1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Порно во бракот

Дискусија во 'Брак' започната од SANY4E, 26 септември 2011.

 1. SANY4E

  SANY4E Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  7
  Zdravo zenski imam 19 god i sum vo brak skoro godina,imam i kerka od 5 meseci.....problemot e vo toa sto soprugot moj gleda porno a mene mi smeta..ok ne mi smeta ama sum ljubomorna bidejki po bremenosta gradite mi visnaa stomak imam,pa i po nekoja stija i se mislam deka gleda oti nemam veke ubavo telo..mi kazav mi vika gledal onaka nemalo vrska so mene.stanav duri depresivna,opsdnata so tezinata. ako nekoja go imala istiov problem neka pisi.
  [mod-tekst:3cpnjga5][/mod-tekst:3cpnjga5]
   
  На zena_92 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.989
  Пол:
  Женски
  А што? Демек типката ке му излезе од монитор и ке му седне во скут?
  Еее...колку од најголемите порно ѕвезди имаат деца, мислиш тие не би биле виснати и со стомаци да не им се теретаните и пластичните операции? Па и шминките и ефектите...
  Мислиш додека сте биле во врска не си гледал? Си гледал, ама тогаш не си знаела, сега живеете заедно па нормално знаеш.
  Е сега ако имате секс ретко а тој радо би гледал порно, тогаш нешто не е во ред, ама ако сексуалниот живот ви е во ред а плус понекогаш подгледнува...незнам искрено.
  Ако толку ти смета тоа разговарај си убаво со него кажи му дека тоа ти ја намалува самодовербата и останато. Сепак си премлада, сега си во најсексапилните години бре, од 40 годишни пластични теткици немој да дозволиш да си набиеш комплекси ни под разно! Отворен муабет и готово.
  Или стави му parental lock на 18+ сајтовите. :D
   
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  Сите мажи гледаат порно.
  Сите до еден.
  Ништо чудно, ништо срамно, ништо ново.

  Јас не гледам причина за паника.
  Не верувам дека изгубил интерес за тебе.
  Ти наместо да мислиш што и како и да ставаш бан на порното, занимавај се малку со себеси, твојата самодоверба и фигурата после бременоста.
  Најди начин ако е можно да го симнеш вишокот доколку ти смета премногу, купи некое парче секси долна облека и пуштете го тој фамозен порнич заедно.
  Повторувајте (скоро) се' што прават во порничот.
  И речи му - нареден пат сами, веќе ја знаеме рутината. ;)

  Мислам, биди креативна, сврти го на шега, не можеш да забраниш некому да гледа нешто, а порното за мажите е ко светиот грал, стварно не знам што им се мешате во штипки.
  Тебе он да ти се меша во шопинг или одбирање чевли убаво ќе ти биде?
   
  На Сара Лав, mind_monsterskp и Annath им се допаѓа ова.
 4. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  Навистина не ја разбирам потребата од правење драма поради гледање порно филмови?!
  Мој совет ти е да гледаш и ти со него, може и да ти се допадне па млада си зошто да си создаваш непотребни табуа околу сексот. Во принцип одговор од типот како порно индустријата е одвратна и валкана не го земам веднаш здраво за готово, поради тоа што секој :!: ако сака ќе си најде и тука свое подрачје на интерес.
  Доколку навистина не би да гледаш, пак е ок, само ако му забраниш тој и натаму ќе продолжи да си гледа...во твое отсуство. Ако почнеш да реагираш вака да прави тајно од тебе некои нешта затоа што ти не си му укажала доверба е лошо може и за др. да почне да реагира така. И во крајна сметка маж при возбуда дали реална или виртуелна нема со рендген поглед да проценува колкава е еластичноста на градите на некоја актерка и да ја компарира со тебе.
  И искрено немаш потреба никаква да бидеш љубоморна на виртуелни ликови, поточно на порно актерки, кој по ѓаволите се сеќава на некој/а од нив еве и после недела дена по гледањето?! Сега си во блага криза поради губењето на изгледот на телото предизвикан од бременоста, па затоа веројатно гледаш на ова како на проблем, читав на нет некоја студија како не постои машко што не гледало порнографија на нет.
  Едит - Трендафилка ме претркала со исто размислување, сеа личам на нејзин copy-paste, смајли што крева раменичиња.
   
