1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пороци и како да се справиме со нив

Дискусија во 'Брак' започната од majatri, 22 јануари 2010.

  1. st2007

    st2007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    797
    Пол:
    Женски
    Како што кажа една членка погоре еднаш коцкар цел живот коцкар. Јас сум од неодамна мажена и сеуште немам деца,па можеби затоа така размислувам, ете не знам, но кога јас би била во твојава ситуација би го оставила.
    Пак ќе кажам можеби да имам деца поинаку би размислувала, ама не можам да ги разберам луѓето кои дома имаат фамилија а прават такви работи. Со тие 1000 евра што ги троши таму размислува ли што се би купил за домот, за детето?
    Извини ама мислам дека никогаш нема да се откаже од тоа, а тебе само потешко ќе ти станува
     
  2. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.975
    Пол:
    Женски
    Како тоа уплаќа по 1000 евра на спортска? Сакаш да кажеш дека ги губи? Па ако тој туку-така има да си уплаќа по 1000 евра за кладење тогаш вие немате никаков проблем со финансии, зошто толку се замара? :^)
    Ако има долг, секој нормален човек со тие пари би го намалувал а не би одел на ризик да ги губи.
     
  3. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Болест е коцкањето. Како и секоја друга зависност. На психијатар се оди за вакви работи.