1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подоцнежно стапување во брак

Дискусија во 'Брак' започната од Calla, 2 декември 2015.

  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    Дa бе, јaс седев дoмa и си јa лaдев дoдекa мм 'рмбaше |(

    Си кaжaв штo мислaм. А бoгaми, ги имaм дoстa вo мoјa oкoлинa вo сличнa ситуaцијa, и тoa луѓе штo веќе се вo брaк, се венчaле дa не им избегa вoзoт зa децa, сегa oчи не сaкaaт дa си видaт. Мaжите сo мaл прст не мрдaaт дa нaјдaт редoвнa рaбoтa, a жените дури и нa две местa oдaт зa дa зaрaбoтaт нештo плус, oти нели, сметки требa дa се плaтaт, дa се јaде. А и дететo си бaрa, нели. Дa не сaкaш и сo име и презиме дa ти ги нaпишaм? Не пoчитувaм луѓе штo сo мaл прст не мрдaaт зa дa пoстигнaт нештo пoдoбрo зa себе, без рaзликa мaшкo или женскo. А oд пoстoт нa Среќa, сфaтив декa тoј е тaкoв. Акo сум згрешилa, вo ред, ќе си јa признaaм грешкaтa.

    Не декa тaa нaс ќе не пoслушa, тaмaн рaбoтa. Амa темиве се oтвoрени зa дискусијa.
     
    На GirlLove и Tanjamm им се допаѓа ова.
  2. Среќа

    Среќа Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2015
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    2.568
    Пол:
    Женски
    Благодарам на сите за мислењата и гледам дека веќе ме направивте луда.
    Кога спомнав биолошкиот часовник мислев на тоа дека веќе чувствувам потреба за се реализирам и на тоа поле, ако претходно не ме интересирало ништо за деца сега веќе почнува и тоа да ме интересира. И сакам да можам да им обезбедам се на моите деца во иднина (ако имам се разбира).
    Во однос на тоа што идниот сопруг нема постојана работа и приходи не дека он така сака, ај кажете дали некој сака да иде да волонтира или да работи за минимална плата. И тој сака да ми овозможи многу работи но неможе. Не го оправдувам целосно ама претходно прочитав што би било во обратна ситуација ако дечкото добро заработува а девојката е невработена.
    И за крај секако штом сме заедно толку време имаме и добри и лоши моменти како во сите други врски. Само се надевам дека ќе успее да најде некоја пристојна работа.
     
    На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
  3. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Koga ke dojde ke dojde.
    Kolku pati sum napisala deka sekojdnevni raboti koj ne se ni za komentiranje se pisuvaat po forumov pa bezpotreba problem ke si napravis.
    Nikoj neznae koga i kade mu e srekata ma kolku i da raboti na toa.
    Sto mene mm da ne me zemese oti jas na 30 nerabotev. Fala bogu mozese pa i kirija plakase i ne ranese, nisto ne ni falese. A sega da go razvedam zosto redovnata plata mi e povisoka od negovata?
    Raka na srce poveke nosi zosto raboti extra saati, ama po site dokumenti jas nosam poveke.
    Glejsi ti dete rabota, begaj ot temava dodeka ne te razdvoja od ljubovta.
    Domasniot bujet postojano ke se menuva vo brakot pa odgovorimi sega ti mene
    Dali treba postojano da se razveduvam pa mazam za istiot covek ili nov da baram?
    Ni problem imas, a problem baras.
    Aj begaj sega vo tema setanje, doteruvanje, uzivanje.
    So sreka
     
    На Kitten, miss.ella и Nausicaa им се допаѓа ова.