  На Сара Лав му/ѝ се допаѓа ова.
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.334
  Не си набивај комплекси без потреба, туку искористи го тоа во своја полза ;) . Гледај те заедно, примени некоја нова поза од тоа што најмногу му се допаѓа од тоа порно и верувај како мачор ќе се вртка околу тебе. И запомни, сите гледаат порниќи :) само што некои признаваат некои не.
   
 6. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  добро е додека само гледа :) а ти наместо да си ствараш комплекси гледај со него и почни да го допираш и наместо да продолжи да гледа порно една добра предигра и добар секс и ете ти...па не паничи мила,и мојот некогаш знае да си пушти ( ете вчера случајно налета и остави на тој канал) епа му се придружив во гледање па малку чепканње добра предигра и искрено-заборави на порното...
   
 7. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.810
  Ма дај девојче, немој молим те. Порно е. Не е дека секоја вечер е на стриптиз и легнува по некоја цура ;)

  Среди се, купи си секси долна облека, размисли кои ти се фантазиите, размисли што не сте правеле заедно а би сакала, купи си вибраторче или дилдо, профрцкај со дилдото во рака пред него во долна облека, оди во спална, пушти порно и прашај го - злато, ај покажи ми како се употребува ова и како се прави она (покажувајќи на филмот).

  Па ќе има ОПА - ИХА и без 50 марки :D

  Ако не здивее маж ти, јас глава сечам.

  Ама порно нема да прекине да гледа. Тоа ти е нешто ко - пчелката лета од цвет на свет и собира мед, пролетен бумбаров лет, сонцето изгрева на исток а заоѓа на запад, жената секогаш ирелевантно мрчи, мажот гледа порно, земјата е тркалезна и сепак се врти ;)
   
  На Springy, Aleksandra1977, MadHatter и 5 други им се допаѓа ова.
 8. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  Пирамитке браво на пишаното, одличен совет :lol:

  А ти жено, па ти не гледаш порно? Јас гледам и мислам дека нема посладок дозволен грев од овој, плакнење очи преку екран. Мажето сака да гледа туѓи голи жени како се лигават -бурјум на xnxx.com :rofl: , јас сакам да гледам нешто чоколадно оп си седнувам до него и си наоѓаме нешто заедничко за гледање.
  И нормално порното секогаш завршува во спална :lol:

  Па и кога гледа сам, што е лошо во тоа?
  Порното за мажите е како шопингот за жените :) Simple as that.
   
  На Annath, ROSII и MacenceEna им се допаѓа ова.
 9. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.096
  Имам кажано еднаш дека кога бев трудна некаде после 4 месец бев опседната со порно и маструбирање...едвај чекав да сум сама дома И...хормони ваљда...Но ми помина и сега го правам многу ретко...Искрено маж ми нема поима кога, каде и како јас се самозадоволувам...а ниту пак јас за него, дали и кога... Кога би знаела значи дека е претерано и често. Не би сакала тоа да е во мое присуство освен ако не е по согласност на двајцата за да нели после се продолжи во спална соба (уф ама ми е незгодно кога пишувам вакви работи :$ )...
  Сакам да кажам дека во ниеден друг случај не би толерирала туку така да си гледа порно дури јас се врткам по дома...
  Затоа кажи му отворено дека ти смета и најдете некој компромис...
   
  На Imperatorka5 и ROSII им се допаѓа ова.
 10. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.343
  Мене како ми се гледа од тука, виснатите гради и стриите тебе ти пречат многу повеќе отколку на него. Нему му се гледа порно, не ради тоа каква 'риба' е глумицата, туку ради тој чин што на екранот го прават тие двајца или повеќе луѓе. Тоа што почнуваш да се осеќаш депресивна и опседната со тежината, и што си по малку лута дека не ти е телото како што сакаш, разбирам дека лутината ја насочуваш спрема него, оти по нашата женска логика и тој е крив. Крив е што не те разбира и што не забележува како се чувствуваш, за да ти дава повеќе поддршка.

