1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Посветла коса

Дискусија во 'Коса' започната од bluberry, 27 ноември 2009.

  1. Shpagetta

    Shpagetta Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    2.390
    Кај мене лимонот имаше ефект :).
    Го измешав со кокосово масло бидејќи во спротивно ја суши косата и ја прави ко слама, и поседав на сонце околу 20 минути.
    Нема некоја голема разлика ама сепак за нијанса ми ја осветли косава.
     
  2. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.205
    Пол:
    Женски
    За сите сто прашувате за спрејот за осветлување на балеа, има ефект. Другарка ми го користеше и по неколку ставања доста и се осветли косата па престана. Природно има кафеава коса и од спрејот и стана темно плава ама со портокалов одсјај. Само треба да се пази, или прво пробајте на еден прамен зошто косата може да ви стане портокалова, се зависи од тоа каков ви е пигментот.
     
  3. nikolija2

    nikolija2 Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Јас од неодамна ја осветлив за неколку нијанси мојата коса и дека тенот ми е бел ми се допага како ми стои, Дури и на него му се допага (y)(y)(y)
     
  4. arodoet20

    arodoet20 Активен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2017
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    152
    Пол:
    Женски
    Следнава недела од црна боја се враќам на плава пак и знааам колку гории и уништува се тоа кажете ми некои домашни маски пошо планирам турбо да почнам после тоа со редовно шишање без пеглање и само негување и некој шо ја има осветлено веќе од црна на плава нека пишеее ☺☺
     
  5. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    42.787
    Пол:
    Женски
    Ставај масло(можеш кокосово) на малку навлажнета коса пред миење, стопли ја малку со фен, стави кеса на главата, и држи највеќе што можеш, прмер неколку часа или преку ноќ. Мене тоа многу ми ја омекнува и храни косата. :)
     
    На kikkki и arodoet20 им се допаѓа ова.
  6. LoveRain

    LoveRain Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2017
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.362
    Пол:
    Женски
    Сакам да пробам со лимон, ама лимонот нели ја суши косата и создава првут? Ве молам кажете ми ваши искуства и совети. :)
     
  7. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Не сум за темни нијанси, посветлите повеќе ми се свиѓаат, ама зависи од тенот на лицето, останатото е ствар на вкус.
     
    На Soncence3, Srekicka3, Aleksandra9999 и 3 други им се допаѓа ова.