Порно во бракот

Дискусија во 'Брак' започната од SANY4E, 26 септември 2011.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.824
  Допаѓања:
  75.631
  Пол:
  Женски
  Немој да се сеќираш за вакви работи. Машко ко машко , порно секогаш ке гледа. Еве и јас сум мажена и имам 6 месечна ќерка и маж ми исто така си гледа порно па тоа не значи дека не ме сака или нешто др. :D И јас порано се лутев ама сватив дека е глупост , нема шанси да љубоморам на некои тетки од веб страници :rofl: :D позз и кисс до малецкото :*
   
 2. SANY4E

  SANY4E Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  6
  Срцкиии јас не бев против кога гледаше пред да се породам ,после 8миот месец немавме веке односи пошто ни беше страв (кога бев бремена) сфаќам машко е и има потреба да си олесни...... :D ,имав и јас таква бременост што имав желба за секс,не како една другарка што потполно не и требало секс за веме на бременоста.
  Поминаа 40 дена,ми немаше побарано...помина недела ништо дури наредната имавме..оно си имав проблеми со доењето градите ми ги разрани малата струпови ми ги направи....

  Знам испостени бевме и двајцата....ама он ке си гледа после дали леванка или десанка ке ме заменат ,...а и јас имав потреба од секс нз дали ке ме сфатите :wasntme:

  Послемто дојде на ред да се соочам со нормалната пост породилна депресија....стварта е во тоа што уште ме држи....згора на се и мешето,стриите..се ми се собра...

  Му кажав дека ми смета ми вика добро веке не гледам,,и јас само што ке ја фатам вратата за да излезам он одма пушта да гледа..ете затоа мислав дека се проблем мешето и стриите...

  На диета сум,мајка ми купија соковник за малата правам и јас за мене од зеленчук од овошје,вежбам......работата е во тоа да ги симнам уште 3те кила за да бидам како порано...а стриите знам ке ги има ама ке бидат бели,уште се црвенки.....
   
 3. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Ма кои мажи не гледаат порно-јас не се ни замарам со тоа,нека гледа колку му мило :D :D :D
  се шалам,понекогаш заедно гледаме,па добро порното знае да направи да биде поинтересно ;)
   
 4. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.758
  Сањче, како што гледам, тебе не ти смета порното, туку тие 3 кг. :?:
  Изгледа ти паднала самодовербата после породувањето, но до толку да се оптеретуваш за 3кг.??? Ај да беа 10кг., друго е.
  Не прави си притисок на себе си. Со тек на време (вежбај, храни се поздраво, шетај) и ќе ослабиш.
  И маж ти не очекува од тебе да бидиш како за на модна писта!
  И убавината не е само во изгледот!
  :)
   
 5. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  Саниче, не биди смешна за 3кг, што се 3 кг?!Мислиш маж ти ќе ги примети кога ќе му дојде до секс.
  А ако веќе до толку ти сметаат 3 кг можеш да симнеш за помалку од месец без проблем, па фати се за работа наместо да тапкаш во место :)
   
 6. feemina

  feemina Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  12
  ејјјј, ова не треба иц да те става на такви,,маки,,и депресивни состојби.
  јас понекогас едвај чекам да пусти порно и ке легнеме заедно еден до друг , тој ме гушнува и двајцата гледаме и коментираме,мене сто ми се допага, него сто му се допага:),
  се има слуцено да заспие и јас од досада пребарувам по каналите на тв и ако има несто такво не го одминувам ,еднас така божем спие и ме сети ,го подотвори едното око и се смеска: ах, сто си тииии , гледас а?ај па ке раскажеш.
  инаку да кажам јас сум љубоморна,но еве тука бас ич,колку тој , толку и јас се чувствувам забавно .
  не знам дали е ок или не , но мене не ми смета.
  поздравче:)
   
 7. SANY4E

  SANY4E Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  6
  Во ред е се ,ама кога гледаме ке се олапе у нив и јас како да не постојам ;( ;(

  И веке 4-5 пати како сме имале односи он не свршува као демек да не сме направеле беља да останам пак бремена,а како тогаш си ги лесни ја*ца**,пак скришум гледа,сакам да гледаме заедно и се сакам да пробам,ама кога гледавме ни ме допре ни ништо ај јас си вика да почнам и пак ништо се налутив и си заспавме грб со грб.....
   
