1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Политичка анкета

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Кавалер, 15 декември 2019.

?

На 12 април 2020 година закажани се Парламентарни избори, за која партија или коалиција ќе гласате?

Анкетата е затворена на 15 април 2020.
 1. ВМРО-ДПМНЕ и коалиција

  37 глас(а)
  30,3%
 2. СДСМ и коалиција

  12 глас(а)
  9,8%
 3. Левица

  6 глас(а)
  4,9%
 4. ДОМ

  2 глас(а)
  1,6%
 5. ДУИ

  0 глас(а)
  0,0%
 6. БЕСА

  0 глас(а)
  0,0%
 7. Алијанса на албанците

  0 глас(а)
  0,0%
 8. ВМРО-НП

  0 глас(а)
  0,0%
 9. ЛДП

  0 глас(а)
  0,0%
 10. ГРОМ

  0 глас(а)
  0,0%
 11. Нема да гласам

  36 глас(а)
  29,5%
 12. Ќе гласам и ќе го направам неважечко

  35 глас(а)
  28,7%
Дозволен е избор на повеќе опции
 1. Кавалер

  Кавалер Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2019
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Машки
  На 12 април 2020 година закажани се Парламентарни избори, за која партија или коалиција ќе гласате?
   
 2. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.785
  Пол:
  Машки
  Нема да гласам. Никогаш повеќе. Може само да го направам неважечко, за инает.
   
  На najjacha, theowndemon, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  26.510
  Допаѓања:
  206.092
  За татко Е на невестата |(
   
  На Brinetka, CameliaMiller, Mantub и 2 други им се допаѓа ова.
 4. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.127
  Пол:
  Женски
  Јас знам за кого ќе гласам, ама рано е за анкетата. Не е званично кои сѐ партии ќе учествуваат. Не знаеме ни дали ќе има избори во април.
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.785
  Пол:
  Машки
  А избориве консултативни ќе бидат или?
   
  На Роберт 7, RedRevolution и WildMk им се допаѓа ова.
 6. Lancier

  Lancier Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2019
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  600
  Пол:
  Машки
  Bojkotiranje,nevazecki livcinja im odi samo vo prilog na SDSM i komunjarive.Toa im e celta.Siot nezadovolen narod da go prenasocat vo bojkot i nevazecki livcinja namesto vo realni glasovi koi bi znacele nivno rusenje.Zatoa sega ke se aktiviraat so pari na LDSM i SOROS eden kup bojkotiraci,covek partii so cel glasackoto telo da se rasitni i VMRO da ne moze vlada da formira.Ovaa nistarija od vlast mozes samo so penkalo da ja turnes i so nisto drugo.Neka ne ve lazat i manipuliraat.
   
  На Deni87 и sjdgo им се допаѓа ова.
 7. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.785
  Пол:
  Машки
  Не ми е гајле. Дигнав раце од МКД.
   
  На Any05 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lancier

  Lancier Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2019
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  600
  Пол:
  Машки
  Jas ti ja razbiram apatijata no sto ti e zivotot ako ne se boris i nemas cel?Toa im e celta na site provladini strukturi da sirat apatija medju narodot vo stil site se isti,koj i da dojde nareden pak ke e ist demek i sto ako gi smenime ovie koga pak ke e isto.Taka ne treba nikoj da razmisluva.
   
  На Deni87 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.284
  Допаѓања:
  4.469
  А чекај, а како треба да размислува?! Да дојде ВМРО на власт ....мхм...И сите проблеми ќе ни се решат. :DА бе ајде.
   
  На CameliaMiller, Amellie13, Any05 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.785
  Пол:
  Машки
  Не треси зелени брат ми ок? Кој вика дека имам апатија? Кој вика дека немам цели? Баш напротив, душата ме боли. И целите ми се да ја прекинам оваа abusive relationship со Македонија. Разбираш? Јас ја сакам Македонија, а таа сака само да ме ебе.

  И не ми прави муабети за ЖМРО и СДС. Се е тоа исто срање. Ќе се дочепаат до власт и ги полнат џебовите. Доволно сум видел да знам дека не вреди да се замарам.
   
  На jacqueline.s, Victorian, Cherry333 и 11 други им се допаѓа ова.
 11. Peperutce1115

  Peperutce1115 Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  22.682
  Ниту знам дали ќе гласам, ниту ако гласам за кој ќе гласам, ниту пак размислувам за тоа. Не ме интересира воопшто.
   
