Поминаа 5 години - не го преболев!

Дискусија во 'Разделби' започната од Silvija.S, 18 декември 2009.

 1. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  хермосамногу пати мислиме дека тој е тој а у реалност не е ни најмалку,ако тј бил твојата вистинска љубов сега ке бевте заедно ,ама не сте ,одговорот на тоа е дека он не е тој тој

  никој не смее да се одкажува од љубовта и треба да се продолжи понатаму,викаш се будам со помислата на него ,тоа ти е грешката,повредена си патиш.али тоа не значи дека треба да престанеш да се бориш за себе за срека и подобро утре

  ке има уште кои ке те повредат ,али ј*бига тоа ти е животот,се испрљуеме се протресуваме од прљаното и идеме понатаму
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 2. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.817
  Допаѓања:
  4.487
  Пол:
  Женски
  Nightwalker i Daddys.princess многу ви благодарам ,но тој за мене е посебен ,помина многу време и знам дека тој не е вистинскиот ,но не можам да го заборавам,знам дека е до мене,но се помирив да живеам со тоа.
  Не се работи за повредување,еве и сегашниот дечко не е добар со мене,и го баталам не ми е мака и не плачам по него,а сепак го сакам :!:
  Со овој другиов нешто како магија е,можеби ми влијаело тоа што е од друга земја :(
  Ќе полудам,кога водам љубов со дечко ми мислам на него,со него само се замислувам среќна,со него се гледам во невестински фустан,со него замислувам дека имам деца.
  Знам,звучи ненормално,но без него се чувствувам осамено.
  Никој не успеа да го заземе неговото место,луѓе помагајте што да сторам кога и да се врати заборавам се што ми сторил и многу се трогнувам кога ќе го видам(еднаш во годината),а и тој не е рамнодушен кон мене,ми зборува посебни работи,се однесува посебно кон мене,бара прошка,ме гледа како да е вљубен.
  Знам дека милион околности се против нас,и не е возможно да сме заедно,но по ѓаволите зошто судбината секогаш кај него ме враќа :wasntme:
   
 3. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  времето лечи се :)
   
 4. Sonce77

  Sonce77 Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  9
  И јас сум истата, ќе го сакам додека сум жива, а сега глумам живот и среќа.
  Не лечи времето, само со времето човек се навикнува да живее со болката.
   
 5. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.879
  Допаѓања:
  20.042
  Пол:
  Женски
  И јас сум во ваква слична ситуација, во јануари требаше да прајме 1 година од нашата врска, во декември се разделивме, ме изневери, слушнав дека се верил, а е премлад ќе прави 19 години, а на зима ќе прај и свадба, тешко ми е многу, не плачев и нема да плачам, морам едноставно да се помирам со ситуацијата таква каква што е, За жал. И ден денес спомените останаа, имам малку чувства кон него Признавам. :doh:
  Знам дека не е вреден за ништо, ама срцето вели едно, а умот друго.
  Не знам дали некој некогаш ќе сакам како него, и се би дала да го видам на секунда иако е толку далеку, да го гушнам уште еднаш, знам дека е се залудно. Ама сакам....
   
 6. Nedzhla

  Nedzhla Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  93
  Се се заборава доколку се сака јас на предпослената врска не ни сакам да се сеќавам на моронот кој не го ни жалев не го ни плакав иако бевме 3 ипол год заедно ко раскинавме ми беше сеедно тој бес7ше оној што жалеше и пак нека си ги слуша другарите кој се како ИДИОТИ и ден денес типот нема женска а јас си се омазив па и сум си бремена па и не се замарам со тикви како него ме изневерувал па озгора и ме млатеше како боксерска вреќа имаше и убави моменти ама не сакам да се секавам на нив а не се ни потребни со СО ЕДНА ГРЕШКА ЧОВЕК МОЖЕ ДА РАСИПЕ СЕ ШТО Е БИЛО УБАВО и сеа ми е супер а девојки никогаш не се секавајте на убавите моменти бидејки ИДНИНАТА НУДИ УШТЕ ПОУБАВИ САМО ТРЕБА ДА СЕ ПРЕПУШТИТЕ НА ИДНИНАТА И СЕГАШНОСТА НИКОЈ НЕ Е ВРЕДЕН ДА ГО САКАТЕ И ПОЧИТУВАТЕЕ ДОКОЛОКУ ТОЈ НЕ ГО ПРАВИ ТОА ЗА ВАС.ПОЗЗ
   
