1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полнички и убави

Дискусија во 'Слики' започната од Snow-Queen, 9 април 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  За човека не се суди по изгледот,ни по облеката....ајде да поставуваме најразлични предлози и идеи од секојдневни,свечени,спортски комбинации за полничките а сепак убави девојки.

  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
   
  На kLem23 и MilanoRedHead им се допаѓа ова.
 2. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  295
  Јас не сум полничка, ама и да сум, не е крај на светот :)
  Жив пример - Аделе.
  Жената има прекрасен глас, преубави црти на лицето, популарност, голема публика, голема кариера...Што и фали во животот? Ништо. Тоа што е полничка не и одземало никаква самодоверба, никој тоа не ни го забележува покрај нејзините многубројни квалитети.
   

  Прикачени фајлови:

  На Twinkles и anuska85 им се допаѓа ова.
 3. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.481
  Убави се и уникатни на свој начин. Ми се свиѓа тоа. Но мислам дека полничка личи стриктно на дама. Што во превод би дошло над 25 год. Некако на 17-18 год не ни може вакви фустани да носат...не би им личело на годините :( Барем јас така мислам.
   
 4. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.679
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  Полничка сум и тоа ми е единсвеиот проблен ај дајде предлог за фустаче.
   
 5. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Значи добра е темава, а кој вика дека полничките не се убави? :o
  [​IMG]
   
 6. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.505
  И полничка сум и убава (нескромно ама навистина сум), ке ме мотивирате да правам една фото сесија ~ :rofl: :rofl:
   
  На The-Queen, SimonaTino, Buttterfly и 9 други им се допаѓа ова.
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.935
  Допаѓања:
  66.093
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 8. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  :) Еве некој убаво скоцкани полнички девојки.
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   43,9 KB
   Прегледи:
   1.907
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   45,7 KB
   Прегледи:
   1.908
  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина на фајлот:
   351,7 KB
   Прегледи:
   1.906
  • 4.jpg
   4.jpg
   Големина на фајлот:
   34,1 KB
   Прегледи:
   1.904
  • 5.png
   5.png
   Големина на фајлот:
   318,5 KB
   Прегледи:
   1.906
 9. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
 10. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  цуциња се, многу ми се убавки ... :D
   
  На Nine25 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.764
  полнички и убави, да...а замислете пак колку ќе бидат уште поубави да се малку послабички.
  Наместо да се кријат со долги и широки фустани, ќе си носат се што посакаат. Колку и да имаат висока самодоверба за својата тежина, никогаш нема да се осмелат да облечат некои парчиња.

  Замислете ги прекрасниве фаци на вакво истонирано тело
  [​IMG]

  Има примери каде полнички девојки се стегнале и ослабеле, before и after. Никој не вели дека предходно не биле убави, ама сите им се воодушевуваме на упорноста и новата линија. Мотивираат.

  За мене дебелината е проблем, а вака само полнички ми е - мрза
   
  На SuperGirl24, starstar, Minnie 1 и 6 други им се допаѓа ова.
 12. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  6.160
  Е па не се слагам со ОВА, според тебе само девојките над 25 смеат да бидат полнички...ха ха ха која глупост... А и со тоа дека една девојка може да биде дама само ако е над 25 .... :^)

  Морам да признаам дека за оној кој ја отворил темата давам чиста 10ка.Навистина супер тема. Тотално се согласувам дека не мора да си слаб за да бидеш убав , и полните девојки се убави . А исто така не мислам дека на пополните девојки им одговараат само широки фустани кои ке им ја кријат килажата сметам дека и тие како и сите останати смеат да бидат модерно и стилски облечени, да ја следат модата и да носат што сакаат - па всушност затоа и Ким Кардашијан направи таков бум , не дека таа е нешто паметна или којзнае колку богата или пак затоа што дозволи целиот живот да и го даваат на Тв туку баш заради нејзината килажа ,им покажа на сите полни девојки дека и полни се убави.
  Еве неколку слики за полни урбани и убави девојки
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 13. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  6.160
  еве уште од мене
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 14. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
 15. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.505
  Некој е дебел бидејки ужива да јаде.
  Некој е дебел бидејки не јаде многу ама тоа што го јаде, го јаде неправилно и во погрешно време од денот. Или јаде што ке му дојде до рака бидејки нема пари да си купи балансирани оброци од овошје за наутро, месо и зеленчук за ручек и здрави ужинки.
  Некој е дебел на психичка основа, како на пример му умрел татко му па стресот ја активирал дизната односно во храната бара утеха па за 3 месеци качува 15 килограми. Некому му умреле три деца па и психички и физички се бори со загубата и секој ден се обидува да продолжи понатака. Повторно, во храната бара утеха.
  Некоја е дебела бидејки има хормонско пореметување па мора да пие контрацептивни таблети кој кај повекето девојки / жени влијаат на тежината.

  Значи 100 луѓе, 100 причини и додека не прошеташ во нечии чевли, незнаеш што му се случува и зошто е таков каков што е, автоматски нетреба да се етикетира дека е мрзлив. Ако може да има 60кг, сигурно нема да има 90кг. А зошто не слабее, лицето најдобро си знае. Ке ослабне кога ке му дојде моментот, кога ке се погоди хороскопот, а можеби и нема, негов живот - негово право. Познавам многу луѓе кои имаат проблем со тежината кои се прекрасни личности. Уствари не познавам лош дебел човек. Од друга страна познавам многу слаби а злобни девојки, кои не дека се вредни, не влегле во фитнес центар, јадат што и кога сакаат ама ете имале среќа со гените. Далеку се од убави само затоа што се слаби. Тежината е најмалку мерило за убавината, која воглавно доаѓа од душата на човекот.

  Не се ова оправдувања од жена со вишок килограми. Ги почитувам сите кои ме почитуваат без разлика на нивната тежина, висина, форма, финансиска состојба, потекло, национална и етничка припадност, сексуална ориентација итн. Имам проблем со тежината, работам на случајот, ко што пишав може ке ослабнам, може и нема, а во меѓувреме сакам, сакана сум и си го живеам животот како мене ми одговара и никому не судам.
   

  Прикачени фајлови:

  • Picture1.jpg
   Picture1.jpg
   Големина на фајлот:
   139,3 KB
   Прегледи:
   914
  • Picture4.jpg
   Picture4.jpg
   Големина на фајлот:
   78,3 KB
   Прегледи:
   913
  • 4.jpg
   4.jpg
   Големина на фајлот:
   95,4 KB
   Прегледи:
   915
  На sugarlips, maculencence, anuskaNESTLE и 42 други им се допаѓа ова.
 16. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Многу поубави би биле кога би биле послаби, но и вака се убави во лицето:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 17. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
 18. guguence

  guguence Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  320
  Пол:
  Женски
 19. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  1.049
 20. Champs.Elysees

  Champs.Elysees Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  117
  Баш се срцкасти :inlove:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]