Порно во бракот

Дискусија во 'Брак' започната од SANY4E, 26 септември 2011.

 1. Sani4e91

  Sani4e91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  61
  Проблемот е во тоа што јас незнам кога гледа..ке ја седне малата до него да гледа цртани филмови..а он отворил др прозорче и гледа...ми се смачи веќе неможам повеќе вака ...несака да си признае дека е зависен од порно..а тоа знаеме дека е гоолема работа поготово кога си во брак....лошо ми е што не ми кашува сто сака од мене ..ако воопшто и сака...мн е тешко на никоја од вас не би и го посакала ова...поарно да одеше со некоја..а не вака..и да сакам да се разведам што аргументи ке имам јас......(мажми гледа порно и сам си ја врши работота чесен судијо)нема смисла.... :( скоро му предлозив да одиме да побараме лекарска помош од психолог...ма да е за на прихијатар...несакаше...
   
  На Aleksandra1977 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Cliona

  Cliona Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2012
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  178

  О боже, па уште ќе си ја седне малата до него да гледа цртани... :x А добро, сте збореле на темава со него? Што вели тој? Нему сето ова нормално му делува? |(
   
 3. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.563
  I mene ne mi se dopaga toa sto so malo dete gleda malku mi e pervezno,da vidam da pravi taka so kerka mi mislam deka na lice mesto go krsam kompjuterot
  Jas bi mu objasnila prvo deka nemoze so deteto da gleda,ako tolku saka da gleda da se krie da ne gi voznemiruva drugite,neka dr :swear: ka navecer ama prvo mene neka me zadovoli ako e maz pa posle neka spie na kompjuter ako saka
   
  На Цвет88 и mdb им се допаѓа ова.
 4. Sani4e91

  Sani4e91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  61
  еее тоа и јас го велам...гледал порно бидејќи несакал да останам бремена....секако не му верувам....синоќа имавме односи и неможеше да сврши се брзаше за на компјутер да седи....се тргна и му велам каде..и ми вика.....„не планирам на тебе да свршам„ ..се бројат деновите во оваа куќа..ќе си земам детето и да не нема..не сум јас роб....
   
 5. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  572
  Е ова уште не сум го слушнала, да ја остави жената за да гледа порнич? Како може поубаво да му е да сврши дркајќи на компјутер бог да чува |(
  Овде треба итен разговор, вака брак искрено не се тера, не е сексот се во бракот ама е важен дел, неможе он така да се однесува :fubar:
   
 6. FineChina

  FineChina Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  25

  Демек ако не гледа порно ќе останиш бремена..тоа се глупави изговори..мислам не дека сум против порно океј понекогаш да се гледа двајцата или само тој ..ама секогаш..а што, планира на компјутерот да сврши ..а бе нема смисла ова ..нешто подлабоко е верувај..обично вакви работи му се случуваат во мажите кога тие имаат нешто како криза ама то е за во поодминати години се разбира, нз колку години имате.. ама ако сте пресно во брак под пресно разбирам до кај 2-3 години не би требало да е така..како и да е тоа со детето навистина не го бива, мислам без разлика дали во друго прозорче гледа цртани ,а бе дете е тоа .. воопшто не ни треба да седи до него ако тој гледа порно..најдобро пред да што и да решиш за понатаму разговарај со него и кажи му то и то и то ми пречи или ќе го промениш или со здравје...мој совет, останато твое..
  За пример ќе ти дадам една стрина моја мажот и мн пиеше и на истиов начин го решија проблемот навреме се свести и до ден денес не пие и заедно се..
   
 7. badem4e

  badem4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  Леле тешко на тебе со таков човек, алоо мислам кој изговор е тоа гледал порно бидејки не сакал да забремениш.На него нешто му фали извини вака што се изразувам ама по ова што го читам постапкиве негови не ми се нормални.За време на секс он да се тргне и да мисли на компјутер бе побрзо да седне ц ц ц ...А и плус да гледа порно додека керкичката е на компјутер е стварно е ван граници он да седи да се пали и да гледа а малата до него :x Му треба стручна помош или разговарај превземи нешто биди упорна или бегај од таму.Не сум против да се гледа порно ама ова неговово е претерано он е опседнат.
   
