1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полипи на гласните жици

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Mia.Biebs, 4 јануари 2014.

 1. Mia.Biebs

  Mia.Biebs Нов член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Дали ке може некој да ми каже природен лек за отстранување на полипи на гласните жици.. имам 13 години но мајка ми не дозволува да ми се направи операција.. ако некој знае ве молам кажете ми :)
   
 2. Chiwawa1208

  Chiwawa1208 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2013
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  51
 3. Chiwawa1208

  Chiwawa1208 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2013
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  51
  Здраво Феминки ! Сакам да споделам сличен проблем па се надевам ќе ми одговорите со некое решение,некој рецепт или нешто за испирање,било што затоа што ова е веќе досадно многу :@
  Веќе подолго време ме мачи,ми се фаќа гласот(т.е ми засипнува) но само онака на 2-3 секунди и морам да го направам она "кхм,хм " ако ме разбирате :?: но тоа се случува по 200 пати во денот и тоа посебно кога правам поголема пауза од зборување...онака инстиктивно отвараш уста да кажеш нешто и звучиш како робот :$ Значи веќе почна да ме нервира многу,неможам нормално да зборувам бидејќи на секои 10 минути треба да се поткашлам,и трае многу долго време(со месеци). Инаку не сум настината моментално и се чувствувам добро,но се мислам да не е можеби последица од некоја недолечена настинка проследена со кашлица,бидејки имам слушнато дека длабока кашлица која не е долечена остава"дамка" на плуќата. Ве молам за некој совет или рецепт да споделите иако гледам дека темава е почната многу одамна но сепак да не отворам нова.Ве молам,затоа што веќе многу ми пречи,а освен тоа имам и интервјуа каде што треба да изгледам сигурна и спремна,а на последното не се чувствував баш најпријатно со кхмкање на секои 5 минути |( .Затоа ве молам заа совет,ако не конечно да се јавам на доктор :|
  Благодарам,се надевам ке ми одговори некој најбрзо што може
   
 4. *Beрче*

  *Beрче* Нов член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Здраво! Ако не сте нашле досега решение за полипите да ви препорачам едно :) Во Ниш има треварка која прави чаеви за полипи на гласните жици. Се вика Верица Милановиќ, регистрирана, со билна аптека во центарот на градот во која ги продава нејзините производи(значи не е од оние тревари што „буричкаат’ тревки по дома :D ) Кај мене проблемот беше страшен, целосно го губев гласот по долго зборување, а таква ми е професијата што морам постојано да зборувам. Ги купив чаевите и ефектот беше повеќе од одличен- полипите ги снема, Но, со оглед на тоа што постојано зборувам и воопшто не внимавам, за жал, повторно ми се појавија по 1 година :( Ако некој има потреба, можам да му дадам контакт од треварката. Поздрав
   
  На ripce ripce му/ѝ се допаѓа ова.
 5. femina21

  femina21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  3
  Здраво, Дали некој има отстранувано полип со операција и кај кој доктор? Дали може да ми препорачате некој добар доктор во Скопје?
   
 6. *Beрче*

  *Beрче* Нов член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Ти го препорачувам Горан Мицевски, лекар е на Клиниката за уво, нос и грло во Државна болница. Имам двајца пријатели кои се оперирале кај него. Јас бев на преглед и требаше да се оперирам, но се решив да се обидам да ги излечам полипите со билки- и успеав :) Среќно, ако се решиш за операција. Ако сакаш да се обидеш со билки можам да ти дадам контакт од жената што ги прави чаевите. П:С. без гајле, легална билкарка е ;)
   
  На Благо....јче и ripce ripce им се допаѓа ова.
 7. Beti Stojanova

  Beti Stojanova Нов член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2021
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo,linkot ne mi go otvara,ke ve molam pratete go uste ednas . Pozz
   
 8. Beti Stojanova

  Beti Stojanova Нов член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2021
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Verce ke ve molam za ooveke info
   
 9. Beti Stojanova

  Beti Stojanova Нов член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2021
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
 10. Beti Stojanova

  Beti Stojanova Нов член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2021
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
   
 11. Beti Stojanova

  Beti Stojanova Нов член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2021
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ke moze li kontakt ??
   
 12. skorpija70

  skorpija70 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  Здраво! Ќе може ли контакт од Верица Милановиќ треварката од Ниш? Благодарам :)