1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поранешниот премиер на РМ - Никола Груевски

Дискусија во 'Политика и настани' започната од OzzyAngel, 11 јуни 2010.

?

Какво мислење имате за Никола Груевски како премиер на РМ?

 1. Позитивно

  469 глас(а)
  42,5%
 2. Негативно

  634 глас(а)
  57,5%
 1. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Што мислите за нашиот премиер? Како ја води политиката? Како изгледа? Дали му одговара професијата и статусот во РМ?
   
 2. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Што е ова никој не го интересира да каже некој збор за Премиерот??? Нема да не притвори ако прокоментираме малце, нели? ;)
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.451
  Пол:
  Женски
  Јас не сакам да коментирам на оваа тема затоа што лесно ќе се претвори во политичко препукување. Едни ќе го обжаваат, други ќе го мразат, па ќе се вреѓаат и ќе нема крај.
   
 4. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  74
  Дефинитивно најпозитивно мислење имам за нашиот премиер! Мислам дека никогаш и не сме имале подобар премиер од него, само што наидува на постојани пречки од опозицијата. Поздравче :*
   
  На makedon81, ADOKI, babyboy123 и 5 други им се допаѓа ова.
 5. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.369
  Допаѓања:
  5.312
  не би сакала да коментирам и нема да коментирам на политички теми. пред се сметам дека не е место за вакви прашања на ваков форум и несакам да има препукување и мразење. дајте да уживаме во форумов и да се дружиме а не да полемизираме али ова е мое мислење. сепак темата си е отворене и има право секој да си каже се. јас моето мислење си го кажав ;)
   
  На SanjaKirchner му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  Со новата постава оваа влада што е веќе некое време владеечка мислам дека мн млади луѓе и неискусни се на одговорни и сериозни позиции луѓе кои може и с ебистри образовани и тн но едноставно немаат искуство за да се на најгорната скала,на пр градоначалникот на општина аеродром,министерот за образование кој секоја изјава на тв ја научил напамет и тн.Во ред е да се движат нештата се прават улици споменици чуда ама се тоа површно се мачкаат очите на простата маса која го содржува за жал поголемиот процент од народов.Сериозните прашања тапкаат во место и некако не се решаваат еве на пр со името ,стечајци ,земјоделци....Конкретно за нашиот премиер пааа делува во ред како интелегентен млад човек така спремен што би рекле но има нешто кај него што не ми се допаѓа..создаде една диктаторска аура околу него ,и некоја злобна жичка има има нешто има зад кулисите не ми е доволно искрен...тоа можам да кажам пратејќи колку толку од политикава ;)
   
  На Feelsogood и Tanjamm им се допаѓа ова.
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.701
  Допаѓања:
  150.360
  Во други богови јас верувам.
  Немам став.
   
  На Antula, le.soleil, Estelle и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.593
  Исто ми се фаќа, овој или оној, или кој знае кој.
  Оваа држава одамна појде во пропаст и обичниот народ е тој што вечно ќе пати...

  Инаку, во друштво не се зборува за религија, политика и смрт. :D :lol:
   
  На srcekrsacka и SanjaKirchner им се допаѓа ова.
 9. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  на почеток имав прекрасно мислење за него, ама :!: некако подоцна се покажа во востинско светло...
  сите наметнати закони и казни... кои не се во согласност со нашиот стандард во нашата мила Македонија, ептен ме иритираат :envy: претера навистина. па и реализирањето на некои си проекти во овој период кога владее невидена рецесија, немаат смисла!!!
  едно можам само да кажам дека се случува невидено перење на пари :envy:
   
  На Antula, TeddyS, forum-men и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.478
  Пол:
  Женски
  Па кој бил асален во земјава? И да се најде некој поштен што ќе сака да ја оправи земјава нема да може сам да го направи тоа. Сите други ќе го саботираат, бидејќи нема да им одговара, нема да можат да крадат нели.
  За премиерот мислам дека сакаше да направи нешто, ама се изгуби негде по пат.
   
