1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подувување на вагината

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од inn, 26 април 2010.

  1. inn

    inn Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    29
    neznam dali ima vakva tema no itno mi treba sovet zatoa i ja otvoriv
    vcera imavme so deckoto oralno zadovoluvanje i od negova strana i od moja
    no deka nemavme vreme se toa se sluci nabrzina
    i koga dojdov mi bese poduena vaginata kako nikogas do sega
    neznam sto se sluci eve i denes ne mi e ok
    ne e ni malku splasnata od vcera
    znaci se raboti za klitorisot i za sramnite usni
    tie se 5pati pogolemi od obicno...sto da pravam?dali nekoj znae od sto mi e ova? ve molam za sovet
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Па под итно на гинеколог. Мене ми се има ова еднаш десено, ама беше од кандидата. Отидов на гинеколог и ме средија таму. На своја рака не прави ништо.
     
  3. inn

    inn Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    29
    mislis deka e do tolku seriozno?a tebe sto ti dadoa mast?ili kako deka nemam maticen ginekolog tuku ako imam nekoj problem majka mi i se javuva na nejzinata prijatelka sto e ginekolog i mi kazuva sto da pravam no sega mi e sram ova da go kazam doma lele neznam dali da pocekam dees da se povlece ova
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Ме премачкаа таму со нешто. Па немој да и кажуваш од што е ако ти е срам. Кажи и дека не знаеш што е и јавете и се па ќе ти каже што да правиш. Мислам дека само од себе нема да се повлече.
     
  5. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Ин, според мене не е ништо страшно, и мене ми се има случено тоа обично кога имам секс кој што трае ептен долго, или пак ако не сум била доволно влажна. Знам како ти е загрижена си, дури и тешко ти е да се движиш бидејќи ти е потечена вагината, но, верувај ми отокот ќе спласне. Мој совет ти е да почекаш до утре, ако не спласне тогаш консултирај се со лекар, но пак ке повторам, мислам дека е од самиот секс, а не од некаква бактерија и не е страшно.
    Поздрав :)
     
  6. inn

    inn Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    29
    se nadevam
    deka mene ednas mi se sluci vaka no samo vecerta mi bese poduena,a utre denta se bese ok
    no sega e poinaku
    i jas mislam deka od nedovolnata vlaznost
    kako i da e pak ne mi e seedno se voznemiriv mnogu
     
  7. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Те сфаќам дека си загрижена, затоа и ти пишав кога видов дека те советуваат веднаш да одиш на гинеколог, не сакав да се исплашиш ептен :) ама уживај, не е ништо страшно сигурно е од недоволната влажност или ако дечко ти бил малце "погруб" при пружањето на оралниот секс. Како и да е отокот ќе спласне, само треба да се опуштиш и да чекаш :D
     
  8. inn

    inn Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    29
    ok fala ti mnogu za toa sto me smiri malku
    ke vi pisam sto se desilo :)
     
  9. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    e uzivaj ne e nisto strasno mene mi se slucuva nekolku pati do sega ali e od sto moze ne si bila dovolno vlazna i na malku suvo guras ili na suvo ste pocnale i se slucuva toa. jas i go postaviv istoto prasanje na mojot ginekolog i mi go dade toj odgovor ne si bila dovolno vlazna :)
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Eeej мене тогаш кога ми се деси си кажав од што ми беше. Ама еве има затоа и други совети :)
     
  11. inn

    inn Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    29
    sega za sega mi e podobro mi splasna malku
    no za razlika od toa sto mi bese odabajle sega e super
    kako i da e fala vi na sovetite barem me smirivte malu
     
  12. strudla

    strudla Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    7
    дали имал некој зенски проблем од вас с подувуванје на едната страна, значи едната устата, незнам како да ви објаснам али ми излегуваа на едната страна како гној, тоа всусност било митисер или несто така али ми излегува од внатре не на препонот туку од внатре на едната уста и ми се вцрвенува, бев на гинеколог ми каза да го мацкам со мас го мацкав неколку дена и ми го снема вцера пак ми се показа , да не имал некој сличен проблем со мојот, незнам али много ми е стра,никогаш не ми се има случено, а незнам од што може да е хигиената ми е на прво место,значи по секое иденје у вц се брисам со влазни марамици се тусирам со бегутан санпонот и незнам што уште не али пак ми излегува, :(
     
  13. inn

    inn Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    29
    vaka aj smeni go bekutanot poso mene mi iskacaa cirovi na preponi od bekutan vlazni maamici
    smeni go bekutanot i povtorno idi na genikolog prasaj si ubavo
    ali imav jas problem od bekutanot moze ti e od toa smeni gi
    so nivea ili neso taka
    inaku mene mi se povlece toa sega mi e super
    se e vo normala znaci sigurno e od ne dovolno vlazna sto sum bila :)
     
  14. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    да да бекутанот и јас не го поднесувам се вцрвенувам страшно, башка слушнав содржел жива.
     
  15. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Штрудла зошто не користиш интимен гел, остави го сапунот од бекутан, еве јас ти го препорачувам интимниот гел на Нивеа [​IMG] со камилица или пак со алое вера, [​IMG], преубави се и се наменети баш за интимната област за разлика од сапунот. Исто така мислам дека нема потреба од толку често користење на влажните марамчиња и тие ја иритираат кожата посебно ако не се специјални, односно наменети за интимната зона. Ако веќе неможеш да се откажеш од нив ти препорачувам да не користиш бебешки туку специјални- и да не бидам досадна со нивеата :D, еве слика и од марамчињата [​IMG]
     
  16. strudla

    strudla Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    7
    женски фала ви многу, на советите, јас викам ајде бебеШки препарат поубаво е али ке пробам со нивеа да видам дали ке има промена фала уште еднаш
     
  17. maca.81

    maca.81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    20
    Пробај со Nivea влажните марамици за интимна нега, дефинитивно се супер.
    Ама немој многу често да ги употребуваш не е убаво, така ги отстрануваш сите корисни бактерии кои и се потребни на вагината. ;)
     
  18. BaDxGirL

    BaDxGirL Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Lele istiot problem go imam, no mene mi se slucuva edna nedela pred menstruacija. Mi tece edna tecnost od vaginata i pocnuva uzasno da cesa, a potoa mi se poduvuva sekogas desnoto jazice i toa mi e uzasno neprijatno so vikate vie ne mozam da odam. Koga mu kazav na decko mi toj se isplasi pomisli deka imam nekoja bolest no ja redovno odam na ginekolog pravam testovi i se toa i cista sum. Samo sto imam policisticni jajnici pomisliv da ne e toa?
     
  19. __Nina__

    __Nina__ Активен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2021
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Zdravo, prilicno e pominato mnogu od ovaa objava i razgovor na temava.. bukvalno kako sto opisavte momentalno se soocuvam so istiot problem. Vekje nekolku dva tri meseci po red pred da dobijam nekolku dena, imam zgolemen sekret, me chesha, a mi e potecena samo desnata usna.. mozebi kje vidite od napisanovo, pa da prasam kako ste se spravile so toa? (Na ginekolog ke odam no preventivno do datumot da prasam) :)