1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поскапе такси превозот

Дискусија во 'Политика и настани' започната од love23, 18 април 2011.

  1. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Од Ремедика Железара до Автокоманда кај салата еднаш ми зедоа 70 ден еднаш 100 :o
    Тој што ми зема 100 ден мислам дека беше Водно.А оние другите Рива.Не ми е јасно ,ептен мала релација е,ама неможев пешки да одам зошто имав болки,па си викнав такси.Ова Водно ми го викна една сестра ,рече тука од Железара е одма ќе дојде .Ама 100 ден бе луѓе! Му реков како 100 вчера ми зедоа 70.А тој-ама тоа е сигурно див таксист .Ми се темнеше од болки ама му реков дека ќе ја запишам регистрацијата и ќе проверам а тој рече-добро дај ми колку што си му дала на него |( Имав 80 ситни и толку доби.
    Нели е цената иста за сите,стварно не ми е јасно.
    Инаку ретко се качувам во такси.Порано се возев ама сега не помислувам.Некогаш ми доаѓа преку глава од чекање автобус и радо би сакала да си се качам во такси,ама нема :worried:
    Порано од клиника до Автокоманда ми земаа 120,150 ден-ама тоа на времето.После факс,изморена,некогаш сме останувале до 20,21 ч и ајде со такси.Ама беше и побезбедно ,барем така сум се чувствувала
     
  2. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Верувале или не се немам качено во такси од лани одкако поскапе. Секаде одам пешки или со автобус. Едноставно цените се превисоки, прескапо е. Дупло е крената цената. Да, некои даваат попуст ама и со попуст е скапо, што ми мењаат 20-30 ден. попуст :^) Се претера.
    Се решавам да се качам само ако сме повеќе луѓе иначе не влегувам па што сака нека е.
     
  3. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    лелееее бе не да поскапе туку незнам што веке :o
    а бе петен е скапо 150 денари кај нас земат за малце....цццц а порано беше 60 денари а сега дупло повеке :^)
     
  4. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
    Ретко се возам со такси и не ме интересира ама за поскапување се е поскапено
     
  5. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    Ова да ти е одалечена населбата од центарот и таму каде што работиш\учиш е ужас 100 денара минимум секој ден за такси.
     
    На Peperutce1115 му/ѝ се допаѓа ова.