1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пораки со многу љубов за вашиот дечко....

Дискусија во 'Врски' започната од irenina, 16 декември 2010.

 1. irenina

  irenina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  5
  Сакам секогаш да му пишувам различни смс пораки со многу љубов и често имам многу идеи.... но проблемот е кога немам...... Па ајде да пишуваме во врска со смс пораките кои го изненадуваат партенрот... :)
   
  На baby.26 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. baby.26

  baby.26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  10
  Секоја порака напишана од љубов ќе му се допадне на дечкото :) Една вечер кога врнеше се инспирирав па му напишав.. Ноќва полека срцето отчукува се посилно и посилно, чуствата се повеќе се засилуваат и посакувам да го слушнам твојот глас, да го почуствувам твојот допир, твојот бакнеж. Ги затварам очите - погледот кон бескрајноста, додека капките дожд се тркалаат по моето лице. Тие ми овозможуваат мислите во сонот да ми бидат реалност, реалност во која си ти и посакувам ако ништо друго да ги затвориш твоите очи и да ме замислиш, барем во едно нешто да бидеме заедно оваа ноќ! :) :inlove:
   
  На Tedyyy, Mini90, Alone-Girl и 7 други им се допаѓа ова.
 3. irenina

  irenina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  5
  Јас колку сум романтичаркааа..... не можеш да веруваш и баш ми се допадна и ме разнежни пораката :)))
   
  На srcekrsacka и baby.26 им се допаѓа ова.
 4. mecencete

  mecencete Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  Љубовно писмо...

  so deckomi sum 2ipol godini...na pocetok se beshe naj naj,sega nekako mn monotonija vo vrskata..neshto shto jas ne go sakam,ama nikako da uspeam da ja podobram...
  sakam nekoja ubava poraka od vas ako mozete da mi pomognete i da mu ja pisam na nekoja ubava cestitka i ili da mu ja dadam ili po posta da mu ja pratam da svati kolku stvarno mi znaci iiii da vidam dali ke mu tekne deka treba i on poveke da iskazuva cuvstvaaa.. odnapred vi blagodaram :) :*
  [mod-kirilica:3tbykmpx][/mod-kirilica:3tbykmpx]
   
 5. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  113
  Само пораки од срце се вистински пораки. Лично јас, не сакам пораки со поезија, ниту оние со рима, само искрени, реални, откачени мисли. хехее
   
 6. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  И јас понекогаш му пишувам вакви пораки, да му покажам дека мислам на него. :inlove: Не сакам многу долги пораки, или некои што сите ги праќаат, подобро е да е нешто кратко но сепак оригинално, интетесно а сепак романтично. И тој некогаш знае да ме изненади со некоја убава порака, и многу ме разнежнува. :inlove:
   
 7. mecencete

  mecencete Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  ајде помогнете со некои пораки...мислам дека врската се распага
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ^ Абе девојче, па зарем ти сакаш да си ја спасиш врската со шаблонирани пораки?
  Па види таму пиши му нешто од срце, нешто што навистина ти лежи на душа. Не мора да е нешто со рими-мими, извадоци од поетски збирки, не мора да го цитираш Петрарка и неговата љубовна лирика.... биди своја. Напиши му го (или кажи му го) она што го чувствуваш.
   
  На Peperutka90 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  Леле ич не му праќам праки, освен онакви кратки и јасни ако не можеме да збориме во моментот.
  Еднаш во годината може да се разнежнам, ама пак е свртено на шала, не она љубовно, љубовно :tmi:
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Однапред смислените пораки, запишани во тетратка и многу на број, не сакам ни јас да ги добијам. Тој ќе знае дека таа порака е од некаде препишана и ќе свати дека тоа не е она вистинското што ти го мислиш. Не си се потрудила доволно. Црпи инспирација од нив но не препишувај.
  Секој пат на мојот дечко му го пишувам она што го мислам...Пр, ако ти се црвени ушите не пцуј, тоа сум јас, јас те мислам. Или штуц, штуц...икаш?? Знам и раскажувам на другарка ми колку ми значиш. и некои такви.
   
 11. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Него најмногу му се допаѓа кога му пишувам “Те сакам бебе мое/сонце/животе мој..“ Или кога само ќе му напишам “Среќна сум со тебе, мирна сум“ тие му се најубави пораки..
   
 12. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  секоја порака за него е мое дело, искрено и од срце :)
  знам дека таквите пораки му се допагаат највеке и го погагаат диретно во срце :$
   
 13. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Не му праќам пораки со римии и незнам поезии... Едоставно те сакам многуу.. нешто од таков тип, и тоа си праќаме такви пораки само кога славиме месец. Незнам, поише сакаме да си изразуваме љубов во живо :D
   
 14. ma4ence-d

  ma4ence-d Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  8
  Првата вечер му испратив на дечко ми ,, Злато дали ти знаеш колку километри има од тука до небото и пак назад?? ... Е знам дека не знаеш... Дојди кај мене и ќе ти кажам,, Наредната вечер му пишувам само ,, Злато а знаиш ли колку километри има од тука до небото и пак назад... Хахахаа :D ,, и на крај третата вечер му пишувам ,, Злато знаиш ли колку километри има од тука до небото и пак назад?? ... Ако знаиш колку километрки има тогаш знаиш и колку те сакам ,, .... Ми Успеа Хахахах :D
   
  На kLem23 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. didush

  didush Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  293
  Пол:
  Женски
  РОЗИТЕ СЕ ЦРВЕНИ ТЕМЈАНУШКИТЕ СИНИ МЕ САКАШ ЛИ ТИ ИЛИ ТАКА МИ СЕ ЧИНИ :D
   
  На Neznam1 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  4.991
  Често му пишувам пораки од срце,не превземени,туку тоа што ќе ми текни во моментот му го пишам и секогаш му се допаѓа.
   
  На Gi.rl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.401
  Допаѓања:
  3.931
  Пол:
  Женски
  нема поискрена и поубава од онаа порака што е напишана од срце,нека се само два збора но нека бидат ваши :)
   
  На kLem23 и Gi.rl им се допаѓа ова.
 18. didush

  didush Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  293
  Пол:
  Женски
  Кога се сереше срцево ми трепереше, а кога прдна од умот ме мрдна :D
   
  На ribce27 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ribce27

  ribce27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2011
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  54
  jas da vi kazam nikogas nemam prakjano poraki na decko so ljubovna sodrzina haha koga ke mi pustese deckomi nekoja i na kraj ke napisese te sakam jas samo mu vrakjav i jas tebe srce:) pa so da pram koga neznam da pisuvam ljubovni poraki ako imam da mu kazam neso mu se javuvam i mu kazuvam.podobro e toa neli?
  [mod-kirilica:3db1sqq2][/mod-kirilica:3db1sqq2]
   
  На kLem23 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lavica.4

  Lavica.4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2014
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  8
  Devojki zdravo.So deckovo ke pravam 1 mesec mi treba kratka poraka..ne mi teknuva sakam nesto posebno..ne sakam da navleguvam dlaboko te sakam ova ona..sakam vnimanie da mu obrnam ..imate nesto na um? ☺☺