1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пораки,цитати...

Дискусија во 'Канта' започната од problems94, 10 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. problems94

  problems94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  15
  Здраво девојки :)
  Барав,но не најдов ваква тема па затоа решив да отворам. Доколку е грешка ,слободно нека се избрише.

  Стално знам на дечко ми да му пратам убава порака..обично тоа го правам секој месец на нашата дата,кога сме се фатиле (не дека другите денови не му праќам пораки,да не ме сватите погрешно ,ама тогаш е посебна). Овде би можеле да постирате некои убави порки,цитати .. кои би мо
  еле да ги посветиме на нашите дечковци.
  Како за почеток еве неколку од мене :


  1.Nikad nisam zeljela puno. Nikad nisam ocekivala nesto cemu se mogu diviti svako jutro. Nikad nisam mastala za nesto tako blizu savrsenstva. Nisam.. A ipak sam sve to dobila. Prije X godina sam dobila neko tko mi je sve to pruzio na dlanu. Pravio je da se se osecam slobodna kao vjetar, a unatoc svemu cuvao me tako cvrsto,a ipak nezno kao krhka latica ruze..Hvala ti ljubavi.


  2.Samo kraj njega i u njegovom zagrljaju ja se osjecam sigurno. Samo na tom ramenu, s tim rukama oko struka. On je moje skroviste kad hocu da pobjegnem od laznih lica, cudnih ljudi i njihovih prica. On je jedini koji mi donosi osmijeh na lice, a da pritom ne kaze nista.


  3.Bilo je boljih i gorih, ljepših, nježnijih, pažljivijih. I možda sam ih i mogla imati sve. Ali, oni sigurno nikad ne bi mogli imati mene. A to je ono što oduvijek čini razliku između tebe i svih ostalih.
   
  На Ivva.T и hermosa им се допаѓа ова.
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
 3. Ivva.T

  Ivva.T Активен член

  Се зачлени на:
  14 април 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ми треба помош,може некој да ми помогне?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.