1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подувување на вагината

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од inn, 26 април 2010.

 1. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  neznam dali ima vakva tema no itno mi treba sovet zatoa i ja otvoriv
  vcera imavme so deckoto oralno zadovoluvanje i od negova strana i od moja
  no deka nemavme vreme se toa se sluci nabrzina
  i koga dojdov mi bese poduena vaginata kako nikogas do sega
  neznam sto se sluci eve i denes ne mi e ok
  ne e ni malku splasnata od vcera
  znaci se raboti za klitorisot i za sramnite usni
  tie se 5pati pogolemi od obicno...sto da pravam?dali nekoj znae od sto mi e ova? ve molam za sovet
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.505
  Пол:
  Женски
  Па под итно на гинеколог. Мене ми се има ова еднаш десено, ама беше од кандидата. Отидов на гинеколог и ме средија таму. На своја рака не прави ништо.
   
 3. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  mislis deka e do tolku seriozno?a tebe sto ti dadoa mast?ili kako deka nemam maticen ginekolog tuku ako imam nekoj problem majka mi i se javuva na nejzinata prijatelka sto e ginekolog i mi kazuva sto da pravam no sega mi e sram ova da go kazam doma lele neznam dali da pocekam dees da se povlece ova
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.505
  Пол:
  Женски
  Ме премачкаа таму со нешто. Па немој да и кажуваш од што е ако ти е срам. Кажи и дека не знаеш што е и јавете и се па ќе ти каже што да правиш. Мислам дека само од себе нема да се повлече.
   
 5. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Ин, според мене не е ништо страшно, и мене ми се има случено тоа обично кога имам секс кој што трае ептен долго, или пак ако не сум била доволно влажна. Знам како ти е загрижена си, дури и тешко ти е да се движиш бидејќи ти е потечена вагината, но, верувај ми отокот ќе спласне. Мој совет ти е да почекаш до утре, ако не спласне тогаш консултирај се со лекар, но пак ке повторам, мислам дека е од самиот секс, а не од некаква бактерија и не е страшно.
  Поздрав :)
   
 6. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  se nadevam
  deka mene ednas mi se sluci vaka no samo vecerta mi bese poduena,a utre denta se bese ok
  no sega e poinaku
  i jas mislam deka od nedovolnata vlaznost
  kako i da e pak ne mi e seedno se voznemiriv mnogu
   
 7. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Те сфаќам дека си загрижена, затоа и ти пишав кога видов дека те советуваат веднаш да одиш на гинеколог, не сакав да се исплашиш ептен :) ама уживај, не е ништо страшно сигурно е од недоволната влажност или ако дечко ти бил малце "погруб" при пружањето на оралниот секс. Како и да е отокот ќе спласне, само треба да се опуштиш и да чекаш :D
   
 8. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  ok fala ti mnogu za toa sto me smiri malku
  ke vi pisam sto se desilo :)
   
 9. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.369
  Допаѓања:
  5.313
  e uzivaj ne e nisto strasno mene mi se slucuva nekolku pati do sega ali e od sto moze ne si bila dovolno vlazna i na malku suvo guras ili na suvo ste pocnale i se slucuva toa. jas i go postaviv istoto prasanje na mojot ginekolog i mi go dade toj odgovor ne si bila dovolno vlazna :)
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.505
  Пол:
  Женски
  Eeej мене тогаш кога ми се деси си кажав од што ми беше. Ама еве има затоа и други совети :)
   
 11. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  sega za sega mi e podobro mi splasna malku
  no za razlika od toa sto mi bese odabajle sega e super
  kako i da e fala vi na sovetite barem me smirivte malu
   
 12. strudla

  strudla Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  7
  дали имал некој зенски проблем од вас с подувуванје на едната страна, значи едната устата, незнам како да ви објаснам али ми излегуваа на едната страна како гној, тоа всусност било митисер или несто така али ми излегува од внатре не на препонот туку од внатре на едната уста и ми се вцрвенува, бев на гинеколог ми каза да го мацкам со мас го мацкав неколку дена и ми го снема вцера пак ми се показа , да не имал некој сличен проблем со мојот, незнам али много ми е стра,никогаш не ми се има случено, а незнам од што може да е хигиената ми е на прво место,значи по секое иденје у вц се брисам со влазни марамици се тусирам со бегутан санпонот и незнам што уште не али пак ми излегува, :(
   
 13. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  vaka aj smeni go bekutanot poso mene mi iskacaa cirovi na preponi od bekutan vlazni maamici
  smeni go bekutanot i povtorno idi na genikolog prasaj si ubavo
  ali imav jas problem od bekutanot moze ti e od toa smeni gi
  so nivea ili neso taka
  inaku mene mi se povlece toa sega mi e super
  se e vo normala znaci sigurno e od ne dovolno vlazna sto sum bila :)
   
 14. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  да да бекутанот и јас не го поднесувам се вцрвенувам страшно, башка слушнав содржел жива.
   
 15. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Штрудла зошто не користиш интимен гел, остави го сапунот од бекутан, еве јас ти го препорачувам интимниот гел на Нивеа [​IMG] со камилица или пак со алое вера, [​IMG], преубави се и се наменети баш за интимната област за разлика од сапунот. Исто така мислам дека нема потреба од толку често користење на влажните марамчиња и тие ја иритираат кожата посебно ако не се специјални, односно наменети за интимната зона. Ако веќе неможеш да се откажеш од нив ти препорачувам да не користиш бебешки туку специјални- и да не бидам досадна со нивеата :D, еве слика и од марамчињата [​IMG]
   
 16. strudla

  strudla Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  7
  женски фала ви многу, на советите, јас викам ајде бебеШки препарат поубаво е али ке пробам со нивеа да видам дали ке има промена фала уште еднаш
   
 17. maca.81

  maca.81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  20
  Пробај со Nivea влажните марамици за интимна нега, дефинитивно се супер.
  Ама немој многу често да ги употребуваш не е убаво, така ги отстрануваш сите корисни бактерии кои и се потребни на вагината. ;)
   
 18. BaDxGirL

  BaDxGirL Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Lele istiot problem go imam, no mene mi se slucuva edna nedela pred menstruacija. Mi tece edna tecnost od vaginata i pocnuva uzasno da cesa, a potoa mi se poduvuva sekogas desnoto jazice i toa mi e uzasno neprijatno so vikate vie ne mozam da odam. Koga mu kazav na decko mi toj se isplasi pomisli deka imam nekoja bolest no ja redovno odam na ginekolog pravam testovi i se toa i cista sum. Samo sto imam policisticni jajnici pomisliv da ne e toa?
   
 19. __Nina__

  __Nina__ Активен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2021
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Zdravo, prilicno e pominato mnogu od ovaa objava i razgovor na temava.. bukvalno kako sto opisavte momentalno se soocuvam so istiot problem. Vekje nekolku dva tri meseci po red pred da dobijam nekolku dena, imam zgolemen sekret, me chesha, a mi e potecena samo desnata usna.. mozebi kje vidite od napisanovo, pa da prasam kako ste se spravile so toa? (Na ginekolog ke odam no preventivno do datumot da prasam) :)