  На SanjaKirchner, stilas7 и joelle им се допаѓа ова.
 11. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  па вака сега: моето прашање беше само за Премиерот како личност повеќе отколку како политичар. Еве јас ќе кажам вака: ми се допаѓа како изгледа и како знае да се снајде во секоја прилика, во глобала политиката ја води добро со блага диктатура :) Но, во некои полиња постигна добри резултати, особено во земјоделието(ви кажувам од искуство!) засега не би сакала да го сменат, но секогаш одам според тоа кој подобра политика прави, засега ова ми се допаѓа, со исклучоци! :)

  Јас мислам дека не би требало да дојде до препукувања на оваа тема, не сме ние позиција и опозиција па ај ќе се расправаме! :)
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 12. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  закон си е човекот најдобар е :rock:
   
  На Squirrel му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  премиерот со тешко Р....кога ќе се спомне само тоа ми доаѓа (не дека се потсмевам далеку од тоа, ама таква слика имам за него) :)
  не го почитувам како личност и 70% од политиката што ја води не ми е логична и не ја прифаќам :!:
  до сега немало премиер кој навистина е способен и знае правилно да ја води државава....веќе почнувам и да се сомневам дали воопшто има таков....пошто Македонија е тежок клинички случај.
  за крај немам симатии кон ниеден политичар, политичка партија ниту слично. ;)
   
  На SilverLady, pepicaa и COollLady им се допаѓа ова.
 14. garudamon

  garudamon Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  61
  И јас не сум за да се расправаме и лично мразам политика, ама Груевски е цар.Јас мислам дека секоа ке се сложе дека он најмногу се залага за државата од сите шо се биле на власт до сега.Работата е шо народо сака одма да излеземе од криза се да се поарне наеднш, а и тито да беше сеа тоа тешко дека ке биде оти Македонија е у го*на до шијата и не с е баш лесно излава.Мислам дека треба па да дое БРанко или Бучко на власт па коа ке почнеме веќе и да јадеме го*на од шо ни стасале и до устата да ни светне дека Груески бар се залага и труде.
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Политика не сакам.
  Само ќе го искористам своето право на глас и ќе гласам на анкетата погоре.
   
 16. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.297
  Пол:
  Женски
  Нема фаца за политичар ама некако добар човек ми се виде. Ама и тој како и сите марионета на големите луѓе. Се труди човекот секоја чест, само сакаат луѓето нешто што се растурало со години тој сега за еден мандат да го исправи. Тоа ниту било ниту ќе биде. Требаат години и години работа и труд за да Македонија застане на нозе. На прво место да се искорени корупцијата ( што гледам некако им оди ) и како второ непотизмот зашто преку глава ми е од тие со длабок џеб што имаат врски на секаде и што секаде се први и сите државни работни места ги имаат зафатено :@
   
  На ADOKI и pepicaa им се допаѓа ова.
 17. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.080
  Допаѓања:
  6.745
  Пол:
  Женски
  Позитивно мислење имам за премиерот.Најдобро ја води државата од сите досега :y:
   
  На ADOKI, Mackaaaa и SanjaKirchner им се допаѓа ова.
 18. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  6.152
  Допаѓања:
  23.803
  Не го почитувам. Впрочем не почитувам ни еден политичар кај нас, ама мислам дека овој ги помина сите граници .
   
  На SilverLady и Tanjamm им се допаѓа ова.
 19. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Не го поднесувам искрено многу ми е диктаторски настроен.Ама доста направи за нас средните школи.Добивме компјутери-макар шо одма ги искрши нашата културна младина и знам дека тука падна едно убаво перење пари ама барем имавме корист од тоа ние.И исто ме бендисува фактот што знам дека во септември нема да мора да купувам книги,туку ги добивам бесплатно од државата. :)
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 20. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  73
  го мрзам, едноставно неможам да го глеам, ко шатка некоја ми е кога се движи :lol: комшија ми е иначе хаха