Порно во бракот

Дискусија во 'Брак' започната од SANY4E, 26 септември 2011.

 1. DeMelo

  DeMelo Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  1.399
  Сложувам со Лола-М и Rainbow би додала само неколку работи.
  Немој толку страшно да ја свакаш работава.
  Зошто кога ке го видиш не му се придружиш и ти па да си ја зачините сексуалната игра и научиш некое ново трикче.
  Ако сескуалниот ритам не се менува со текот на годините сексот ке стане монотон и партнерот ке бара нова возбуда, во таквите случаеви каде жената не превзема никаква инцијатива добро е и само гледа порно филмови.
  Со сопругот сме заедно 6 години (заеднички живот) и со текот на годините сме имале фази на нешто ново, како врската ни растеше така и сексуалниот живот ни одеше на повсоко ниво, не дека немало сушни периоди, но се надминувале,
  Секогаш отворено сум разговарала за се што ми сметало во сексот, еве последно беше последните неколку односи мм ги заборави кавалерските манири и си свршуваше без да се осигура дали јас сум на исто ниво со него, и така неколку пати по ред, отворено му кажав и наредните пати се потруди мн повеке од тоа.
  За порно фимовите јас бев инцијатор да гледаме заедно, свесна од помислата дека можеби еден ден ке гледа сам почнавме да гледаме заедно и искрено многу се усовршив гледајки порно филмови,заедно со него.
  Ова веке не треба да биде табу тема, паровите денес си одат во секс шопови си купуваат вибартори и што знам какви не сексуални играчки за зголемување на задоволството и тука нема ама апсолутно ништо чудно.
  Ајде поздрав и опуштено ;)
   
  На ancetupance и tinan им се допаѓа ова.
 2. tinan

  tinan Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.272
  Пол:
  Машки
 3. mdb

  mdb Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2010
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  267

  Поима немам, знам дека когаа пред мене би пуштил порно, би сакале да го гледаме заедно, инаку, тоа го прави кога јас ке излезам за на работа, после у хистори ја гледам дека одма чим сум отишла он гледал. Оно, и јас не сум нормална што се нервирам за вакви глупости, ама ете ми сметаше зашто не спомна заедно да гледаме, него сакал сам тоа да го прави?
  Незнам, тоа беше пред неколку дена, а сега веќе и не проверувам, зашто како ти шти рече, стварно е смешно да го шпиунирам, и ако осетам дека пак нешто ми засмета тогаш ќе разговараме, еве си ветувам.
  Инаку, не дека сакав да шпиунирам, многу несакајки тоа ми излезе. Бев читала претходниот ден за акните, што и како значеле според местото каде ти излегле на лицето, и утредента неможев да ја најдам страната, и ми текна на хистори, и тоа го видов. После ми беше глупаво да му кажувам што сум видела, зашто може да си помисли дека го шпиунирав намерно, ама ете кога го видов тоа, и реално го шпиунирав наредните денови, а неможејќи да му кажам како сум дознала, само се фрустрирав.
  Фала ви за советите :*

  DeMelo, погрешно си ме разбрала, не дека јас го гледам од страна како гледа порно, и се дувам стоејќи на страна и несакајќи да му се придружам. Он тоа го правеше додека ја бев на работа. А за тоа што викаш дека што јас не сум преземала иницијатива и дека е добро што гледа само порно филмови, да ти кажам баш и не е вкусно да се чуе. Не е вистина дека сум пасивна во сексот, и дека не разговараме за тоа што ни се свиѓе повише, а што помалце, само сакам да чујам од вас дали и вашите партнери гледаат порно сами, и како се чувствувате вие во тие моменти. Не дека ние сме гледале никад заедно порно, баш е супер кога гледаме заедно, и се зачинува сексуалниот живот. Друго ми беше муабетот :!:

  Модератор
  : Не испраќајте две мислења едно по друго, користете го копчето редактирај за дополнување на постот.
   
