Полубрат

Дискусија во 'Брак' започната од marchy15, 25 октомври 2014.

 1. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.372
  Допаѓања:
  4.283
  Пол:
  Женски
  ^Офф: Јас имам полубрат и увек кога ќе ме прашаа зошто има подруго презиме, им велев дека си го смени. :D
   
 2. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.614
  Допаѓања:
  73.195
  Пол:
  Женски
  amm jas nemam ni polubrat ni polusestra :) jas sum od tie 40 % hhhh :) tatkomi ne veruvam deka sega e sposoben za takvo nesto a na majkami matericata i e izvadena ..
   
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.307
  Допаѓања:
  109.880
  Пол:
  Женски
  Незнам што е смешно, ме иритира фактот кога се смеете што не ве снашло такво нешто. Има бракови што се растураат од причини што жената не останува со мажот и обратно. Тоа не е ништо страшно, кога законски се разведуваат и мажот или жената си наоѓа ново склониште и си формира семејство. Пак треба да си го сакате како свој брат или сестра, бидејќи како и вие и тој/таа не е крив за ништо.
   
 4. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.514
  Ау буба4е па ти колку сериозно ги сфаќаш троловите. Ај прочитај го пак нејзиниот пост и види дали нешто ти е јасно.


   
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.307
  Допаѓања:
  109.880
  Пол:
  Женски
  Јас напоменав, дека не верувам дека е трол. Ја сум само реална,кога вие би се увериле дека не е трол, како би се снашле во ваква ситуација?
   
 6. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.614
  Допаѓања:
  73.195
  Пол:
  Женски
  pogresno me razbra jas nikade ne pisav deka imam nesto protiv.. :) jas pisav deka licno jas nemam polubrat nitu pak ce imam nekogas ..a inace jas sum premazena taka da od prvijot moj brak imam 2 a so vtorijov 1 ..
  izvinete od mobilen pisuvam
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.307
  Допаѓања:
  109.880
  Пол:
  Женски
  ^ Okcenzi - во случајов ако добро го прочиташ ваљда мајка и не што болна па мажот си шврљал наоколу и си довел друга жена дома, горе пишав друга верзија, ама не го прочитав баш добро. Сега кога си цитирала, таа шифрирано зборува, во превод би било, она сакала брат ама од кога мајка и имала спонтан се искомплицирале стварите, иако со точки пишувала. Жените по спонтаниот најчесто се депресивни, верувам дека многу го сакале тоа дете, а тоа дека жената и давала пари тоа намерно го правела бидејќи мислела така ќе се доближи до неа. Многу филмски е опишано. Што вие би се сомневале дека е трол, доста разбирливо. Но прашањето ми беше што ако не е трол, како вие би се поставиле во таква ситуација?

  ^Zalosna - извини, бидејќи не допиша дека си премажена.
   
 8. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.514
  Јас во ваква ситуација би заминала со мајка ми ( ако мајка ми е таа што си оди од куќата), а бидејќи нејзините се 25 год во брак, тогаш се се дели на пола, па јас сепак останувам со мајка ми, а татко ми и таа спасителката ќе си заминат.
  Е сега пак, спасителкава е во брак со 2 деца, па и таа од тој брак зема половина и повеќе имот и двете деца ( предпоставувам), што значи таа си го задржува имотот и татко ми се сели кај нив. Бебето кое е на пат ќе го сакам исто како да го родила и мајка ми бидејќи тоа не е виновно за ништо.
  Пишала дека кај нејзините имало многу расправии, па тогаш полесно ќе ја помине разделбата од татко и преварантот и конечно ќе имаат мир.

  Нејасно е како тоа другава е во брак а склепала дете со швалерот? Дали сега таа се разведува од мажот? Дали мажот нејзин знае дека детето е од друг? Што викаат нејзините деца на цела оваа ситуација? Нели нашава феминка ги знае тие деца? Тогаш нека ги праша што мислат тие за новото братче, пошто нели тоа на некој начин и ќе ги поврзува сите. Нејасно е како тоа мајка и не приметила ништо или пак за финансиите си го продала сопругот. Кој знае. Парите го вртат светот.

  Незнам зошто прашува како ќе живее без ликот на мајка и? Јас не би живеела без неа, а најмалку кога би била во ваква состојба. Девојкава е полнолетна и сама бира каде и со кого, или пак и нејзе и е важно да остане со имотот и парите и новото братче?

  Многу чудна приказнава, да не речам шпанска серија. Најозбилно. Ич не верувам дека е вистина.
  И сега каде е феминкава која очајно бараше помош од нас, да се појави овде на форумов и да пише или да си ја одбани приказната? И после не била трол. Абе ајде.
   
  На Hipica, imelda, zalosna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.307
  Допаѓања:
  109.880
  Пол:
  Женски
  Првин се согласувам со тебе зошто претходно не го прочитав убаво текстот. За останатото си во право. Но ова болдов ми падна во очи. Незнам што те чуди бидејќи сигурно си видела случаеви каде е возможно и двајцата да се во брак а да имаат односи со други кои се во брак па и дете да падне. Дека ситуацијата е малку чудна и дека е филмски пишувано така делува. Но, исто така си пишала дека не е вистина. Зарем веруваш во се што ќе напишат тука на форумов, дека се е вистина?
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.514
  И сеуште ни ја нема феминката да ни каже за ситуацијата.