  Само, ако не му на него текнува(мажи!), седни, кажи му како се осеќаш, без да те одмавне дека реагираш без веза, оти не му е битно ти што си накачила килажа од бременост, оти тебе ти Е важно. Верувам дека те гледа со оние очи каде си му вистинската љубов и не ги гледа стриите и тие некое кило повеќе, ама важно тебе не ти е сеедно. Кажи му да биде повнимателен спрема тебе, осетлив, макар да се преправа дека не гледа порно еве ама да не ти го изложува очигледно пред очи, додека се чувствуваш не во најдобро светло, и додека ти не си дојдеш на идеалната тежина за да станеш повторно сигурна во себе.

  И пробај да не се толку опседнуваш со тоа цело време. Ќеркичката е само 5 месеца, да ви е жива и здрава, самото трчање по нејзините потреби ќе ти помогне да се стегнеш, ама нормално е да ти треба некое време да ти се врати нормалната тежина. Ако не си славна и богата па да вработиш дадилки додека ти со саати тренираш со личен тренер и некој ти ја готви прецизно израчуната диета.
   
  На maculencence и Abeja им се допаѓа ова.
 11. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.799
  Јас не сум породена, млада сум, се сметам за згодна, па и мене ми смета кога гледа порно! Ама никогаш не сум прашала за ова како проблем. Не сакам да слушам совети. Мене ми смета во секој случај и крај! Кога јас сум покрај него, во живо, што му е потребно да гледа други жени и да се машта со нив? :tmi:

  Еднаш седнав да гледам со него и видов дека и мажите биле згодни :lol: , па почнав да му викам: леле каков е...уффф, леле колкав му е...какво тело...така намерно бе ]:) , и мојов почна да го фаќа незгодно, дури и да му е криво, па на крај се подналути, ама не сакаше да признае. :D .
   
  На lovely.pepa и ayam им се допаѓа ова.
 12. SANY4E

  SANY4E Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  7
  Fala vi sepak mn za mislenjata vasi..mn mi olesna.

  Zamislete na 18 zavrsiv sredno,na dva meseci pred 19ot rod jas ostanav nesakaecki bremena,nesakav da abortiram nejkam da pravam grevovi,za nepolni 20minuti zivotot mi se smeni za 180stepeni stanav majka,imav obvrska plus....potoa spienjeto se namali se mi se smeni,svekrvata ja zima nautro kaj niv za jas da se dospijam ama ne e toa toa :( se znae koe spanje e najslatko....

  Ne mi e krivo sto se omaziv i sto imam dete mi bese ubavo da imame odnosi i toa ide fala bogu :D .

  Fala vi uste ednas bas ste srcki :inlove:

  Sekako seks imame redovno.....ama me nervirase sto koga ke go fatam kako gleda mi negira.....a i jas sum za toa da gledame zaedno i se sakam da probam...a za seksi obleka me sram da oblecam poradi striite i meseto......imam kupeno i keja oblecam i nekako ne se osekam seksi vo nejze a znam da bidam kreativna...mislam dodeka odevme go vrzuvav za krevet,se mackavme so slag,romanticna sum vo dusa....po se izgleda deka amodoverbata mi e na 0.


  A i so bebe do nas poarno da ne znaete kako e taman ke ja zagreeme situacijata znae napati da stane :@ :@ :@ dodeka i dadam da jade da ja uspijam......ke ti se osmile i seks i se ama nikako ne sme rekle aj utrevecer :D ..
   
  На Aleksandra1977 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  Еј навистина самодовербата ти е 0.

  Стриите, мешето (иако да признаеме воопшто не се секси) целулитот, ако толку ти се одвратни, па поработи на себе. Вежбај, а не туку само кукаш.Убедена сум дека твојот маж (како и сите други мажи) не се толку ситничари ко нас жените, ама ајде пуста женска потреба од совршенство.

  Соочи се со вистината, не си повеќе девојка, ти си жена која на свет донела прекрасно ангелче, нормално дека не може да имаш тело како претходно.

  Со секси долна облека прекриј ги мааните, разбуди си ја фантазијата, спој ја со еротиката и мишн комплитед.

  И јас сум новопечена мајка и сопруга. Едноставно треба да знаеш како да ги вклопиш во целина бебето, сексот и ручекот ;)
  А нареден пат, нарани го бебето, заспиј го, а потоа превземи акции со мажот ти.
   
