1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Посветете стих

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Sunshine88, 1 јуни 2010.

 1. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  Значи вака посветете некој стих на некоја особа што ве нервира, што ве смее. Значи она што сакате да го кажете кажете го преку стихот. Нормално, гледајте да биде што поинтересно. За да не се нервирате по дома, и да пцуете..пејте си песнички :rofl:

  Еве пример -... Како ли јас да пораснам се до небо се до ѕвезди високо....( нормално ова да пораснам се однесува за особата на која и ја посветувам песничкава)

  Секако, можете и малце да ги смените текстовите, па да видиме кој колку е креативен.

  Пример.... Се скаравме вчера со Бојан нека си мисли ке патам книгите што му ги должам никад не му ги вракаам :lol:
  Ајде женски..истурајте нервоза.. :)
   
 2. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  4.722
  Само вртев во круг од кој излез нема
  Сега не чувствувам , сега јасно ми е
  Колку чекав да се разбудиш
  Од овој лош сон јас излегов , сега влезе ти ...
  Кажи ми, дали вредат толку тие усни?
  За кој што ти ме изгуби, нивниот вкус сладок ли е?
  Кажи ми, дали вредат толку тие ноќи?
  Што кај неа ти ги помина, а дадов јас се, се од себе. :(
   
 3. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.322
  Допаѓања:
  5.838
  Тој поглед се` ми значи,
  ќе ти дарам топла душа,
  твоето срце лед што зрачи
  ќе се стопи, ќе ме слуша.
  И би дарил вишни неба,
  дај ми место покрај себе,
  ти си сонот што ми треба,
  никој не е како тебе.

  :inlove:
   
 4. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Zao mi je zao
  to sto si menu na put stao
  i sto si moju srecu krao
  za uzvrat samo si mi suze dao

  ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
   
 5. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24
  You'll never see me again
  so now who's gonna cry for you
  You'll never see me again
  No matter what you do

  People love and let go :)
   
 6. hristin4e

  hristin4e Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  1.280
  Пол:
  Женски
  Bebo probudi me iz ove nocne more,
  ne zhelim da chujem,da znam da si gore,
  ti zhivish u meni,a tebe andjeli sad vole,
  hocu da dodjes mi...
  BEBO VRATI SE DOLE.... ;( ;(
   
 7. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.322
  Допаѓања:
  5.838
  Od kad te nema ne mogu budan biti
  Jer sve što želim u tome budeš i ti
  Pa budan sanjam da snovi duže traju
  U svakoj priči samo ti si mi na kraju.

  Još uvijek sajam da smo zajedno
  I da je sve k`o prvi put
  Al` jutro nosi golu istinu
  Da sve je bilo uzalud.

  Стиховиве ме потсеќаат на многу работи .. ;(
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  And he's missing me, if he's not kissing me
  And when he looks at me his brown eyes tell his soul.
  (Brown eyes- Beyonce)
  П.С. само место brown би напишала green :P
   
 9. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.807
  Hej ti,reci ko smo mi sada.....


  ete sega za sega samo toa bi go posvetila nekomu :D
   
 10. Iva-Sliva

  Iva-Sliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  45
  When you cried, I'd wipe away all of your tears
  When you'd scream, I'd fight away all of your fears
  And I held your hand through all of these years
  But you still have all of me

  За Алек :inlove: :inlove: :inlove:

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/uEfxu-JNxjU&amp;hl=en_US&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/uEfxu-JNxjU&amp;hl=en_US&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
   
 11. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  ...You can’t play on broken strings
  You can’t feel anything that your heart don’t want to feel
  I can’t tell you something that ain’t real
  Oh the truth hurts
  And lies worse
  How can I give anymore
  When I love you a little less than before...
   
 12. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.807
  Kad bi bio ranjen krvi bih ti dala,oba svoja oka kad bi bio slep,al uzalud bez duse si lep..... --- toooooo Cecooooo :D
   
 13. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  I know that living with you baby was sometimes hard...
  But I`m willing to give it another try...
  Cause nothing compares...
  Nothing compares 2U!
  :u:
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  It's too bad, our friendship had to end!
  Purple rain :rain: , purple rain :rain:
   
 15. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  Hipica,која беше оваа песна? :)
  Не ми текнува,ај ако сакаш потсети ме... ;)
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ^ Purple rain - Prince :)
  Саундтрак за истоимениот филм.
   
 17. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  If you could see that I'm the one who understands you,
  been here all along
  So why can't you see, you belong with me.......
  nananannanan
  .......... and i know all your favorite songs and you tell me about yours dreams...... :)
   
 18. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  How do I live without you?
  I want to know,
  How do I breathe without you?
  If you ever go,
  How do I ever, ever survive?
  How do I, how do I, oh how do I live?
  Without you...

  ;( ;( ;(
   
 19. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.807
  bar se nasmesi kada me vidis :D i ostani djubre do kraja.......... :devil:
   
 20. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  ох..ме погоди ;( ;(