1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Посветла коса

Дискусија во 'Коса' започната од bluberry, 27 ноември 2009.

 1. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  девојки дај кажете нешто за осветлување на коста,јас имам светла коса и сакам уште да ја осветлам,меѓутоа не сакам да ставам нешто што ке ми ја изгори ,значи нешто што не ја оштетува косата :(
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. stefanovska

  stefanovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  35
  koga ke nacekash soncev den(koga vistinski ke pece sonceto)na zalost nema toa da bide skoro,zemi i iscedi limon i pokvasija celata povrshina na kosata.....cekaj dodeka celosno ne ti se isushi kosata...dava rezultati
   
  На angelche16, Gona 2015 и simona.z им се допаѓа ова.
 3. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  166
  poseta na frizer i podlabok dzep e najdobra no i najskapa alternativa ....podobro da dades poveke pari i da si zadovolna so toa kako izgledas , odkolku da pomines poevtino i koga ke se poglednes vo ogledalo da se razocaras
   
 4. tanjence

  tanjence Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ај помош не знам дали да се шатирам..сакам да пробам да видам како ке ми стои сакам да експериментирам ама некој ми вика нема да ти стои некој ми вика ке ти стои убаво и нз со да праам таман ке се решам ме предомислуваат..:D
   
 5. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Каква ти е природната боја? И какви очи имаш?
   
 6. tanjence

  tanjence Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Природната боја ми е кафена и кафени очи имам :)
   
 7. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Јас пред да почнам да се фарбам ( имам темно кафеава коса а се фарбам плава ) неколку пати ја натопував косата во 9% хидроген така ја осветлив за неколку нијанси па немаше потреба да ставам бланш. Пробај со хидроген .
   
 8. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  имам светло кафеава коса и сини очи.многумина ми рекле дека црна коса ќе ми одговара ама сепак не сум многу сигурна.сакам промена ама не знам која боја. :roll:
   
 9. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  ne znam dali ke ti stoi, no ti da znaes deka posle dolgo vreme nema da mozes da se oslobodis od nea :) jas imav crna kosa, sesto probav,a seuste ne mozam da si aj osvetlam kosata :|
   
 10. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  znam jasno mi e za toa ama sepak sakaaam promena :?
   
 11. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  ako sakas ti da bides crna stavi si crna boja i ne slusaj gi drugite iako na sini oci mene preubavo mi e crna kosa ... mene prirodnata boja na kosata mi e svetlo kafeava kon plava smegja prvo ja farbav plava nekolu pati ama ne bese toa sto sakav pa staviv kafeava cokoladna boja pa potoa na greska ne znam ni samata kako zedov nekoja farba i kosata mi izleze crvena :lol: i na kraj staviv crna i taka sum veke dolgo vreme skoro 3 godini i jas licno mnogu si se dopagjam :D
   
 12. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  jas ke go prekoknam seto ona sto si go pravela ti pa direkt odam na crna boja ;)
   
 13. kikuuus25

  kikuuus25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  16
  Za bona...barem toa e lesno...vo vero, a i segde imas prelivi, za crn e najlesno , odma faka a paga kompletno za 2-3 nedeli pa i za pomalku.....taka em ke si vidis kako ti stoi pa mozes da se isfarbas, ili ako ne ti se dopaga za kratko ke padne pa mozes odnovo...ne stavaj odma crna deka stvarno od nea dolgo ke nemas spas a nedajboze da ne ti se dopaga...prelivite se na palette i se 70-80 den za dolga kosa 2 paketcinja zemi ili za mnooogu dolga 3...pozzz i pisi kako izleze
   
 14. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  epa togas probaj sto cekas ;)
   
 15. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  60
  e pa vo pravo ste za prelivite,toa e najdobar nacin da vides dali i koja boga ti prilega,Jas na primer imam plavakosa i sakav da ja odmoram malce pa za da vidam kako bi mi prilegala dr boja staviv preliv lesnik boja,ne mi se dopadna i posle 2 ili 3 mienja padna.Toa e najdobro zatoa sto ako stavis temna boja i ne ti se dopaga nema vrakanje nazad :x :P :geek:
   
 16. tigrica

  tigrica Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  4
  dokolku ne sakate da vi se ostetuva kosata koga ja miete stavajte i jajce povtoruvajte go nekolku pati vo mesecot ima efekt
   
 17. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  36
  дад и јас имам слушанто за оваа и го пробав и делува пробај и ти па пиши поззз ;)
   
 18. leticija

  leticija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0


  I jas isto , imav temno kafeava kosa i ja osvetliv nekolku pati no so 6% hidrogen , ne mi se ni oshteti mnogu a sega mi e posvetla za povekje nijansi! probaj...
   
 19. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Имам смеѓа коса и сини очи.Косата ми е степенасто ишишана и надоле имам долги опашки.Сакам да ги исшатирам црвени меѓутоа незнам колку би дошло убаво бидејќи косата ми е смеѓа.Хелп плис :?:
   
 20. Chic

  Chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Интересно. Мене се ми е интересно што не е вообичаено :)) но да не излезат место црвени портокалови :^) ова го кажувам бидејќи и јас порано имав природно смеѓа мноогу убава коса (која сега поради незнам кои причини се претвори во светло кафена) и мајка ми купи такво црвено и јас ставив и колку што се сеќаам накај портокалови да беа :)