофалија доста) download.jpg -дали некој можеби веќе пиел од нив?:)
     
  12. sunmoonstars

    sunmoonstars Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    752
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20201120-075629_Chrome.jpg Што ќе кажете за сирупот Imunicomplex na Dr. Wolz, за јачење на имунитет, дали е добар, некакви мислења од некој кој го користел?
     
  13. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    664
    Пол:
    Женски
    Јас го пиев лани прв пат , два-три месеци и не знам што да кажам, настинував ама лесно по ден,два. Сега пак го земав во септември испив три шишенца па се префрлив на алое. Најверојатно помага, други години како што памтам повеќе се разболував.
     
    На sunmoonstars му/ѝ се допаѓа ова.
  14. happiness!

    happiness! Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2015
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Ситупот имунокомплекс колку што сум информирана е единствен на пазарот по својот состав. Хо зрмав лани за лекување на гениколошка инфекција по птепотака на Др. А сега го купив по своја желба со цел да накренам имунитет и полесно да се изборам со ИБС но и да зајакнам ради исцрпувачки диареји... друг препарат немам користено