  На Nigredo Odor, buba4e89, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  4.977
  Допаѓања:
  59.337
  Ќе излезам на гласање во секој случај, не сакам некој друг да го искористи моето ливче како што му одговара.
  Но, не знам дали некој ќе го добие мојот глас. Најверојатно ќе биде неважечко, како што тргнале работиве. Опозицијата не ја гласам ни во најлуд сон, за друго ќе подразмислам.
   
  На poenta, candy.cane, Rama и 3 други им се допаѓа ова.
 13. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.034
  Допаѓања:
  37.998
  Пол:
  Женски
  Абе вака високо политичко освестена особа ко тебе, не знам што бара во ваква тема со обичните :D

  Јебало те вмро, што сака нека е, ама нивното пенкало никогаш повеќе нема да има функција овде. Гледај.
   
  На DAngel, Someonespecial, Amellie13 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Lancier

  Lancier Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2019
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  600
  Пол:
  Машки
  Sto da kaze mladata Makedonka Sofija Pourdas,,potpretsedatelot na mladinskata organizacij na Vinozito od Egejska Makedonija,sto javno i otvoreno se izjasnuva za Makedonka i se bori za makedonskite interesi vo sovinisticka Grcija?Lesno i e nejze?Javno sikanirana.Golemite lugje hrabrosta i idealot gi prati.Toa sto ima vo Makedonija antimakedonski strukturi i strui ne znaci deka treba da bidam indiferenten i apaticen i da se predadam.Borbata prodolzuva do posledna kapka.

  vinozito.jpg

  Sofija Pourdas.
   
  На Rakometar му/ѝ се допаѓа ова.
 15. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.034
  Допаѓања:
  37.998
  Пол:
  Женски
  Пари зема за таквата "храброст".
  Париии !
   
  На CameliaMiller и candy.cane им се допаѓа ова.
 16. Lancier

  Lancier Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2019
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  600
  Пол:
  Машки
  Ti znaes gotovo.Grav i oriz i pravis sekoj den pa ti se ispovedala od kogo zema pari.I da zema pari (a ne e tocno) pak e na vistinskata strana.Mozela da zema pari i od drugata grcka strana kako sto ima antimakedonski smradovi vo Makedonija sto zemaat pari od stranski organizacii za raznebituvanje na Makedonija.
   
  На orevokrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.785
  Пол:
  Машки
  За идеале гину будале... Како старееш ти станува јасно.
   
  На Victorian, CameliaMiller, Alisa22 и 3 други им се допаѓа ова.
 18. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.284
  Допаѓања:
  4.469
  Човек, зар ти навистина веруваш дека ако твое ВМРО дојде на власт ќе го поништи Преспанскиот договор??? Дека твој Мицковски е способен за тоа? Дај те молам освести се. Ако твое ВМРО некад пак дојде на власт, освен што може пак да ти даде некоја административна фотелјичка, за 24,000 ден. плата, за сите глупости што ги пиша овде, ништо друго нема да направи. Ќе вика само СДСМ е крива ние ништо неможеме да направиме, и тоа е. А успат ќе се лижи кај ќе стигне. Така да, дај брат не не зезај. Многу добро знаеме за што се способни нашите политичари. А за свиркачи како тебе, не гласаме бе брат. Што ни служи нас твојата фотелјичка?!
   
  На Angie1432, candy.cane и lovestoneddd им се допаѓа ова.
 19. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  483
  Пол:
  Машки
  Кога требеше да падне ВМРО тогаш сите се замараа со политика.
  Сега кога треба да падне СДСМ никој не сака да се замара со политика.
   
  На Роберт 7, SummerGirl, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Lancier

  Lancier Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2019
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  600
  Пол:
  Машки
  Pak neosnovani kleveti.Ne rabotam vo javna administracija i nitu imam namera.Vece se cuvstvuva od godina vo godina deka javnata administracija vece ne e atraktivno mesto za rabota zatoa sto ima mnogu rabotni mesta privatno sto zarabotuvaat mnoguuuu povece od administrativcite.Berberot sto me sisa i brici zarabotuva povece pari od eden prosecen administrativec.

  Prespanskiot dogovor ne e samo eden segment po koj ovaa vlada e katastrofalna.Tuku i ekonomskiot,socijalniot,infrastrukturniot.Nikogas ne sme imale tolku losi ekonomski i infrastrukturni rezultati.Toa ne go zboruvam jas tuku brojkite go kazuvaat koi se dostapni na site.