 4. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.565
  Допаѓања:
  684
  Пол:
  Женски
  Jas toa ne go sfakam tolku tragicno,pa i maz mi gleda porno.Nekogas gleda sam,nekogas pred mene.Bitno e da ne strada intimniot zivot...
   
  На mdb му/ѝ се допаѓа ова.
 5. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  1.903
  Допаѓања:
  26.466
  Пол:
  Женски
  Сите оние жени кои сакаат да го блокираат порното и да видат реакција кај нивните мажи т.е да се смеат :lol: , нека одат на

  http://www.youtube.com/watch?v=UKNOTmfpj0Q
   
  На Spidy и mdb им се допаѓа ова.
 6. Ethrnity

  Ethrnity Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  536
  Пол:
  Женски
  Не ми пречи нека гледа,за тоа се тие за гледање.Некогаш со бившиот гледавме и заедно најчесто на негова иницијатива иако јас не сакам да гледам баш порно филмови, некако ми се многу механички и штури и немаат некоја содржина .Јас претпочитам повеќе еротски филмови :$
  За мене проблемот настанува кога тој очекува да бидам copy paste на порно глумиците... :lol:
  Како и да е не е лошо понекогаш да се изгледа нешто само без пртетрување и да ти даде поттик за сопствена креативност и инспирација во постела..да се разбие монотонијата и да се внесе свежина.
   
  На SimonaTino и mdb им се допаѓа ова.
 7. DeMelo

  DeMelo Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  1.399
  " Погрешно сум те разбрала, но и ти мене погрешно си ме разбрала, jac никаде не посочив дека ТИ не преземаш инциjaтива, како може тоа да го знам, тоа го кажувам општо за оние кои не преземаат, многу чест е примерот каде долгите години во брак, обврските, децата, проблемите ,прават жената да го запоставави својот маж, и не се труди доволно во секесуалниот живот, а тоа ja убива врската и нормално е по долго време машката страна да посака нова возбуда,поготово кога работите се потиснуваат и не се прави отворен разговор за тоа, едноставно таква е реалноста, не знам што има тука невкусно.
  Сите брачни партнери треба да имаат отворен муабет за се, тоа ми беше муабетот, далеку од тоа дека го критикував твоjoт сексуален живот или те посочив тебе, пред тебе имаше и друга жена коja го прашуваше истото прашанье, дискутирав повеке општо.
   
  На mdb му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sani4e91

  Sani4e91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  61
  еве ме пак....сани4е...ме немаше долго..и да ви кажам се ипадна како што мислев..самиот ми призна дека од нив бил позадоволен и затоа гледал порно,јас не сум можела да го задоволам како нив :sweat: ;( ,ми вика поарно да го дркам на нив од колку да се ебавам со тебе,сеуште не ми дава да му го пушам а он да ми ја лиже не иде у обзир...така да веќе нз со да правам...
   
 9. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.344
  Допаѓања:
  18.353
  Пол:
  Женски
  Не плачи мила, тој е тој кој губи ... и според мене треба да оди на психијатар затоа што екран да те задоволува повеќе од жена која те сака ми е нездрав вид на остварување на сексуалните потреби и не постои никакво оправдување за тоа. Tреба да си среќна што на време си дознала дека си заедно со болен човек додека си уште млада. Да не збориме па за простиот начин на кој ти го кажал тоа, што бараш со човек кој не те почитува во ниту една смисла на зборот? И дете да имате полесен ќе му е животот без ваков татко.
   
  На mdb и SimonaTino им се допаѓа ова.
 10. mrchatorka

  mrchatorka Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  52
  Da mi kaze vakvo nesto jas bi go ostavila, a on neka uziva vo fantaziite so pornichite. Takov ne ti treba pokraj tebe
  Edna rabota e sa se gleda pornich povremeno ili kako zachinuvanje na seksualnipt zhivot, a druga samo na toj nachin da se zadovoluva!
  Sorry za latinicata od mob pisuvam.
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.563
  Болесници има колку сакаш и какви сакаш,господе боже....лоша работа...
  Многу ми е жал што ти кажал така ама не е до тебе верувај,не е нормално да е заљубен во порно актерки а не во својата жена,грозно!
   
