Порно во бракот

Дискусија во 'Брак' започната од SANY4E, 26 септември 2011.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.824
  Допаѓања:
  75.631
  Пол:
  Женски
  Луѓе а мене мм ми предложи да одиме да гледаме стриптиз заедно :o
  и кога виде дека не ми се допаѓа идејата рече абе се зезам па ти, ( но не верувам дека се зеза)
  инаку во тој стрип клубот танцуваат и мажи и жени :lol:
  што мислите вие би оделе ли заедно?
   
 2. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.644
  ^Да, зошто да не?
  Ќе се позаебаваме, јас ќе гледам мажи, тој жени, ќе се напиеме по некоја пијачка и ајт со здравје по домите.
  Не гледам зошто не би прифатила.
   
  На WildCherry, imelda, Moira и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.512
  И јас би отишла на стриптиз заедно со дечко ми, јухууу, каква ноќ за паметење.
  На последната ергенска вечер на еден другар, идната невеста забранила стриптизета и - момакот ја послуша!
  :D
  Папучарење левел 2016!

  Јас сакам самата да изнајмам стриптизета за ергенската вечер на идниот мој маж, по мој вкус, не некоја дроља, дури ќе и дадам и на кои песни да ги затресе близначките и на крај да каже од кого е подарокот и да ги поздрави славениците на журката!
  :rofl:

  На темава - јас гледам порно кога ќе ми текне, а понекогаш гледаме и заедно.
  Прво демек не удира на смеа, а во принцип е страшно добра предигра.
  Дечко ми моментално мислам дека гледа послабо од порано.
  А немам ништо против, големо ДА за порното во бракот!
  :mm: :party:
   
  На Marilyn-Monroe, Annath, imelda и 5 други им се допаѓа ова.
 4. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  ахахаха и моево е слично ,еднаш заедно баравме нешо на ком и коа излага од историја порн хаб и ја го гледам и се напраив дека не го видов ,не се лутам и да гледал па што може ке научи нешто од таму :lol:
  а сум го прашала абе ти не сум те прашала ја тебе како стоиш со тоа порното :lol: глеаш или не,и он ми одговори некад да а ти нееее така :lol: ,ахаха ја не нее ,ако како не и ја некад глеам :lol:
   
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.188
  A Kоритси, зашто ти не му направиш стриптиз :P :P . вие ако сакате одете, ама мислам дека него ќе му биде пофилм ти да му направиш.
  или индирекно да не сака дечково да ти покаже дека сака да му го затресеш газето? :D
  Jас не знам, не сум по вакви работи, порано и сметав дека никогаш не би отишла на секс шоу, ама знаеш кога би требала да бирам секс шоу или на стриптиз, дефинитивно на секс шоу предложи му, мислам дека е понапалувачки од стриптизети и стриптизери 100 пати :)

  A за порно во бракот, да сум, зашто да не :D
  да си се гледаме во старите години и да си плачеме, зашто лилето не се крева веќе :rofl:
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 6. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.758
  Ако имам маж дома, јас ќе се замамувам да гледам порно на тв? :^) :x

  Зошто да седам пред тв и да се лигушам гледајќи како двајца си ги прават ќеифовите, кога можам и јас да си го правам мојот ќеиф??????? :D

  За мене тоа е исто, како да гледам како некој јаде вкусна торта, а истата торта ја имам во фрижидер. Ама лиги ми течат над туѓата.
  Или гледам како некој вози луда кола, а јас истата ја имам в гаража. :^)
   
  На Sunshine88 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.057
  Допаѓања:
  48.362
  Пол:
  Женски
  Абе нема ти цело време да седиш со скрстени раце да гледаш и на крај да легнеш да спиеш. Тоа е само да ти ја разбуричка фантазијата, да ве настрви што се вика, па да си се џитнете еден на друг. Исто ко гледаш некој јаде торта ко што имаш ти дома, се стрвиш цело време, на крај идеш дома и со огромен мерак ја смачкуваш тортата. :rofl:
   
