1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полнички и убави

Дискусија во 'Слики' започната од Snow-Queen, 9 април 2012.

  1. narakvica

    narakvica Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    1
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
    На vesna23 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Мене девојкава ми е прекрасна, гледам и други имаат постирано од неа слики. Не е се во тежината, додека некој добро се носи со тоа, не гледам оти на друг би му сметало.
    [​IMG]
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  4. anuska85

    anuska85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    11

    IZVINI AMA OVAA ZA TEBE E POLNICKA |( |( |( DAJ BE NE ME ZEZAJ AKO ONA E POLNICKA TOGAS SLABITE KOSTUR LI TREBA DA BIDAT
     
    На babyboy123 и TralalaScorpio им се допаѓа ова.
  5. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Убавици кои го рушат стереотипот за манекенските пропорции

    На модните писти обично чекорат девојки со одредени мали пропорции кои се бараат од нив, а нивниот изглед е наметнат како идеал за убавина од страна на модната индустрија и медиумите. Тоа придонесува голем број жени бескрајно да се трудат да дојдат до пропорциите на витките манекенки, иако природната градба на нивното здраво тело не им го овозможува тоа. Од оваа причина, а и поради зголемената свест кај жените и потребите на индустријата, сè повеќе популарни стануваат манекенките со поголеми пропорции.
    [​IMG]

    Овие убавици ги рушат поставените стереотипи за манекенските пропорции. Нив не ги собира во малите фустани наменети за слабите девојки, но тоа не фрла сенка на нивниот прекрасен изглед. И покрај тоа што не одговараат на сè уште владејачкиот идеал за женска убавина во нашата култура, тие ја прифаќаат својата раскошна убавина и женствени облини. Овие девојки немаат вишок килограми, туку само се чувствуваат убаво во своја кожа, прекрасни какви што ги создала природата. Ова се дел од најпознатите од нив.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Извор:кафе пауза
     
    На SimonaTino, vitomir и pamelche им се допаѓа ова.
  6. Kalina1

    Kalina1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2011
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    37
    Според мене ова не се воопшто дебели девојки. Дебело е бре да виси сало од сите страни. Овие се само малце пополнички од манекенките. Неможе жена од 120-130 кила да облече вакво нешто и да изгледа убаво. Без навреда бидејки јас спаѓам во да се каже дебелите со мои 90 кила и знам како изгледав кога имав 60 а како изгледам сега. Не стои облеката исто.
    Сега се облекувам само во широко да не ми се гледа салото. Ако облечам тесна маичка на што ке личам од напред стомак, од позади газови толкави. :(
     
  7. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
  8. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
  9. anu6kaa

    anu6kaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    429
    Пол:
    Женски
    Според мене не се дебели девојките :) баш супер се
    ете полничка :)


    [​IMG]
     
  10. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
  11. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
  12. the-girl1

    the-girl1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    1.297
    Допаѓања:
    664
  13. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    1.446
    Не е до дебелината туку како ќе се искомбинира облеката. Во Македонија сме навикнати да ги гледаме и тие што треба и тие што не треба да се во тесни фустани и толку кратки што дури и долниот дел од тоа мини фустанче ја истакнува вдлабнатината од месото од долниот раб на фустанот. На ништо не личи. Како што може и по сликиве да се забележи, сите се добро средени и знаат што добро ќе им стои, а што не би ни требало да помислат, а не пак да го облечат.

    Кога посетив еден град, надвор од Македонија (не е важно кој) кој исто така не е којзнае колку развиен, точно дека речиси секоја девојка беше висока и со долги нозе, но знаеја и да искомбинираат (за разлика од кај нас што купуваат скапи парчиња облека но пак не им стои добро). Забележав прилично пополнета девојка која ме остави без зборови кога ја видов како е средена. Колку и да беше пополнета, така добро и стоеше краткиот фустан, добро искомбинирани додатоци и беше пријатно за гледање.
    Но се е до тоа колку општеството ти наметнива каков да бидеш. Доколку некоја пополнета девојка нема свое „јас“, нема потреба од дополнително коментирање.
     
  14. the-girl1

    the-girl1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    1.297
    Допаѓања:
    664
  15. the-girl1

    the-girl1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    1.297
    Допаѓања:
    664
  16. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Најубава од сите полнички и убави ми е Адел! :)
     
    На LudaDevojka му/ѝ се допаѓа ова.
  17. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
     

    Прикачени фајлови:

  18. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Од полнички до дебели има разлика... Тие девојки кои се по 80-90 кила баш и не ми се допагаат, и не ги оправдувам што се препуштиле толку многу...

    А и се зависи до конструкцијата на телото. познавам девојки кои константно се фалат дека се само 48 килца а изгледаат како крави бидејки се ниски и ни малку затегнати..
     
    На sweet-star и sesilija им се допаѓа ова.
  19. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    Не би сакала да се сватам погрешно но јас сум малку против напишаново и затоа се обраќам со ТИ!!
    Како можеш да кажеш дека се запуштиле ако имаат 80 или 90 кила(па и 120 да имаат) , евентуално може имаат проблем ??!!! Или тоа е надвор од опција за зголемување на тежина?!!!
    Се запуштила зошто има проблем тироидна жлезда и хормонски не може да ослаби?!
    Или пак донесла на свет нов живот и сега е полничка - читај „дебела“ !!
    Извини, но не го прифакам ова !!
    Да не и фали нешто ???
    [​IMG][​IMG]
    Jennie Runk јас повеќе ја преферирам нејзината убавина него на 100% анорексичната мода!!Незнам каде е убавината?
    [​IMG][​IMG]
     
    На hermosa, kate21, Sexy-Lady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.495
    Допаѓања:
    144.177