  На ayam му/ѝ се допаѓа ова.
 8. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.157
  Допаѓања:
  4.944
  олади се малку и не мисли на тоа. Едноставно кога сакате да имате секс избегнувај порнич и направи му лудо уживање или пуштете порно и ете почни да му правиш се како што тече филмот :lol: пред се како што жена може да сврти маж тешко може некој друг хехехех. Само храбро и не се откажувај сепак тој е твој ;)
   
 9. SANY4E

  SANY4E Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  6
  ВО РЕД Е СЕ САКАМ ДА ЕКСПЕРИМЕНТИРАМ АМА ЗА ГОДИШНИНАТА ОД БРАК ГО ИЗНЕНАДИВ СО ВИНО,СВЕЌИ,ЗЕМАВ ХОПЛА ВО СПРЕЈ И СПРЕМАВ ИГРА
  „ИГРА НА СРЕЌА“
  Како? Земете две мали платнени торбички, ливчиња хартија и пенкало. Поделете ги ливчињата на две групи. На ливчињата од едната група напишете глаголи како допри, бакни, лижи, а во другата група напишете делови од телото како усни, гради, стомак, клиторис и сл. Прво дајте му него да влече по едно ливче од секоја торбичка, потоа направете го и вие истото. Извршувајте ги извлечените „наредби“.

  ГО ОТВОРИВМЕ ВИНОТО А НА ЧАШИТЕ ВРЗАВ ПАНДЕЛКИ ОД САТЕН СО КОИ ПОРАНО ГО ВРЗУВАВ НА КРЕВЕТ,СЕ НАПИВМЕ НАЗДРАВИВМЕ ПОЧНАВМЕ .......И ЈАС ЈА ИЗВАДОВ ХОПЛАТА И МИ РЕЧЕ Е СЕГА ЛИ САМО ШТО СЕ ТУШИРАВ И ЈАС ЈА КРЕНАВ А ИГРАТА НЕ НИ МУ ЈА ПОКАЖАВ,ЛЕНТИТЕ НА ЧАШИТЕ НЕ НИ ГИ ЗАБЕЛЕЖА А МУ ПОСОЧИВ ЗА ШО СЕ ;(
  Е СЕГА КАКО САКАТЕ ДА СУМ СМИРЕНА? ;( ;(
  А И УШТЕ НЕШТО ДА НЕ ЗНАЕТЕ КАКО МОЖАМ ДА ЈА ПОТПОЛНУВАМ ТАБЕЛАТА ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ОВУЛАЦИЈА? ЈА СИМНАВ И НЕЈЌЕ....
   
 10. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.931
  Допаѓања:
  6.403
  Пол:
  Женски
  не се окупирај толку со сексот ако во овај период не ти оди тоа од рака
  кој не гледа порно ма сите мажи гледаат и тие што велат НЕ и што се прават светци нормална работа така да тоа бришиго од глава
  гледал сам па нека гледа бе не се замарај влезиси излезиди од собата маниго на игнор малку не му се умилкувај не му оди по ќефот толку нека ја осети твојата оддалеченст но пази да не претераш се разбира
  и ако ти сметаат толку килограмите направиси режим на исхрана и почни да работиш на тоа движисе повеќе и ќе имаш резултати пополека фигурата ќе си ја враќаш 19 години имаш не се запоставувај ни под разно убаво треба да изгледаш пред све за себе кога ќе се погледнеш да осетиш задовлство не секогаш да ти брчат во глава тие 3 килограми јас мислам дека повеќе тебе ти сметаат отколу на мажот ти но не се грижи поработи на тоа и све ќе биди во ред
   
 11. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  567
  Значи и најсекси да сте на светот тој ќе гледа порно. Да ќе ми смета доколку јас сум дома способна за секс а тој гледа порно. А да му забраниш не можеш, ноќе ќе стане и ќе гледа ако толку сака а ти ќе мислиш дека спие. Еве 5 месеци во врска никад ама баш никад не сум помислила на тоа дали гледа, кога гледа.... Подобро тоа отколку тоа во живо со друга да го прави.
  Еднаш менуваме канали, и ети порнич...и 5 секунди ѕирнавме се насмеавме и дојдовме до заклучок дека треба некад заедно да гледаме... И толку беше. И уште нешто...Како што кажаа женските погоре, чинот го гледаат не типката. Мојов вика, цитирам- Која женска во порнич е убава??? Како може да ми е убава коа тоа јавно го прави. Тоа се хормони. Гледај и ти и да не сакаш хормоните сами си работат. ЕЕЕЕ коа ќе ми текне од школо се враќаме 4 другарки и си пуштаме :lol: :lol: ни беше смешно им се смеевме.... Голема работа.
   
  На karak му/ѝ се допаѓа ова.
 12. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.350
  не сум официјално во брак ама мозе така некако да се нарече и искрено поима неам дали гледа без мене ама знам дека гледаме заедно и дека кога гледаме заедно сексот е уште подобар :) .