 14. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.799

  А, зош да се срамиш, тој пак многу згоден е? Со плочки на стомак, оцртани бицепси?
  Бидејќи реално, ние женските многу претеруваме и непотребно се комплексираме, а машките да ги видиш, сите со оптегнати стомаци. :^) :!:
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.379
  Допаѓања:
  5.323
  порно имало и ќе има. Значи обожаваме и двајцата да гледаме и да уживаме во гледањето. Па се надевам дека тие не излагааат преку монитор :lol: :lol: Дали пред или после брак гледањето порно е природна и нормална работа, а впрочем и доколку жената нема доволно време да му посвети на мажот и тој се задоволува преку порно ништо страшно па подобро да седи дома и да гледа порно отколку да е со швалерка и да се задоволува на други начини. Јас сум за порничите и нивно гледање ;)
   
  На ROSII му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SANY4E

  SANY4E Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  7
  Sakam i jas da gledame zaedno.....sme gledale dodeka bevme vo vrska :D :D .....znam deka e vo mene cel problem deka sum opsednata so meseto i striite....ne deka e kojzne kolku gOOOOlem ama mlada sum i nesakam uste sega da sum kako tetka :( ......

  Naogam vreme za se,jadenje,so malata pa duri i za maz mi se mi e rasporedeno....

  Gotovo veke se pomiriv so faktot deka nemozam da sum kako poranosepak i tezinata ne se poznava mn na mene visoka sum 175 a teska sum 73..... a sakam bar da sum 70kg kako porano :D ::D

  BLAGODARENIE NA VAS NEKAKO USPEJAV DA SE VRATAM VO NORMALA BEZ TIE GLUPOSTI VO GLAVATA..eve sega ni se blizi godisnina od brak na 13 e.....planiram da napravam nekoja romanticna ve4era a potoa malku striptis :D :D :D imam seksi obleka koga bi go pokrivala meseto.....a sekako malata ke spie taa vecer kaj baba i dedo(svekrva mi i svekor mi) :D
   
 17. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  913
  И јас сум во брак па и мажот ми гледа порно , па што дури јас гледам заедно со него. Ќе ти кажам еден негов коментар ,, сега повеќе ме возбудуваш ако имаш стомаче и бремена си не можам да ти оддолеам,, Убаво те советувале останатите феменки среди се малку облечи нешто секси почни повторно да го заведуваш и заедно да изнаоѓате нови начини на водење на љубов така нема да ви биде монотоно и едоставно. Малада си па затоа на тоа гледаш како на проблем, а воопшто не е проблем може мажот ти сака да научи уште некоја поза во сексот па да те изненади и воодушеви. Затоа не се вонемирувај и уживајте со вашето ангелче.
   
 18. SANY4E

  SANY4E Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  7
  Убаво ти мене ми нема нисто такво кажано......не е како порано ;( ;(
   
 19. ROSII

  ROSII Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  224
  голема работа,јас сум мажена,имам едно дете со второ сум бремена па си гледам порно и маж ми знае,дури му е секси,му викам ,,ај излагај да си изгледам еден порнич,тоа незначи дека он не ми се доѓа,само уште поарен му е сексот подоцна хаххахаааа кога ке се врати,,,,баш е нормална работа,и никој мислам негледа во девојките и дечковците туку во чинот,позите,колку пати ви се случило почетокот да го премотате,одите на средина кај акцијата хахахах,значи не се битни тие што глумат ,,,,ич не се секирај ,почни и ти да си гледаш ке се чуствуваш НАЈСЕКСИ НА ЦЕЛ СВЕТ КОГА КЕ ТИ СЕ ПРИСАКА,ОД ВРАТА КЕ ГО ТЕГНЕШ,,,,,,
   
  На Maremama и karak им се допаѓа ова.
 20. paulina2

  paulina2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  122
  Нема тука ништо чудно и за лутење ...па маж е нормално дека ќе гледа порно...нормално дека онекогаш и ќе се сврти по некоја згодна девојка што има тука лошо...?? Можеш ете и ти да одвоиш малку време за себе,па во текот на денот додека си дома направи некоја вежба со цел да го зацврстиш телото малку,а тоа е работа од пола саат,зашто гледам дека тоа те опседнува.Вежбај малце,остави си време во денот за себе и се ќе биде во ред