Пороци и како да се справиме со нив

Дискусија во 'Брак' започната од majatri, 22 јануари 2010.

 1. st2007

  st2007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  654
  Пол:
  Женски
  Како што кажа една членка погоре еднаш коцкар цел живот коцкар. Јас сум од неодамна мажена и сеуште немам деца,па можеби затоа така размислувам, ете не знам, но кога јас би била во твојава ситуација би го оставила.
  Пак ќе кажам можеби да имам деца поинаку би размислувала, ама не можам да ги разберам луѓето кои дома имаат фамилија а прават такви работи. Со тие 1000 евра што ги троши таму размислува ли што се би купил за домот, за детето?
  Извини ама мислам дека никогаш нема да се откаже од тоа, а тебе само потешко ќе ти станува
   
 2. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.353
  Допаѓања:
  20.885
  Пол:
  Женски
  Како тоа уплаќа по 1000 евра на спортска? Сакаш да кажеш дека ги губи? Па ако тој туку-така има да си уплаќа по 1000 евра за кладење тогаш вие немате никаков проблем со финансии, зошто толку се замара? :^)
  Ако има долг, секој нормален човек со тие пари би го намалувал а не би одел на ризик да ги губи.
   
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.532
  Допаѓања:
  108.677
  Болест е коцкањето. Како и секоја друга зависност. На психијатар се оди за вакви работи.