1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пожар во катедралата Нотр Дам во Париз

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Dust, 15 април 2019.

 1. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.633
  Допаѓања:
  172.198
  Пол:
  Женски
  Колку жалосно, денес изгоре голем дел (ако не и цела) од Нотр Дам :(
  [​IMG]
   
  На CameliaMiller, Rama, Ketchup и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  9.423
  Пол:
  Женски
  @Dust Видов и јас пред еден саат, го гледав видеото во живо, премногу жално навистина.
   
  На Rama, Ketchup, Alisa22 и 3 други им се допаѓа ова.
 3. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.703
  Допаѓања:
  322.367
  Баш ми е жал.
  Незнам дали е цела изгорена или само куполата...чекам вести да чујам.
   
  На Rama и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 4. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.978
  Допаѓања:
  39.453
  Пол:
  Женски
  Јас многу се потресов, стварно е голема трагедија...
   
  На Rama, Ketchup, sj *O* и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.633
  Допаѓања:
  172.198
  Пол:
  Женски
  Јас live гледам :(
  Според пожарот би рекла барем пола е бидејќи куполата се распадна навнатре:doh:
   
  На Rama, cresa-jagoda, Animali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  9.423
  Пол:
  Женски
  А се знае ли што е причината?
   
 7. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.703
  Допаѓања:
  322.367
  Тековното реновирање.
  Така рекоа.
   
  На Rama, sj *O*, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.633
  Допаѓања:
  172.198
  Пол:
  Женски
  Наводно нешто не било ок со реновирањето, веројатно инсталацијата. Така спомнаа, кој знае. Допрва ќе се испитува тоа
   
  На Rama, sj *O*, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 9. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.187
  Пол:
  Женски
  Ау, некој мора да понесе дебела одговорност за ова.
   
  На Rama, sj *O* и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 10. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.703
  Допаѓања:
  322.367
  Макрон откажал говор по повод жолтите елеци поради ова и тргнал кон Notre Dame.
  Ми нема смисол тој да понесе одговорност.
   
 11. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.653
  Допаѓања:
  45.210
  Пол:
  Женски
  Штета..
   
  На Rama и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 12. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  8.725
  Допаѓања:
  84.044
  Пол:
  Женски
  Ајде кај нас да се случи,ќе разберам,ама кај нив ваков пропуст( ако е пропуст?)не можам.
   
  На elimkd, Rama и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 13. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.703
  Допаѓања:
  322.367
  Домот на Квазимодо;(

  Неможам да се сетам дали во околината ума градби/куќи??
  Има опасност од проширување?
   
 14. Emma2

  Emma2 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.331
  Допаѓања:
  5.770
  Пол:
  Женски
  Квазимодо дали на време е евакуиран????
  Добро,добро, знам не е смешно :(
  Жал ми е и мене, плус дека и во живо ја имам посетено. Прекрасно искуство ми беше :(
   
  На Rama и candy.cane им се допаѓа ова.
 15. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.907
  Допаѓања:
  52.979
  Пол:
  Машки
  Јас искрено не сум нешто потресен,не знам зошто..:| Може сум бесчуствителен..
   
  На staycalm, Brinetka, Mari* и 18 други им се допаѓа ова.
 16. Emma2

  Emma2 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.331
  Допаѓања:
  5.770
  Пол:
  Женски
  Си! |(:^)
   
  На cresa-jagoda, candy.cane, Dust и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. MissChievous

  MissChievous Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  4.000
  Допаѓања:
  22.537
  Еве у моментов.
  И тоа на денот на уметноста...
   
 18. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.584
  Пол:
  Женски

  Не сум ни јас нешто потресена освен само од износот кога го чув колку ќе чинела цела реставрација на црквата а тоа е 6 милиони евра.
  Бронзените статуи биле тргнати на време пред почнувањето на реставрацијата...
   
  На Abeja, Shalitra, koritsaki и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.633
  Допаѓања:
  172.198
  Пол:
  Женски
  Самата по себе претставува ремек дело! Без оглед дали е празна или не.
  Знаете воопшто колку е стара?
  Зборите како да изгореле џеваир кулите или дивоградбата на фиком(facepalm)
   
  На CameliaMiller, MarigoldA, Rama и 20 други им се допаѓа ова.
 20. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.944
  Допаѓања:
  14.004
  Пол:
  Женски
  Еден од симболите на Париз...
  Ништо чудно и терористички напад да бил, голем католички симбол на пет дена пред Велигден... :^)
   
  На Rama, Nigredo Odor, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.