 8. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.550
  Допаѓања:
  3.465
  Пол:
  Женски
  објасни му дека како прво ти си човечко суштество,жена,мајка...идиот,брзал до порничот да стигне |( .тоа е омалуважување од прв степен,мислам ти не си кукла имаш чувства.ако до толку се зацепал во виртуелниот свет,остави го таму да си живее.срамота,наместо да си го воспитува дететето и да гради семејство како што доликува,он уште дрка на порничи :x
   
  На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
 9. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.320
  Ако уште сакаш односи со него, тогаш правец до аптека, пакетче кондоми... и поклони му го. :wasntme:
   
 10. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.155

  :^) не е работа за кондоми туку човекот си има некој психички проблем.

  Машки суштества... :$ биди му ти курва во кревет наместо да гледа на компјутер.
  Ова малку е нејасно као не знаеш кога гледа а ја седнува малата и на др. прозорче гледа, па од кај знаеш?!?! детето ти кажува?!? Ако ти кажува малата тогаш е алармантна состојба да реагираш и да го заштитиш детето, а на маж ти да му објасниш лепо фино дека порниќите се за +18 год...

  :x :x :x
   
  На hermosa, Cliona и midnight.flower им се допаѓа ова.
 11. Sani4e91

  Sani4e91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  61
  женски јас имам 21 а он е 25 сека ако не се ебаваме тогаш кога на 50-60години.....му купив кондоми и слаг во сперј ништо....се пробав у кујна му готвев голааа ништо не ме ни забелажа....ама јас не планирам уште долго да битам тука....одам на работа кој и да дојде на мојто работно место пребацуваат флертуваат јас ако сакам уште сега можам да легнам со друг...ама не е во тоа поентата...само една ден ке лета компјутерот низ прозор веќе сум на крај со живците..не дај боже нервен слом ќе доживеам..неможам јас повеќе да пијам апчиња за смирување..ејјј на 21 ја ако не испијам еден лексилум не ме бива ами кај ми се годините назат.....а не ме вара тоа знам..а поарно да оди со некоја отколку вака...тоа би до прифатила полесно...а ва е верувајте многу погадно...на фб нема мн пријатели нормални се се порно ѕвезди....синоќа го фатив како писува со некоја на чат....лошоо лошшо не сум веќе паметна што да правам наијскерно
   
 12. Glasna

  Glasna Популарен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  1.041
  Допаѓања:
  2.139
  So takov coek,neznam ni shto kompromis ili razgovor mozesh da napravish :fubar: osven da go prashash za shto funkcija te donel po doma..za perenje negovi gaki ili da mu spremash rucheci dur toj so oproshtenie si go d*ka. Ne mislam ,nego tvrdam covekot u psiha neshto go mava,da e so site chisti u glava :x ne e(da ne se lazezeme),a kako vtoro neshto jas dete(ako e negovo)jas ne bi mu go ostavilo na samo da go chuva :x oti toj za mene e so teshka psihoza.Moj sovet ti e da si gi otvorish ocite ako treba shest pati i da si gi soberesh ili tvoite ili negovite i patot pod noze,ne si igraj so vakov chovek ,ne pogotovo koga i deteto ti e izlozeno pred tatko mu shto gleda i pravi..ova e teshka bolest,edna greshka i nema vrakanje,a vredi li da se napravi greshka dur si igrash toplo ladno :x ...ili brkaj go od doma ili odi si ti
   
 13. Glasna

  Glasna Популарен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  1.041
  Допаѓања:
  2.139
  Edit:Mislev ili negovite ili tvoite stvari i patot pod noze
   
 14. Ethrnity

  Ethrnity Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  536
  Пол:
  Женски
  Овде сигурно станува збор за патолошки случај.Мој совет ти е да најдеш стручно лице и да позборувате околу овој проблем на зависност од порно филмови на твојот сопруг за кој треба соодветен третман.
  Распрашај се и оди..ова е веќе алармантно ако сакаш да го зачуваш бракот и детето да ти расте покрај нормален татко.Прво појди ти сама кај некој психолог или психотерапевт да те посоветува кој пристап да го примениш во овој случај а, потоа ако има подобрување може да се вклучи и тој во процесот.
  Друго незнам што да те посоветувам освен да најдеш начин да не го плаќаш интернетот или да го пресечеш кабелот.. :D
   
 15. vagavaga

  vagavaga Активен член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  5
  женска најди си друг ако се се пробала.... разбирам да се гледа порно ок од време навреме...али да те запоставува тебе... за да гледа порно.. не. млада си..
   
 16. ddog

  ddog Нов член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Машки
  ПОРНО ЗАВИСНИЦИ

  Порно зависник (porn addict) е состојба која повеќето и не ја знаат дека ја имаат. Научно докажано е дека порното создава психичка зависност,и доколку не се контролира може да многу да ви наштети.
  Многу пати ќе речи некој “па јас гледам порно некогаш зависник сум“?
  Зависноста од порно можете да ја одредите сами - дали ви е потребно порно видео за да мастурбирате,дали трошите многу време пребарувајќи видеа додека го најдете она вистинското и дали гледате и мастурбирате повеќе од 3 пати неделно? Порно зависникот го доживува порното како бегање од реалноста, мозокот лачи доста допамин во тие моменти и често пати може да се најдат “исклучени“ од светот по неколку часа. Ако во почетокот доволно ви е видео со класичен секс, завршувате со хардкор видеа со најчудни фетиши, станувате попребирливи во порнографијата,трошите повеќе часови пребраувајќи,со цел да ја добиете дневната доза допамин.Најчесто мажите кои тоа го прават често, не се ни свесни дека се зависници,затоа што кога ќе се спомни зависник сите имаат слика од човек што е во крајна фаза со некоја зависност. Резултатот е помала до скоро незаинтересираност за секс со партнерот.Доколку сексот во бракот/врската се претвора во монотон без еуфорија најчест проблем е гледањето порно. Мажите стануваат по пребирливи во однос на партнерката, почнуваат да ситничарат, имаат многу поголеми критериуми за сексот и сексуалноста, и стануваат скоро недостижни кога се работи нивното сексуално задоволство.
  Редовната мастурбација ги прави мрзоволни,безживотни буквално како зомби, со лоша кондиција,без желба за секс,тестостеронот е во премали количини,хранливите материи кои телото ги прибира се трошат за секојдневно ново создавање на сперма,и телото е приморано постојано и постојано да ја создава, мртви ладни се и кога згодна девојка е покрај нив, и најчесто губат желба за комуникација, па женскиот пол се чуди зошто не им приоѓаат машките и дали е до нив проблмот?
  Порно индустријата е буквално една од најбогатите индустрии денес - заработува вртоглави суми и не случајно постојат еден куп порно сајтови, кои се бесплатни. Продукциски куќи со секој можен фетиш, порно глумиците ги имаат сите атрибути пренагласена сексуалност движење и однесување.Порнографијата замина многу подалеку од она што во принцип би требало да биди намената - помагало за разбудување на фантазијата.
  Која е најдобрата опција? Откажете се од гледањето порно. Користете ја вашата фантазија, кога имате голема потреба да мастурбирате. Не мастурбирајте редовно, ве прави мрзливи,безволни, ја празни вашата енергија, кај мажите се празни тестостеронот,телото губи еден куп хранливи материи создавајќи сперма итн. Мастурбирајте кога ќе чувствувате голема потреба,напаленост. и нека биде во вистински момент.
   
  Последна измена: 2 ноември 2018
 17. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.564
  Допаѓања:
  16.015
  Пол:
  Женски
  Ме мрзи да пишувам лично мислење за ова тема, ќе биде дугачко, ама на кратко, ако му е боље така, место у живо да има секс, нек гледа...
  Али ако така размисуваме, треба целосно да се изолираме од тв и нет, зошто веќе секаде е застапена порнографијата.
   
 18. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  19.251
  Пол:
  Женски
  Јас и маж ми заедно гледаме порно . Еднаш неделно е најчесто што сме гледале , а еднаш месечно е најретко :) . Некогаш воопшто не ни треба , сами сме си порно :P
   
  На Milobebence, mentalmk, Bozica1980 и 2 други им се допаѓа ова.
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  16.476
  Допаѓања:
  149.163
  Не гледаат порно само зависници ..

  Гледаме и јас и маж ми.. Не често, ама гледаме.
   
  На ddog и Mr. Right им се допаѓа ова.
 20. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.251
  Пол:
  Машки
  Сите гледаме порниЌи и мажи и жени! А најјако ми е кога некоја "поштена" ќе каже дека не гледала порно. И било одвратно тоа. Одвратно мај ес! :emo:
   
  На Milobebence, Dadusicka, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.