  На Annath, Mrs.Bass, imelda и 2 други им се допаѓа ова.
 8. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.026
  Мене ми е многу глупо кога ќе слушнам некој дека забранува порно на мажот, не и се свиѓа, лута е и сл...
  Со маж ми знаеме заедно понекогаш да гледаме, а зошто сме и двајцата будалетинки невидени, нема воопшто да ми биде чудно некогаш да отидеме на стриптиз, ма би отишле уште веднаш, ама незнаеме каде има :$
  Заедно одиме и во секси шоп и сето тоа многу нормално го доживуваме. И покрај тоа што сме задоволни од сексуалниот живот, не мора да значи дека тука треба да застанеме, нешто + за зачинување на сето тоа никогаш не е на одмет. Зошто да ни здосади од монотон и секојдневно ист секс кога може да биде многу поразлично и поинтересно секој нареден пат. А сето ова можат ситници да го направат ;)
   
  На Annath, Mrs.Bass, imelda и 2 други им се допаѓа ова.
 9. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.320
  Јас не сум за порно оти не ми е тоа тоа, сум гледала, сме гледале заедно, ама многу ми е механизирано некако. Повеќе сум за еротски сцени каде знам, гледам и слушам што прават, ама не им е се живо на мегдан.
  Обожавам еротска литература, не слики туку книги, и си ги купувам сама, па и маж ми некогаш ми подари некоја. Заедно одиме во секси шоп, и да, од прва бев усрамена, (срамотни :$ ) играчки на сите страни јас не смеам да ја погледнам продавачката во очи, додека не влегов во втората продавница... па во кои броеви го имате овој catsuit?

  Зачините, новите работи, експериментирање, го прават сексот многу поинтересен за двајцата, и нема ништо страшно во тоа доколку партнерите се сигурни во себе, и еден во друг, па доколку нешто некому му пречи да прави треба да си каже најискрено, како на пример, не сакам да ме врзуваш со лисици, или не ми е убаво мене да носам униформа, ама забрана на работи кои еден партнер може сам да си ги понуди(ако бидеме големи и смееме да признаеме дека сите имаме исклучиво свое време за такво внимание кон самите себе), од видот -не смееш да гледаш порно, или -како така си се осмелила вибратор да си купиш а да не ми кажеш, не се здрави ниту за бракот во генерала, ниту за сексот во бракот.

  Во ред ми е да слушнам од девојче дека и пречи ако дечкото гледа порно, оти сеуште не ја сконтала поентата и чуствува некоја љубомора кон „актерките„, или некое соперништво кон истите, па ајде несигурности во изглед или техника, ама не од жена во брак што требало досега да разбере дека гледањето порно не е замена за вас. Ако немате добар секс или ако воопшто немате секс, проблемот е на друго место а не во екранот.

  А да, би отишла на мешан стриптиз со маж ми. Доколку е женски стриптиз ќе го пратам сам со другарите, ако е машки стриптиз би отишла со другарките, за да се извикаме, смееме, свиркаме, и да уживаме во шоуто без да се засрамиме од мажите наши оти толку сме биле безобразни :o :lol:
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.893

  БАШ ТАКА! :)
   
 11. badem4e

  badem4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  Јас не сум во брак ама воопшто не ми смета ако дечко ми гледа некогаш знаеме и заедно да си гледаме па после кога ке се грабнеме уфф :D .Или на мешан стриптиз да одиме заедно и тоа не ми е проблем, луда журка луда коќ и ајде чао нема ништо лошо.
   
 12. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.875
  Да гледаш порно заедно, е како да гледаш сама ти, сам тој, со додаток на образно црвенило, доза на укоченост, срамно смешкање, настрвување, распарчување на облеката, под неа забележлив голем исход на убавиот филм, див напад на мерак, имитирање на некои од активностите, полудо од стандардно лудување под ќебе.

  Порно во бракот е како секој друг филм во бракот. Се филмаш и ти е убаво, нели?

