1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Посакувана нијанса на кафена боја

Дискусија во 'Коса' започната од KejtiKaulitz, 5 мај 2011.

  1. KejtiKaulitz

    KejtiKaulitz Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42
    Ми изгледаше како да нема ваква тема, но сепак ми е потрбна ваша помош, па ве молам не ја "фрлајте" темава.
    Веќе некое време се мислам да ја фарбам косата во Milk Tea Brown.
    Девојчево на YT ( bubzbeauty) што е ја бојадисува косата со некоја си Liеse фарба на која пишува Milk tea brown.
    [​IMG]
    Во Мк секако ги нема тие фарби, но дали имате некоја претпоставка која фарба би излегла слично на оваа боја.
    Бојава е премногу убава.. а и јас имам црна коса веќе 1 година ја фарбам со кна па ќе треба да ја осветлувам па да ми излезе оваа.

    Еве го посакуваниот резултат:
    [​IMG]

    Ако имате препорака ве молам пишете..
    Фала однапред
    Кејти
    хх
     
  2. maja.kostovska

    maja.kostovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    192
    Па провери по поголемите маркети таму бар имаш многу видови фарби ќе прашаш некои од вработените ќе ти помогнат, јас многу сакам кафена да се офарбам бидејќи сега сум шатирана и ми мина кеифот па ќе пробам со некоја од фарбите на Гарниер не е скапа а и мајка ми ја користи и е задоволна :D поздравии
     
  3. KejtiKaulitz

    KejtiKaulitz Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42
    Разгледав но немаше баш нешто како овоа. Или пак има поинаква слика, па овака испаѓа.
    Ако има некој од вас ваква боја, ќе може да ми помогне :rofl:
     
  4. maja.kostovska

    maja.kostovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    192
    еее оди у Шатце, Азура ... мора да има:D
     
  5. lazojka

    lazojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2

    Здраво Кејти,

    Јас долго време имав црна коса па ја освтелив во кафеава..ми ја осветлија во фризерски салон но потоа сама ја фарбав со лореал 6ка и ми излезе како на сликата само сто мене природно косата ми има црвенкас пигмент па незнам дали би го добила и ти истиот ефект
     
  6. awee

    awee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    117
    Посети фризер тие имаат добри фарби и може да ти препорачат некоја.
    Инаку може да пробаш со шварскоб некоја светла боја.И се надевам ќе дојдеш до некои резултати. :) Паа со среќа.