1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полип во матката

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од shiningstar, 25 декември 2009.

  1. mama*rose

    mama*rose Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2018
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    1.000
    Пол:
    Женски
    Со локална незнам со целосна правев јас
     
  2. Lavica 344

    Lavica 344 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2019
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски
    Kolko cinese

    I jas treba so celosna anastezija
     
    Последна измена од модератор: 6 октомври 2019
    На Lavica344@ му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mama*rose

    mama*rose Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2018
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    1.000
    Пол:
    Женски
    За приватно не знам јас ја правев на ГАК ем безболно ем за некои 1200 денари или 800 не ме држи за збор
     
    На Lavica 344 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. mama*rose

    mama*rose Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2018
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    1.000
    Пол:
    Женски
    Не е страшно зафатот некои 10 до 15 мин трае не осеќаш ништо а кога ќе се разбудиш имаш само некои слаби менструални болки
     
  5. Mares

    Mares Нов член

    Се зачлени на:
    29 септември 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Vo sistuna mira prvo prwgled koj cini2500den, a potoa ginekologot oznacuva sto se e potrebno. So toj dokument se odi vo delot za finansii kade se raboti finalna presmetka. Isnovniot zafat e okolu 500evra ni so analuza na alergii, analuza na polipot,... Doaga do 1000evra.
     
  6. Izi bela

    Izi bela Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2018
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    42
    Пол:
    Женски
    Zdravo feminki eve jas kako najtaze od ovaa tema. Polip vadev sinojka, doktorkata MI go otkri na pregledi I vednas mi go otstrani. Prvo koga MI kaza me fati strav no mi rece deka nisto nema da osetam I se zavrsi za 5 min. bez da osetam. Denes polipot go pratija na ispituvanje na onkologija I ke cekam 3 Dena rezultati
     
  7. IChika

    IChika Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2017
    Пораки:
    513
    Допаѓања:
    430
    Пол:
    Женски
    Искуство со вадење на полип од матка? Добар доктор препораки ми требаат.
     
  8. Lavica 344

    Lavica 344 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2019
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски
    Jas bev na klinika kaj dok kalcovski pred dve nedeli dok e super i mnogu ubavo si pominav,imav polip imav 8mm
     
    На Lavica344@ и IChika им се допаѓа ова.
  9. Mares

    Mares Нов член

    Се зачлени на:
    29 септември 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Na klinika so lesna totalns anestezijs go izvadija polipot i se pomina vo najdobar red za samo edno pretpladne, no so doneseni rezyltati id analiza na krv i se drugo sto ke vi kazat. Se cekaat rezultatite od ispituvawe na polipot 2-3nedeli.Ona sto e vazno deka treba apsilutno miruvawe od 7-9dena za da ne se prokrvari podocna, a i da se sluci ima prekrasni dezurni lekari koi i ns polnok ke ve pregledaat. Ksko i da e,vazna e maksimalna higiena so mlaka voda, odmor so ograniceni dvizewa do mesec dena. Participacijata zavusi id prihodite, okolu 900denari.
    Dr Stojovski, dr. Tanturovski postariot.... se navistina za pochit.
     
    На Lavica 344 и IChika им се допаѓа ова.
  10. IChika

    IChika Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2017
    Пораки:
    513
    Допаѓања:
    430
    Пол:
    Женски
    После хистероскопија на вадење на полип, колку време после тоа крваревте и имавте болки?
     
  11. Lavica 344

    Lavica 344 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2019
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски
    Јас крварев 10 дена и сите денови имав страшни болки...
     