  На N.Kety и DEBELUSKA им се допаѓа ова.
 7. Sonce77

  Sonce77 Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  9
  А што доколку и тој те сака а вече е све касно и е забрането?
   
 8. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.817
  Допаѓања:
  4.487
  Пол:
  Женски
  Од тоа полошо нема :( .Истото е и со мене,плус што имаше и неверство.Сега е доцна за се,само Господ да ми дава сили да не попуштам кога ќе го видам.
   
 9. DEBELUSKA

  DEBELUSKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2012
  Пораки:
  393
  Допаѓања:
  273
  sekoja чест што си се одлучила на таков начин...јас секој ден се обидувам да ја завршам таа врска еве кај мене веќе траее 2 години...несакам на никој нисто да му уништам само сакам да се тргнам...ама тој не ме остава на мира...се само фантазира дека постои друг...а заради него си го затворив живото играм по негово...не одам нигде не се дружам само сум на ком.и дома единствено дружење мие ова друго нема...едноставно сум многу осамена ми треба подрска :(
   
 10. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.817
  Допаѓања:
  4.487
  Пол:
  Женски
  Душичке,колку и да ти е тешко,мора да прифатиш дека не сте еден за друг.Оженет ли е?Ако е,да му е срам што ти го уништува животот,сигурна сум дека ти си една малада убава девојка која заслужува многу повеќе во љубовта,биди силна,откажи се од него навреме ,немој да бидеш ничија играчка,никој не смее да те држи во кафез или да те ограничува.
  Зошто не одиш никаде?Дружи се,излегувај,ќе помине болката за извесно време,немој самата да се затвораш во круг од кој излез ќе немаш.
  Еве,подршка имаш од мене,се надевам и другите членови на овој форум,сигурно и твоето семејство ќе те поддржи,само реши се на чекор кој ќе го промени твојот живот,сигурна сум дека можеш да го оставиш тој човек.
  Многу :hug: :hug: :hug: од мене
   
 11. DEBELUSKA

  DEBELUSKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2012
  Пораки:
  393
  Допаѓања:
  273
  fala na podrskata mila....da tocno kako so kaza e vo brak..ima dve prekrasni decina i dobra sopruga..iako neze ne ja poznavam licno ama po se izgleda e premnogu dobra za toj taka da pravi....едноставно сакам само да заминам несакам заради мене да се случи некоја грешка а најмалце развод...не ни го посакувам јас тоа нееееее...тое најголем грев да разделис деца од родители...ама ете мене ми се случи и се затрескав...али мора да спречам....не треба да си играм со оган ...не сакам никој да пати заради мене...а најмалце некој невин......кога и да покусам да раскинам се само ме врајка назад...незнам ни јас зашто..секогас ми вика демек ти сакас да раскинеш зато што одма ќе бараш други демек јас не сум личност за една особа..краткао казано ороспија.....и се само со навреди се служи....а јас како глупачка за да докажам дека не сум таква се врајкам....а имам многу големи шанси да го напустам и да заминам од него,и не само од него туку и од државава и да си имам мирен живот...зато што вејке имам живеено 5 години во германија...незнам ни јас што се случува со мене...едноставно незнам...затоа барам совети од вас драги мои
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DEBELUSKA

  DEBELUSKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2012
  Пораки:
  393
  Допаѓања:
  273
  бас така времето не го лечи раните и јас ова го мислам само се навикнувас да живееш со болката,,,и јас сум таква еве вејке повејке од три години поминаа не го заборајв.... :(
   
