1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Посетување психолог заедно со партнерот

Дискусија во 'Психологија' започната од thegirl20.20, 31 мај 2020.

 1. thegirl20.20

  thegirl20.20 Активен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2020
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Здраво дечки:)
  Дали имате искуство со психолог/психијатар за парови,или пак подоцна вклучување на парнерот ве молам пишете ми како би го натерала парнерот на тоа, кој би бил добар психолог или психијатар(женска особа),какви разговори-терапии одржувавте,дали ви помогна?
   
 2. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  10.800
  Допаѓања:
  97.076
  Пол:
  Женски
  Никого не можеш и не треба да го тераш на нешто ако не сака.
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 3. thegirl20.20

  thegirl20.20 Активен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2020
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Да знам не би ве ни прашала да не би е битен и да не сум во многу вондредна ситуација, не знам можеби и мене ми треба помош затоа и би се обратила кај стручно лице, но него највеке сакам да му помогнам, очекуваме бебе не е ни свесен се надевам ме сфати ако имаш некои препораки пиши ми позз:inlove:
   
  На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
 4. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  1.654
  Допаѓања:
  9.530
  Пол:
  Женски
  За парови би ти ја препорачала Бојана-Мој психолог.
  Во врска со дечко ти, првин појди една сеанса со нејзе па побарај совет како би можела да збориш со дечко ти за да појде и тој.
  А од друга страна припремај го теренот со тоа што би зборувала на тема психологија/психолог, одење на сеанси, решавање на некој проблем и слично, почни со него некој разговор во врска со оваа тема испитај какво гледиште има на тоа па од тука полесно ке знаеш како да му пристапиш.
   
  На thegirl20.20 му/ѝ се допаѓа ова.