1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Посветла коса и потемен тен

Дискусија во 'Коса' започната од jonnka, 10 август 2011.

 1. jonnka

  jonnka Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Вака сега уште малку ќе одам на одмор па сакав да прашам со што да си ја осветлам косата а да поцрнам јас сум плава со кафеави очи косата ми е прилично светла но саакам посветла коса поцрн тен
  Како можам тоа да го постигнам фала однапред
   
 2. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Пред да одиш на плажа, премачкувај ја косата со сок од лимон. :) Сум слушнала дека осветлува.
  A, за телото...имаш цела тема за тоа.
   
 3. Sunlight

  Sunlight Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  39
  Сок од лимон дефинитивно помага..но може и со чај од камилица само што ќе го направиш со 5-6 кесички, ќе испрскаш на косата и потоа на сонце :) Проверено ;)
   
 4. jonnka

  jonnka Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  фала ви за ова со лимонов иначе кое е подобро дека идам само на 8 дена со кое е поефикасно со камиллицата или со лимонот ??
   
 5. Sunlight

  Sunlight Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  39
  Па спроред мене лимонот :)