1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полицистични бубрези

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од MistichnA28, 27 октомври 2011.

  1. MistichnA28

    MistichnA28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    7
    Имам полицистични бубрези, и двата бубрега ми се полни со цисти, а во десниот има и камења.
    Оваа болест е наследна од родителите така и јас си ја имам во наследство од мајка ми,а таа од татко и ... Ми рекоа дека нема лек и дека тоа е тоа , сега сум млада не ми дадоа ни некој режим посебен на иСхрана бидејќи сум била млада и поради тоа не се очекувале никакви опасности кај мене , но со тек на време и со тек на стареењето Ќе си имам проблеми со цистиве бидејќи тие ке раста и растат, ми рекоа редовни контроли на секоја година , ми зимаат крв и 24часовна мокрача и тоа е тоа. Не сакам јас моите бубрези да чекам да се претворат во големи водени цисти и заради тоа барам чаре со некоИ чаеви,некои народни лекови и сл. Еве дечко ми ми го кажа ЗОДЕКС ЧАЈОТ,го гледал на реклама и се мислам за да го земам.... Е сега ме интересира дали некој од вас има некој ваков сличен проблем и дал го пробал овој чај и дал е добар ? Ви благодарам однапред :*
     
  2. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    На MistichnA28 му/ѝ се допаѓа ова.