Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Пожар во катедралата Нотр Дам во Париз

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Dust, 15 април 2019.

 1. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  2.995
  Допаѓања:
  15.466
  Пол:
  Женски
  Сеуште не . Но за х години ќе биде намален и тоа како. Видете го бројот на новороденчиња во последните децении .. Секаде е намален.

  Ресурсите ако се распределуваат како што треба , како ќе умираат луѓе во 21 век од глад ?
   
 2. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  7.862
  Допаѓања:
  40.804
  Епа не се распределуваат, де.
   
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  10.997
  Допаѓања:
  96.861
  Не е секаде намален, во 'напредниот' свет само..


  Population_Growth_by_World_Bank_continental_division.png

  Еве глобално:

  world-population-since-1650.jpg
   
 4. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  2.995
  Допаѓања:
  15.466
  Пол:
  Женски
  Кога ќе разгледаш со кои земји Америка има " препукувања " .. Мојата теорија само се потврдува . Во Азија е највисока популацијата, а јавна тајна е дека Азија и Америка не се во фини односи баш.

  Туку ај да не одиме офф, ќе не бришат. Прочепкајте околу темава, има многу повеќе од ова што јас го зборувам.