1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Покажување на среден прст

Дискусија во 'Психологија' започната од Papillon.Papi, 28 декември 2013.

 1. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  Денешната младина овој гест секојдневно го прави. Да, и јас сум го правела, сега поретко.
  Се одвикнав, тоа е нешто најниско што може да го направите... и кога некој случајно го покаже средниот прст, се газат од смеење другиве... а, која е разликата меѓу средниот прст и останатите прсти? :^)
  Средниот прст е измислен од неписмени и прости луѓе. Ехе, како мала колку сум била проста што сум правела така.. :x но, сега се одвикнувам.
  Што мислите вие за овој гест?


  Ако е дупла темава, во канта! :!:
   
 2. poffy.pie

  poffy.pie Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  10
  „плезењето“ беше како покажување на среден прст кога бевме мали.. :lol:
   
  На Osamena-Srna му/ѝ се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.057
  Пол:
  Женски
  Среден прст покажувам само кога некој ќе ме накурчи. Не за друго туку да му дадам до знаење дека неможе и точка. Не е којзнае колкава култура знам,но подобро тоа отколку цела нервоза да ја истурам и да се направи поголемо.
  Иако не е културно не го практикувам често и се држам на страна од такви провокации.

  А иначе да се смеат во фазон"Ау колку е јака оваа".
   
 4. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.921
  Допаѓања:
  81.307
  Пол:
  Женски
  Никогаш не покажувам го сметам тоа за долно и глупаво
   
 5. Nausicaa

  Nausicaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.438
  Допаѓања:
  20.014
  Многу ми е тинејџерски некако :D Ме враќа во времето кога бев средно, тогаш покажување среден прст ни беше како добар ден (многу бевме идиотчиња... ех, колку ми фалат тие времиња :mm: )
   
  На the.child и Domino им се допаѓа ова.
 6. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.464
  Допаѓања:
  10.831
  Покажување на среден прст ми е стварно толку деградирачко и некултурно,толку безвезно,што мислам дека тој што се служи на овој начин има слаб карактер.
   
 7. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.352
  Допаѓања:
  8.472
  Зарем некој сеуште го прави тоа? :puke:
   
 8. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.439
  Допаѓања:
  39.568
  Пол:
  Женски
  Ова освен некои малишани недозреани, мислам дека никој друг не го прави :D
   
 9. Savana93

  Savana93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  159
  Не дека исфрустрирано одам со среден прст горе, али кога некој ми зборва глупости за кои знам дека нема поента за дискусија го практивкувам и заминвам. Полесно е од зборови кои нема да ги разбери.
   
  На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  148
  :puke: НЕ! :puke: Посељачко нема! :puke:
   
 11. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Само неколку пати во животот... кога сум била супер нервозна.
  Еден од тие беше минатата пролет кога интернетот ми беше бавен (па му покажам среден прст на компјутерот :lol: ).
  Всушност, истото го направив и вчера (повторно во прашање беше компјуерот). :D
  Онака, на живи луѓе - не. Глупо е и сељачко. :)
  Еве што прочитав минатото лето на popara.mk:

  Јас почнав да се смеам. А вие?
   
  На Lovy1 и Papillon.Papi им се допаѓа ова.
 12. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  Ако, ако, апострофи правиш. (апострофа е кога поетот се обраќа на неживи нешта)
  Знам македонски, а?
   
  На QueenElena му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  820
  Пол:
  Женски
  Искрено никогаш не сум покажувала ниту намеравам.
  Познавам многу си покажуваат, а мене ми е некултурно, и не практикувам.
   
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 14. lolitoo

  lolitoo Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2012
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
  Порано ми се имаше случено да покажам среден прст,а сега се срамам заради тоа :tmi: .
   
 15. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  На машките од мое кога им ја кажав теоријата што ја постира Елена, почнаа само на зафрканција да користат среден прст... добро, барем на зафрканција...
   
  На QueenElena му/ѝ се допаѓа ова.
 16. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Јас кога го прочитав, бев среќна што не сум го покажала средниот прст на живи луѓе...па после поченав да се смеам бидејќи машките често еден на друг си покажуваа среден прст. :D
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 17. jloves

  jloves Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  Дали два три пати сум покажала среден прст чисто на шала. Не сакам да покажувам, го сметам тоа за ниско и прилично глупаво.
   
 18. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.057
  Допаѓања:
  43.853
  Пол:
  Женски
  Истово го мислам и јас.
   
 19. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Само на другарка ми и го покажувам, на шала се разбира, а на други ептен ретко, глупо ми е :)
   
 20. HoneyAxl

  HoneyAxl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2013
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  151
  Сум покажала,но само во моменти кога сум крајно изнервирана,но сепак не е ништо посрамно од тоа на професор да кажеш здраво :D
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.