  На Aleksandra1977 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.617
  Девојко без навреда ама не го привлекуваш,затоа така ти кажал,ич не се мачи окулу него барај си друг.поздрав
   
  На Aleksandra1977 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.344
  Допаѓања:
  18.353
  Пол:
  Женски
  На маката шо си ја има со болен човек, уште и' викате дека до неа е, не го привлекувала. Како одеднаш мy станала толку непривлечна? Позлатен да не му е па дотолку маани да наоѓа? Еве доказ дека не е прв, а ни последен со ваков проблем.
  линк

  Башка не и' е дечко па „ме привлекуваше, сеа не, ај чао.“ Сопруг и' е, а и детенце мало имаат, мора малце компромис и вложување во емоциите.

  Ама да беше здрав човек, да го бараш тоа од него, ама на овој дефинитивно нешто му фали и не е само до тоа што не го привлекува затоа што да е така, ќе излегувал со други, немало да си го зрачи на компјутер и да си го мава (да ми извините на речник) затоа што штом веќе толку се однесува лошо и со непочитување кон неа, неверство во ситуацијава би било млака вода ставена во топол чај. Овде има нешто подлабоко, психолошки, си има и дијагноза за неговото.

  Прогуглав малку и открив дека постојат 4 работи кои може да доведат до ова пореметување:
  1) ниска самодоверба, лошо мислење за самиот себеси;
  2) комплексот „Никој не би ме сакал каков што сум“;
  3) мислење дека сексуалните потреби никогаш не би му биле во целост задоволени доколку се препушти на други луѓе (од реалниот живот);
  4) мислењето дека сексот е неговата најважна потреба, пред храна/воздух/вода.

  Мене за детенцето ми е исто страв. Шо ако еден ден го види тато у побизарно издание? Ќе се истрауматизира за цел живот.
   
  На Aleksandra1977, imelda, eva11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Sani4e91

  Sani4e91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  61
  женски он не оди по други во тоа сум 100% сигурна...ама кога ќе видиш на порно актерки да се пали повеке од на сопствената жена тоа стварно нз...која е секогаш на дофат и која сака се во кревет е малку загрижувачко нели?сепак фала ви што некако се интересиравте за мене... :D

  а тие глупости што ги има по сајтовиве блага веза немаат...
  нз што понатаму и до каде ке одиме....а немам намера да одам и да се ебам со други нескам така,но ова мене ни е исто како да одел и да се ебава со некоја ...се надевам дека некоја ќе сфати што сакам да кажам...
   
  На Aleksandra1977 и mdb им се допаѓа ова.
 15. mrchatorka

  mrchatorka Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  52
  Искрено мислам дека јас попонижено би се осеќала ако маж ми не се пали на мене туку на порно актерки, отколку ако има швалерка.
  Значи он има проблем и треба да е свесен за тоа и да си бара чаре. Не знам дали си ја гледала епизодата од Сексот и Градот кога Треј првиот сопруг на Шарлот не сакаше да спие со нејзе и скришно „вежбаше“ на порно списанија во тоалет.
  Пробај да му објаснеш дека ако немате нормален сексуален живот дека и ти можеш да си најдеш начин да си ги задоволиш потребите, а тоа да не е порно филм.
   
  На Aleksandra1977, tessie, Hipica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Sani4e91

  Sani4e91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  61
  епа мила и мене тоа ме нервира да оди со некоја тогас би се навредила мн ама на порно актерки да се палиш тоа е ненормално....а несакам да одам да се ебавам со други несум тој тип на жени,и секако и јас си гледам порно и сама на некој начин си се задоволувам бидејќи и јас си имам потреба од секс,е сеа наместо да не гледаме и да се задоволуваме на вој на4ин би можеле да се ебиме до бесфест и се да е ок...ама и воа мојво не е решение да се задоволуваме така на некој ќе му се здосади а тоа ќе бидам јас бидејќи јас сум на некој начин оставена без секс..би ми било од корист да се најде некоја која го поминала воа и да ми каже дали и како поминала?.....
   