    На Lavica344@ и IChika им се допаѓа ова.
  12. Opasna barbika

    Opasna barbika Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2020
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Женски
    Zdr bi sakala da prasam za ostranuvanje na polip od matka dali e bolno poslem oprecijata i kolku vreme ne treba da imas odnosi
     
  13. mama*rose

    mama*rose Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2018
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    1.000
    Пол:
    Женски
    Се осеќа некоја блага болка како да добиваш ништо посебно
    А за односи кажуваат таму мислам дека беше најмалку две недели
     
  14. Opasna barbika

    Opasna barbika Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2020
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Женски
    Ti blagodaram mnogu
     
    На mama*rose му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Lavica 344

    Lavica 344 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2019
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски
    Мила јас правев хистероскопија ништа не осекаш,и после операција како менструална болка
     
    На Opasna barbika му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Opasna barbika

    Opasna barbika Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2020
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Женски
    Ti blagodaram mila malku koga mi kazaa da bidam iskrena se isplasiv
     
    На Lavica 344 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Lavica 344

    Lavica 344 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2019
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски
    Ништо страшно мила
     
    На Lavica344@ и Opasna barbika им се допаѓа ова.
  18. angel4444

    angel4444 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2016
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    415
    Пол:
    Женски
    Здраво :) Ми дијагностицираа полип на грло на матка кој мора да се отстрани..Сакав да прашам дали има некој искуство во Ремедика и која е цената отприлика?
     
  19. JasEdna

    JasEdna Активен член

    Се зачлени на:
    21 април 2021
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски

    Во Плодност околу 45 000 ден.
    Со анализа, крв, крвна група, се'.
    Со целосна анестезија те успиваат за 5 секунди , ти го одстрануваат и после се будиш во шок соба примаш инфузии и после стануваш и си одиш дома истиот ден. Види вака, не е болно колку што е језива самата помисла. За болно- не е болно не осеќаш ништо. После зафатот ко менструални болки и крварење по малку.
    Треба да се исчувате многу после тоа , тешко да не кревате, топло кебенце и да одмарате. Разодувајте се по дома до кујна вц ама мирувајте повеќе.
    Првиот ден пред операција гладна жедна треба да си, после операција и после инфузиите кога одиш накај дома ти викаат водичка, лесна храна, супа голтка по голтка.
    Од следниот ден можеш да си јадеш умерено и чување многу! Да си обрнете внимание!

    Ова е за полип во матка , за полип на грло на матка ваљда е иста процедурата. Позз :)
     
    На angel4444 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Strong.44

    Strong.44 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2014
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    148
    Пол:
    Женски
    Ах бе женишта кој ја направи фемина господ здравје да му даде хахахахаха, за особа од 21 година шо и нашле полип, не сум исплашена го учам нештово знам шо како се случува ноо пак коа ќе видиш волку мн искуства насобрано едно по друго секој своето кажува одма полесно ти иди. Закажано ми е на клиника кај Др Дабески мислам де прозиваше и ќе го вадиме за некоја недела нормално у естрогенска фаза од коа ќе ми заврши наредната менструација. Воедноо сакам да ви споделам една алтернативна медицина која на колешка на мама ептен и помогна , се раб за 40 одприлика годишна женчина шо пиела мед и чувар куќа растението, растениево го ставаш у блендер буквално трева мелена излегува и го мешаш со една тегла мед целото и си претураш после у тегле нормално, доаѓа како течна структура, прво мислев дека е гадно дека сепак мириса на трева малце НО пробав и воопшто не е лошо медот се покрива, е сега муабетов ми е женава има родено така да не и се брзало за вадење а и се исплашила дека првпат и се случувало и рекла ај малку алтернативна медицина да пробам, пиела ептен долго време крварењата намалиле скроз и се заборавила дури, после една год на преглед коа отишла и го немало си се распаднал самиот. Е сега дали е до смесава дали преку менструациите шо и иделе си опаднал незнам но сепак од ваква тинктура глава не би болела да се проба, сепак е здраво едно лажиче мед насабајле па и за тиа шо сте на диети ете ви го потребниот шеќер дневна потреба од биохемиски аспект хахаха. Ве поздравувам и чувајте ми се:inlove: