Порно во бракот

Дискусија во 'Брак' започната од SANY4E, 26 септември 2011.

 1. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  19.251
  Пол:
  Женски
  Паа , геј порната ми се eww :puke: искрено . Не дека имам нешто против ЛГБТ популацијата , ама не би гледала порно од тој жанр :D
   
  На Dust, Mr. Right и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 2. ddog

  ddog Нов член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Машки
  Не ме разбра Wildmk, сакав да кажам кога главна возбуда му станува на партнерот гледањето порно, сексуалниот живот нагло им опаѓа и не ги задоволува веќе обичниот секс кој према порното изгледа блед,обичен досаден. Има голем број порно зависници кои најоѓаат поголемо задоволство во порното, и партнерката веќе го чувствува тоа во сексот но не разбира што е проблемот. Вие со сопругот можеби гледате за стимулација а има разлика да гледаш за стимулација со партнерот и да гледаш за да се задоволиш.
   
  На Milobebence и WildMk им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  16.476
  Допаѓања:
  149.163
  Се согласувам дека постои проблемот, но не мислам дека е во многу голем процент..
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.