1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Политиката во Македонија

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Vitorija, 10 јуни 2011.

  1. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    -0
    Не заслужува ни 1.
    :) :) :) Каков народ, таква држава.
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.065
    Допаѓања:
    11.214
    Слабо, доволен 2. Како одат годините, ние назад одиме и пропаѓаме.
     
  3. bonitacika

    bonitacika Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    21
  4. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    -1

    Никаква политика.
    Се надевам моменталната политичка гарнитура ќе проработи на случајот барем да стигнат до позитива на оската, без разлика дали оцената ќе биде 1, 2 или повеќе.
     
  5. LakeGirl

    LakeGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2012
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    44
    Ми е смачено од вести и повеќе не ги гледам. Само препукувања, обвинувања, лустрации, хајки, оцрнувања! Демек "сите други се лоши, само ние сме најдобри".


    По билборди оцрнуваат некој градоначалник од Струмица и вреќи пари се фрлаат за кампањи против него. Што кажал тој или оној пред 5 или 7 години, треба да стои на билборд? Не ме интересира што кажал бре! Знам дека тие пари што ги фрлиле за билбордот и ТВ анти реклами можеле да ги дадат на паралелки со хендикепирани деца, да им го олеснат малку школувањето. Да, баш во Струмица има такви паралелки.
     
    На DraTilHelvete, dragan4eDR и Tanjamm им се допаѓа ова.
  6. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    Е баш така точно е тоа што го кажа.јас политикава ја оценувам со 0 се додека ВМРО е на власт,а на власт ќе биде се додека ни не кренеме бунт против нив се додека народот не излезе на протест и ги тргнеме од власт ова што ВМРО го прави е срамота на прво место сме за најлоша економија каде е сител тоа да го објави, нема да го објават знаете зашто затоа што е ВМРО-вски канал и ќе даваат дека се ни есјајно во државата ама не е воопшто сјајно треба на протест да излеземе сите
     
  7. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Вака како тргнале, никаде неодат. Колку јавно сум зборела и се знае за кого сум, и пак сум си за нив (зошто дојде време од 2те зла да се избере помалото)
    Порано со полна уста убави зборови зборев се пофалби, а сега веќе во последнава година многу лоши потези се прават, веќе човек да незнае што да мисли. Пак ќе речам има има убави работи и позитивни и се....ама има толку лоши потези што рушат се што било претходно убаво.
     
  8. mh23

    mh23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2013
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    47
    нулта негатив!!
    Имаше добри потези направени од ВМРО, добри беа на почеток овие од Грујо ама ....
    ја претераја со казниве..логика нема вадам плата 100 евра 50 за казна или 250ева казна? абе ај нема логика
    немаме медиумска обејктивност, што крајно ми смета. неможи се да цвета како на сител. што е најинтересно истите информации сегде се пуштатт сите ли гледаме розово???
    невработеноста-да има добри проекти и инвестиции али кажете ми кој сладолед го јадам од тоа?? повторно низок стандард и посторно за обичен човек зборувам тешкотии во вработувањето...
    образованието сегде факултет. во ред овозможи студирање на сите ама немаше потреба од толку децентрализација..
    и за крај тоа со здрави храни..мислам очај..еј не сме толку тупи читаме и знаеме што да јадаме ама знаеме колку ни е долга чергата
     
    На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.