1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

После врска

Дискусија во 'Канта' започната од A.n.g.e.l.a.V, 16 март 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. A.n.g.e.l.a.V

  A.n.g.e.l.a.V Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  2.402
  Пол:
  Женски
  После прекинувањето на врската, се слушате ли со него, разговарате ли? Како го исполнувате денот за да не мислите на него? И дали навистина некогаш успевате да го заборавите ( ако вистински сте љубеле ) или само престанувате да го сакате?
   
 2. Majli.15

  Majli.15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2013
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  за да не мислис на него оди друзи се со пријатели оди по зурки забави тренјирај некој спорт и така нема да мислис на него и се надевам дека така ке бииде брзо заборавен и отфрлен од срцето
   
 3. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.340
  Допаѓања:
  8.464
  После прекинување на врска прво и основно-тргни ги работите што те потсетуваат на него ;)
  Значи некои подароци,заеднички слики,бришење од тел именик,пораките од него,бришењето од фб малку ми е детско..но ако сметаш дека така побрзо ќе го заборавиш,пожелно е и тоа :lol:
  Друго,треба да се најде начин да се исполнаат празните моменти без него..сега повеќе имаш време за друштвото,излегувај со другарките на кафе,шетање,можеш да ги поканеш кај тебе на кафе..и стандард-малку оговарање :D
  Можеш да почнеш да се занимаваш активно со некој спорт..и секако ќе си се посветиш на учењето ;)
  И најбитниот елемент после врска-обавезно насмевка на лицето ;)
   
  На awayfromyou му/ѝ се допаѓа ова.
 4. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  Точно така.Истото и јас го направив но сепак ми е тешко.Но како викаат постарите.Секое лошо за добро е.Се во животот се случува со причина нели? Направи го тоа што ти го рече садгрл21 :) ,нема да се покаеш.
   
 5. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.