  На Aleksandra1977 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. mdb

  mdb Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2010
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  267
  Колку често имате односи мила? :^)
   
 18. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.550
  Допаѓања:
  3.465
  Пол:
  Женски
  Sani4e,не се работи само од физички аспект,туку и потребата за љубов.обично тинejџерите се палат толку на порно,ама твојот сопруг ги вреднува тие таму проститутки повеќе од тебе :@ .
  кажи му да не се однесува како напален тинејџер,туку како сопруг кој ја сака и почитува својата жена :!: .друга на твое место швалер би си фатила така му кажи ;)
   
 19. decko31

  decko31 Активен член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  12
  здр еве и едно мислејне од моја страна врзано окулу темата
  јас бите советувал да него притискаш мн мажоти остави нека прави она шо мисли дека му е убаво обидисе на некој начин даго подржис во тоа шо го прави а истовремено почни и ти дамуги истражуваш неговите сексуални фантази можеби ќе дојдеш до некој заклучок од кои причини не сака да има односи со тебе те молам неме свајќај погрешно се обидовам дати помогнам на проблемот почни така некоје време даго истражуваш неговото сексуално возбудувајње биди присутна со него кога гледа порно и кога мастурбира едноставно глуми како отебе декатије убаво даа го гледасш како мастурбира сам и пратиги тие сцени од филмовите шо го возбудуват и тоа ш најмногу гопали додека мастурбира сам полека обидувајсе во тој момент да мусе доближиш галиго по телото додека мастурбира потоа полека земи ти со свој раци дркајмуго и нему дозволувај да свршува него ете едноставно правиго тоа се надевам дека од неколку пати така да правиш и би посакал да имате односи те уверувам во тоа едноставно истражувајго допирајго додека мастурбира сам галиго по цело тело така навистина би открила шо го пали можеби има сексуални фантази па се срами дати каже шо сака можеби тие се причините шо несака да има односи со тебе атоа шо мислеш дека него палиш се лажиш машко како машко и на крава би се запалил не пак на шена се извинувам на изразов прочитав неко како ти викат да си фатиш и ти некој швалер не немој тоа даго правиш знам дека и ти имаш потреба исто како шо имаме и није машките мој собет е сепак не за 5 мин страст послем ке биде горко сепак не дозволувај да го изнверош сопругот и тој сум сто посто сигурен дека нете изневерува тебе само ете си има ман ата мана сепак може дасе надмине недозволувај никој дате показува со прсти обидисе даго разбереш ако неможиш барем глуми дека го подржуваш и земи ити самата пуштиму некој филм порно шо мислиш дека биго возбудил пробај и двајцата даго гледате допирајсе пред него соблекувајсе додека мастурбира и така натаму поздр се извинувам ако нешто погрешив но верувај сепак имате дете мисли на детето поздр
   
 20. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.658
  Допаѓања:
  19.697
  Пол:
  Женски
  sani4e јас те разбирам бас добро во ова и имас право,па ајде да гледа само понекогас ок е да кажеме :!: ама он гледал многу Често от сто треба и плус тоа наместо да се занимава со тебе и со детето васе и да си бидете супер семејство он гледа порно девојки :fubar: стварно во главата негова е проблемот а не во тебе...
  како сто ксажав те разбирам бас добро и на сите други да ни се слуЧи ваков слуЧај еднас или 2 пати ок ама потоа сигурно би ни преЧело и нас(недај господе да се слуЧи)...

  па сега можес да пробас да направис некоја промена кај себе,па малце да фантазирас во васите односи како он сто сака да пробате несто а :?: инаЧе незнам сто би те советувала :x