  Само баш во бракот кога гледаш порно, не чекаш до крај за да ја земе за жена. Во бракот сигурно не!
   
 13. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.118
  Пол:
  Машки
  Насловов некако кулинарски ми звучи... као "пиле во фурна"...
  a коментариве као... ако нека гледа филмчиња нешто можда и ќе научи...
  а ние се си знаеме... гледаме чисто колку нешто да не заборавиме... :^)
  Незнам ако се учело од филмчиња,.. ја до сега ко Џејми Оливер ќе бев...
  а во брак гледал негледал... тоа ти е... само грав ќе јадеш... :)
   
 14. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.825
  Па и гравот може да се прави на различни начини нели :)
  Нови зачини ,нов начин на готвење, тавче гравче ,црн грав.
  Треба инспирација и негување за да не стане монотоно (за да не претече гравот ) :D

  Понекогаш заедно да ,но во никој случај секојдневно па наместо предигра тоа да стане потпалување на огнот .
   
  На ancetupance и Annath им се допаѓа ова.
 15. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.118
  Пол:
  Машки
  Па сега...
  ако е за утеха се може,..
  само не може да загори...
  тој е огинот... :)
   
 16. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.127
  Допаѓања:
  12.489
  Пол:
  Женски
  si gledame porno zaedno,,jas sum inicijatorot pocesto:PPPPPPhahahhahha a posle.......... :lol:
   
 17. ayam

  ayam Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  порно и покрај лјубов

  проблемот је вака во брак сум али сопругот гледат порно редовно имаме секс али пофторно гледат порно и маструбират кога јас дознаф збеснав и сега неми збори веке цетири дена и неје само тоа и постојано гледа голи зени кога го прасувам ми вика за модели ги земам оти сака да црта али јас не веруам у тоа ве молам за мислјејне оти спобудалев фала однапред позз
   
 18. mdb

  mdb Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2010
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  267
  Од пред недела дена приметив дека маж ми почна да гледа порно кога не сум дома. Не е важно како, ама знам. И баш првите денови кога го приметив тоа бевме скарани, ама после се помиривме. Прво си мислев ај да истера напнатост сакал, ај ова ај она... Ама пак и кога се помиривме, типот пак си гледа порно. Имавме редовно односи и те денови, и незнам што е проблемот. Може и не е проблем, ама не ми е сеедно, зашто нејќам да му кажам дека знам, али ете. Вие што мислите? Вашиот партнер гледа порно сам, без вас? И зашто би го правел тоа?
  Молам советче...
   
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.057
  Допаѓања:
  48.362
  Пол:
  Женски
  Не дека е нешто страшно, не е проблем. Освен ако не почне да ви смета во сексуалниот живот, ако избегнува да имате секс, а си завршува работа сам, тоа е веќе проблем. Инаку не е баш. Сите гледаат, некои си кажуваат некои не. :)
   
  На mdb и SimonaTino им се допаѓа ова.
 20. Lola-M

  Lola-M Популарен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  534
  Проблем, верувам сигурно не е...Ако тоа ќе те утеши - гледа и мојот партнер, со или без мене.Ако тоа не преоѓа во некоја секојдневна опсесија, не гледам зошто би имало проблем.Тоа е само обичен филм, а вие двајца сте реалност.Гледај на тоа само како добра забава...
  Но, она што мене ми боде очи е тоа што тој се крие од тебе кога гледа порно, а ти не му признаваш дека знаеш?Е, тоа е веќе проблем.
  Зошто тој се крие од тебе за таква смешна работа?И зошто ти тоа сознание го туркаш ,,под тепих,,?
  Ако почнете да се криете еден од друг и да се шпијунирате еден со друг за вакви работи, тогаш што останува кога ќе тропне на врата некој посериозен проблем меѓу вас?
  Еден мој поранешен професор велеше - Ќутењето не е секогаш злато, драга колешке!
  Разговор, разговор и само разговор!
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.