  чист пример за виекнд бевме излезени и се прибравме кај 02 ни беше досадно се облековме пижами и као демек ај телевизија да погледаме вртејќи налетавме на тв 1000 и почнавме да си гледаме и нормално се возбудивме и вечерта заврши со секс така да сметам дека е здраво да се гледа и да претставува еден вид на забава за двајцата.
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. SANY4E

  SANY4E Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  6
  нз како ке ме сфатите не ми е мило шо гледа,кога гледа к**** му е камен а на мене не е така,затоа сум под вакви стресови,депресии...... шо зарем ја неможам да му дозволам и доги,и анален и орален и 69 во брак сум и се пробувам и интересно ми е....ама има нешто што послем однос не се осекам добро постојано како некој да има во мене и да ми вика дека не го палам доволно...нз мозеби ми имат некоја магија направено пошто цело маало ми е со вештерки и имаа напревено на еден член од семејството,така да ништо чудно.
  Никогаш ме нема изненадено со нешто,мислам на ве4ера дома свеки ок го сфакам не е ама и4 романтицен како мене ама ако сака може да се потруди....
   
 14. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  477
  Сношти си легнав касно и веднаш сум заспала а после тоа вереникот пуштил порно. И незнам колку беше сатоо тој ме буди и ми вели Еј срце сакам да имам секс како тие. Јас :o ама ми викам ај да пробаме. Епа не сум јас секс машина бре тие таму прават се и сешто и му велам неможам. Тој по се изгледа ми се налути и ми рече добро нека е така ама утре....и ништо друго не рече. Сега не ми прече нека гледи колку што сака ама сега млад е се пали и право на мене :tmi:
   
  На Gunshine му/ѝ се допаѓа ова.
 15. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  E добро де Наташа и ти си млада, па и тазе верени, зарем немаш самата желба да бидеш "секс машина"? :D
  Мене не ми смета да ми побара било кога во денот, дури и јас почесто барам, не пак да го оставам сам да гледа порно и да заспијам.
   
  На ayam му/ѝ се допаѓа ова.
 16. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  477
  Абе нормално дека имам. Во денот и по 3-4 пати се случувало да имам секс со него ама синоќа претера. Тие таму се порно глумци и сега не можам јас со нив да се мерам. Ми вели ај како тие така и ние абе пробав ама :sweat: До толку баш не биваа навистина. П и како се лигават :lol: Не не....
   
  На Maremama и jana31 им се допаѓа ова.
 17. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.066
  Допаѓања:
  8.080
  Пол:
  Женски
  А бе SANY4E , да не му е него некој период таков сега?
  Имаат и мажите (добро, не сите ама третина од нив) проблеми со тие работи.
  Тоа ти се вика периодична дисфункционална ерекција.
  Има ерекција, ама не на “завидно ниво“ :rofl: и не е долготрајна. Не се грижи, сигурно не е до тебе! -До него е, разговарајте, па нели во брак сте сигурно разговарате за тоа што ве мачи.  А за порно, гледаме со дечко ми заедно и ми годи! :lol: Зошто да не па?! Интересно ми е, и знам дека гледа и кога е без мене. Ама па подобро неговата десанка или леванка, отколку некоја ничија Трајанка или Митранка (на пример де! :lol: )
   
  На Eleonorastrumica му/ѝ се допаѓа ова.
 18. SANY4E

  SANY4E Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  6
  Во ред е се ама он се пале повеке на нив од колку на мене,кога гледаме к*** му е камен а на мене не е така,и криво ми е за тоа,со се пробав..... ;(
   
  На ayam му/ѝ се допаѓа ова.
 19. simonice

  simonice Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  97
  И мм мислам дека гледа :x
  во последниов период го имам фатено на два пати како гледа на компјутер,ама кога ке му налетам јас ненадејно одма брза да исклучи,ама кога брзаш............не се исклучува :rofl:
  му викам что гледаш?ништо,ништо.....
  а заедно не сме гледале никогаш :!:
   
  На daddys.princess му/ѝ се допаѓа ова.
 20. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  незнам женски мене ми е многу глупо да се крие од мене или да станува во доцните часови и да гледа порно |( абе ако сакаш да гледаш гледај пред мене или заедно да си седнеме да гледаме а не како пубертетлија некоја да се криеш и тоа да ти е во мислите а имаш жена дома мислам мое мислење, мојот сопруг кога гледа порно после му се намалува желбата за секс и некако не е тоа тоа кога ќе нема да гледа по возбуден е и пострастен е сексот тогаш ете така му влијае тоа, а мене ми смета,и јас имав иста приказна како на санјувче откако се породив ма све пробај бре те секси облека,исполнување на желби секакви ништо не беше заинтересиран имавме ама му беше сеедно како без желба, епа ќе биде бе кога 2 3 пати на ден со десанка се среќава |( тоа му беше период и после му помина може сањувче го има истиот проблем како јас што го имав