 13. Unica

  Unica Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2010
  Пораки:
  536
  Допаѓања:
  602
  Женски, а да тропнам и јас нешто ?
  Не знам колку години сте, не погледнав ама не е ни битно. Значи јас 11 години мислев дека бев заљубена во еден тип. На крај на најлошиот можен начин се испокаравме исповреѓавме и така заврши се. Не дека тој ми беше крив, си мавнав јас добри 7 од најубавите години. Оти бев заљубена во него цел живот, од 3 одд. Уствари така мислев..
  И сега веќе немам никаков контакт со него, се разбудив од зимскиот сон, си излегувам излегував и пред тоа де ама се однесував исто ко да имав дечко, т.е никој друг не ме занимаше. Усте една гооолема грешка!
  Сега си запознавам нови типови, си се допишувам и верувајте многу ми е поубаво.
  Не ни мислете на тие старите, гледајте да ги избегнувате ако почне некој да зборува за нив, одма менете тема и барајте си нови жртви :D Сигурна сум дека ќе ги заборавите со брзината на светлината.
  Поздрав ladies :*
   
 14. DEBELUSKA

  DEBELUSKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2012
  Пораки:
  393
  Допаѓања:
  273
  UNICA.....можи си помала секако од нас двете..према годиниве со си ги писала сигурно имаш 20 години....добро си размислила понекогаш трема да уциме и ние постарите од помалите..тоа нем авсрка со годинити...ама таа љубов на млади години лесно се заборава и се преболува...знам по себе...потеско е кога вистински ќе се залљубиш на 27...али сепак те подржувам уживај во живото не со го троши на лудаци...ти си млада имас време да бираш...бирај ама паметно
   
  На Unica му/ѝ се допаѓа ова.
 15. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.817
  Допаѓања:
  4.487
  Пол:
  Женски
  ахххх,кој идиот бре,ептен се изнервирав како може така дури и да те навредува :@ .Ти на него да му докажуваш,кој болен идиот :o .Ти имаш право на една особа ,а тој веќе е врзан,и тоа му е можеби маката.Наредниот пат речи му ако е тој толку за една особа ,си ја има и дома.Жалната женичка негова,нема веза дали е добра или не,никој не заслужува такво нешто.А ти,освести се дури не ти направил поголеми проблеми и трауми.Можеби ќе ти биде најболно,но замини,спаси се !!!Накрај може да останеш со празна душа ,огорчена и осамена....Немој,не уништувај се .Помобарај помош од најблиските,од семејството.Решението е само во тебе,биди одлучна што и да ти каже издржи и не разговарај повеќе со него.
  И ако може ние женскиот пол да бидеме малце солидарни едни кон други,не одете со зафатени,повредени се на крајот и швалерката и жената,а мажот е тој што ужива во несреќата на двете ;(
   
 16. DEBELUSKA

  DEBELUSKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2012
  Пораки:
  393
  Допаѓања:
  273
  hermosa фала за подршката и за советите....за оваа ситуација знај само другарками...никој друг..сите мислат дека сум во нормална врска....не би се осудила на мајкми да и кажам не би го издржала тоа...иначе живеме сами со мајкми..таткоми почина ....имам и брат ама и тој не тука....така да нема сани да казам на никој тогас мајкми би се страмела од мене..и би било полошо...најдобро е да си го решам ова сама и со помош на ваша....сега мојата тањаа не поке тања...ја знаат сите овде на форумоф...али не битно и знам дека не сум единствена на сто и се случило ова..можеби некои не саакаат да зборуваат за вакви работи ама јас поке немозев да издржам..морав со некого да споделам......а верувај дека има полоши работи од вреѓања на жалост...и ова на крајов добро го кажа сите ке бидат повредени само тој нема да биде
   
