Посветла коса

Дискусија во 'Коса' започната од bluberry, 27 ноември 2009.

 1. andrit_1993

  andrit_1993 Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  vo red e bojata ne mi izgleda bas napadna na slikata. E sea poso prvpat se farbam neznam boive izleguvaat prilicno kako na slikava?
   
 2. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  1.169
  Кај мене лимонот имаше ефект :).
  Го измешав со кокосово масло бидејќи во спротивно ја суши косата и ја прави ко слама, и поседав на сонце околу 20 минути.
  Нема некоја голема разлика ама сепак за нијанса ми ја осветли косава.
   
 3. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.324
  Допаѓања:
  2.054
  Пол:
  Женски
  За сите сто прашувате за спрејот за осветлување на балеа, има ефект. Другарка ми го користеше и по неколку ставања доста и се осветли косата па престана. Природно има кафеава коса и од спрејот и стана темно плава ама со портокалов одсјај. Само треба да се пази, или прво пробајте на еден прамен зошто косата може да ви стане портокалова, се зависи од тоа каков ви е пигментот.
   
 4. nikolija2

  nikolija2 Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  131
  Пол:
  Женски
  Јас од неодамна ја осветлив за неколку нијанси мојата коса и дека тенот ми е бел ми се допага како ми стои, Дури и на него му се допага (y)(y)(y)
   
 5. arodoet20

  arodoet20 Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2017
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Следнава недела од црна боја се враќам на плава пак и знааам колку гории и уништува се тоа кажете ми некои домашни маски пошо планирам турбо да почнам после тоа со редовно шишање без пеглање и само негување и некој шо ја има осветлено веќе од црна на плава нека пишеее ☺☺
   
 6. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.567
  Допаѓања:
  19.597
  Пол:
  Женски
  Ставај масло(можеш кокосово) на малку навлажнета коса пред миење, стопли ја малку со фен, стави кеса на главата, и држи највеќе што можеш, прмер неколку часа или преку ноќ. Мене тоа многу ми ја омекнува и храни косата. :)
   
  На kikkki и arodoet20 им се допаѓа ова.
 7. LoveRain

  LoveRain Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2017
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  1.070
  Пол:
  Женски
  Сакам да пробам со лимон, ама лимонот нели ја суши косата и создава првут? Ве молам кажете ми ваши искуства и совети. :)
   
 8. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  20.568
  Пол:
  Женски
  Не сум за темни нијанси, посветлите повеќе ми се свиѓаат, ама зависи од тенот на лицето, останатото е ствар на вкус.
   
  На Soncence3, Srekicka3, Aleksandra9999 и 3 други им се допаѓа ова.