 17. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.039
  Дебелушка со должна почит ама и ти спаѓаш во таа група на ороспии што ја напомена. А извини како сакаш да те третира човекот на кој си му само обична швалерка и доаѓа да те секса кога ќе посака? Тој штом гледа дека ти одиш со женети нормално дека имаш ниска вредност во неговите очи па си дозволува секако да те нарекува. Бараш поддршка? Ете ја доби, дали го остави веќе? Сигурна сум дека не, а и да си го оставила тоа е пак сигурно на 2 дена и пак ќе му се вратиш, нормално за да му докажеш дека не си ороспија :x
  Лицемер си, велиш дека несакаш да му го расипеш бракот и да го разделиш од децата, а упорно продолжуваш да се гледаш со него.
  Тој е само едно ѓубре, ништо повеќе, и тебе ти е тешко да се откажеш од него??? Од човек што ја изнаеверува жена му неможеш да се откажеш? Што мислиш ти дека штом е способен да има швалерка дека нема и + уште некоја? Само е прашање на време кога и тебе ќе те замени.
  А ти на 32 год. треба да си здрела жена, да имаш свое јас и цврст карактер, не да дозволуваш да те манипулира некој клошар. Сериозно зар неможеш сама да застанеш и да кажеш стоп па бараш тука совети од тинејџерки?
  Како успеал тој да ти го уништи цел живот, да немаш друштво и никаков социјален живот? Освести се девојко, не дозволувај годините така да ти поминат. Сеуште имаш време да го оставиш и да заминеш каде што сакаш, да најдеш човек што ќе тепочитува вистински и ќе те цени, да си основаш семејство и да бидеш среќна. Откачи се од типов, а ако ти се заканува и те замара закани се дека ќе кажеш се на жена му, па нека му ја мисли он тогаш.
  Имаш поддршка и од мене, ако вака остро ти се обраќам, тоа е за да ти дојде памет.
  Се најубаво.
   
  На awayfromyou, emekreme, WildCherry и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. DEBELUSKA

  DEBELUSKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2012
  Пораки:
  393
  Допаѓања:
  273
  криво ми паѓа ова со ми го кажуваш,ама не ти замерувам зато што и јас се осеќам така..размислувам и сама се прасувам дали малце има машки на оваа земја слободни па јас сум се запнала во таков како него...али не битно ...не сме веѓе заедно месец дена и поќе нема да си го рушам афторитет.и како со кажа барам потршка по што на секој можи да му се случи такво нешто без да размислиш.....тоа се случило....и колку што знам на форумов нема само тинејџерки....има и повозрасни.....сепак фала на мисленјето
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DEBELUSKA

  DEBELUSKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2012
  Пораки:
  393
  Допаѓања:
  273
  мое мисленје тие знаци се лажни да знајш....ако успее пак да дојде до тебе само ке те искористи и пак ништо ...и јас како тебе миселев дека ке се смириме и ми даваше лажни знаци на кои сто ја мислев дека се вистинки ама по кратко време испадна се лага затоа немој да му веруваш
   
 20. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Додека ти сама не решиш да го оставиш и додека ти сама не сфатиш дека со тоа што имаш афера со него уништуваш брак и последиците ќе ги сноси невина личност т.е. неговото дете ние не можеме да ти помогнеме.Значи,како што пишуваш си сфатила дека грешиш и дека не сакаш поради тебе да биде нешто а од друга страна не знаеш како да го оставиш.Па како се остава.Ќе прекинеш контакт со него,колку и тој да те моли нема да му се враќаш.Не се ни труди да најдеш оправдување за тоа што го правиш,ни љубов,ни ништо.Имаш слободни мажи со кои можеш да имаш нормална врска,а ова само ќе ти го искомплицира животот.Исто и оној коментарот со ороспијата не ми е јасен.Тој ти вели дека си била ороспија оти не си можела да бидеш само со една личност,а тој ја изневерува неговата жена.Брате,поголема иронија - здравје.И ти одозгора за да му докажуваш ќе му се враќаш :x .Не знам што повеќе совет од ова очекуваш да добиеш.Значи решението е едно,ОСТАВИ ГО.
   
  На DEBELUSKA му/ѝ се допаѓа ова.